دوبله‌ سریال «پرستاران» بعد از ۱۲ سال تمام شد

دوبله‌ی سریال «پرستاران» پس از ۱۲ سال به پایان رسید؛ با این حال پخش این سریال پرمخاطب استرالیایی که در حال حاضر جمعه‌ها از شبکه اول روی آنتن می‌رود،‌ همچنان ادامه خواهد داشت.

مدیر دوبلاژ سریال «پرستاران» در گفت‌وگویی با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ گفت: دوبله‌ی آخرین قسمت از سریال «پرستاران» به تازگی به پایان رسیده است و این سریال تا پنج ماه دیگر روی آنتن تلویزیون است.

ناهید شعشعانی ادامه داد: دوبله‌ی این سریال پرمخاطب ۱۲ سال زمان برد تا اینکه بالاخره به پایان رسید. گفته شده که در کشور استرالیا تولید سری جدید سریال «پرستاران» را آغاز کرده‌اند ولی نمی‌دانم چه زمانی بخواهند به ما تحویل دهند تا آن را دوبله کنیم.

او خاطرنشان کرد: یکی از اتفاقات جالبی که در دوبله‌ی سریال پرستاران افتاد، این بود که در طول این ۱۲ سال هیچ گوینده‌ای تغییر نکرد و همه‌ی گویندگان طی این مدت با ما همکاری کردند و پا به پای ما ۱۲ سال همراه بودند. این مجموعه حدود ۵۰۰ قسمت بود که ما ۴۹۳ قسمت آن را دوبله کردیم و مابقی آن حذف شد. هر قسمت از آن تقریبا حدود ۲۸ گوینده داشت.

وی با اشاره به سختی‌های کار دوبله سریال پرستاران طی این ۱۲ سال یادآور شد: من معتقدم برای مدیر دوبلاژی که ۴۰ سال در این حرفه فعالیت دارد، دیگر سختی کار وجود ندارد؛ حتی اگر کاری مثل سریال «پرستاران» چندین سال زمان ببرد، وقتی در هر کاری علاقه وجود داشته باشد، سختی‌های کار احساس نمی‌شود ما در دوبله سختی کار نداریم چرا که در کارمان عشق و علاقه است.

این مدیر دوبلاژ در پایان گفت: در طول این ۱۲ سالی که دوبله‌ی سریال پرستاران را برعهده داشتم، گویندگان همکاری زیادی با من داشتند‌، همچنین آقای دکتر ازراقی در بهتر فهمیدن اصطلاحات پزشکی خیلی به ما کمک کردند. مترجم این سریال سید حسن جمشیدیان هم کمک زیادی به ما کرد.

به گزارش ایسنا، سریال «پرستاران» محصول کشور استرالیا است و در بسیاری از کشورهای جهان از قبیل بریتانیا‌، ایرلند،‌ ایران و … به نمایش درآمده است.

این سریال به مدیریت ناهید شعشعانی دوبله شده است و گویندگانی که نقش‌های اصلی آن را صداپیشگی کرده‌اند: اکبر منانی‌، ناصر نظامی‌، ناهید شعشعانی، عباس نباتی و … هستند.

«پرستاران» پیش از این سه شنبه شب‌ها از شبکه یک سیما به روی آنتن می‌رفت، اما مدتی است که جمعه‌ شب‌ها ساعت ۲۲ پخش می‌شود و تکرار آن روز بعد ـ شنبه ـ ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه خواهد بود.

پخش این مجموعه در ایران از فرودین ماه سال ۱۳۸۵ آغاز شده است و پیش‌بینی می‌شود آخرین قسمت از آن آبان سال ۹۱ به روی آنتن می‌رود.

 

خبرگزاری ایسنا