دوربین مخفی ، زن و شوهر اسیدپاش را رسوا کرد

زن و شوهری که در پی انتقام ، به ‌۴ دستگاه خودرو اسید پاشیده بودند ، دستگیر شدند. متهمان انگیزه خود را اختلاف قبلی با خانواده شاکی و بدگویی از آنان بیان داشته و علت پاشیدن اسید روی خودروی خود را انحراف پیگیری ‌های پلیسی و قضایی عنوان کردند.


سرهنگ محمدیان رئیس آگاهی تهران در این باره گفت: در ساعت ۱۶ روز ۲۰ دی، خانمی طی تماسی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام می‌دارد از سوی فرد یا افرادی ، بدنه خودروی سواری مورانوی وی با اسید تخریب شده که با اعزام واحد گشت کلانتری ۱۰۱ تجریش به محل وقوع در محدوده الهیه ، گزارش اولیه تنظیم و پرونده به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه یک تهران برای رسیدگی تخصصی به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.


شاکی و همسرش در تحقیقات کارآگاهان اداره شانزدهم اظهار کردند، در مرداد امسال نیز ۲ دستگاه خودروی سیتروئن۵C و سانتافه آنان به وسیله اسید تخریب شده است، ولی با توجه به ادامه این اقدام، نگرانی‌هایی برای خانواده به وجود آمده است.

کارآگاهان پلیس در اقدامات اولیه خود، فیلم دوربین مداربسته مجتمع را مورد بازبینی دقیق قرار دادند که پس از مشاهده فرد اسیدپاش ، فیلم به رویت ساکنان رسید و یکی از همسایگان شاکی به نام فخری ۲۵ ساله به عنوان متهم شناسایی شد.


با شناسایی بستگان زن اسیدپاش مادر وی به کارآگاهان اداره شانزدهم اعلام کرد، روی خودروی داماد آنان نیز اسید پاشیده شده و تقاضای رسیدگی به‌این موضوع را دارد. کارآگاهان با تجمیع دلایل موجود با دستور مقام قضایی در ۲۹ دی اقدام به دستگیری فخری و نامزدش به نام بیژن کردند.

متهمان در تحقیقات اولیه منکر اتهام وارده به آنان شدند ، اما در مواجهه با دلایل و مدارک موجود اعتراف کردند روی ۳ دستگاه خودروی شکات اسید پاشیده‌اند.

متهمان در ادامه اعترافات، انگیزه خود را از این عمل، اختلاف قبلی با خانواده شاکی و بدگویی از آنان بیان داشته و علت پاشیدن اسید روی خودروی خود را انحراف پیگیری‌های پلیسی و قضایی عنوان کردند.


سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: اختلافات جزیی و پیش پا افتاده و ناتوانی افراد در حل این گونه اختلافات، علت اصلی بسیاری از پرونده‌های تشکیل شده در مراجع انتظامی و قضایی است که هزینه زیادی را به دولت و طرفین دعوا تحمیل می‌کند، البته متاسفانه هزینه‌های طرفین دعوا همیشه مادی نبوده، بلکه آسیب‌های معنوی، روحی است که حتی گاهی منجر به بروز جرایم جنایی (قتل، آدم‌ربایی و…) می‌شود.