دوستی خیابانی سرانجام با نقشه قتل والدین پایان گرفت

دختری که با همدستی پسر مورد علاقه اش با خوراندن قرصهای بیهوشی ، پدرش را به قتل رسانده بود ، روز گذشته در دادسرای جنایی تهران منکر جنایت شد و مدعی گردید قاتل ، پسر مورد علاقه اش است.
به گزارش خبرنگار جام جم ، شامگاه ۱۶ دی سال گذشته یکی از مسوولان بیمارستان لقمان تهران با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و خبر از مرگ مشکوک پیرمردی داد. به دنبال این ماجرا ، کارآگاهان جنایی پلیس پایتخت به بیمارستان اعزام شدند و موضوع را به بازپرس کشیک جنایی اطلاع دادند. ماموران در تحقیق از مسوولان بیمارستان پی بردند که دختری ، پدر و مادر سالخورده اش را که دچار مسمومیت شده بودند ، به این مرکز درمانی انتقال داده ، اما مرد ۶۰ ساله به نام امیرهوشنگ جان باخته و همسرش فیروزه در کما به سر می برد. با دستور بازپرس اصغرزاده جسد مقتول به پزشکی قانونی منتقل و تحقیقات از خانواده پیرمرد آغاز شد. کارآگاهان به طور جداگانه به بازجویی از فرزندان مقتول پرداختند که یکی از دختران پیرمرد دچار تناقض گویی های متعدد شد و این فرضیه برای کارآگاهان جنایی قوت گرفت که ممکن است وی در پی یک انتقامجویی شخصی ، پدرش را به قتل رسانده باشد بنابراین دختر ۲۱ ساله به نام لیدا به عنوان مظنون به قتل بازداشت شد. لیدا در بازجویی های پلیسی منکر جنایت شد اما وقتی خود را در مظان اتهام قتل دید ، قفل سکوتش را شکست و بصراحت اعتراف به جنایت کرد و گفت : دچار عذاب وجدان شده ام و می خواهم واقعیت را بگویم. واقعا از مرگ پدرم ناراحت هستم. من با پسر ۲۲ ساله ای به نام محمدصادق آشنا شدم و قصد داشتیم با هم ازدواج کنیم که با مخالفت پدر و مادرم روبه رو شدم بنابراین تصمیم گرفتیم آن دو نفر را از سر راه خود برداریم.
با اعترافات صریح وی ، محمد صادق هم دستگیر شد و بصراحت به همدستی با لیدا اعتراف کرد. بدین ترتیب متهمان با قرار قانونی روانه زندان شدند. روز گذشته متهمان برای تحقیقات بیشتر به شعبه دوم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران انتقال یافتند ولی در جریان تحقیقات ، جنایت را بر گردن یکدیگر انداختند. لیدا متهم به قتل در اظهاراتش مدعی شد که قاتل ، محمد صادق است و او را به زور وادار به همکاری کرده است.
وی ادامه داد: خانواده من با ازدواجمان مخالف بودند بنابراین به پیشنهاد پسر مورد علاقه ام نقشه قتل پدر و مادرم را کشیدیم. محمد صادق از من خواست قرص ها را داخل آبمیوه ریخته و به خوردشان بدهم. چندین بار این کار را کردم تا شب حادثه ۱۵ عدد قرص را داخل سوپ حل کردم و به آنها خوراندم.
محمد صادق متهم دیگر پرونده اظهارات همدستش را نپذیرفت و گفت : من گمان می بردم لیدا قرص ها را برای این که اعصابش آرام شود ، نیاز دارد و نمی دانستم او قصد قتل والدینش را دارد. روز گذشته با انکار متهمان ، بازپرس حسین اصغرزاده ، دستور ویژه ای را برای کارآگاهان جنایی صادر کرد تا تحقیقات پلیس ادامه پیدا کند.