دو خردسال تبریزی با نگارش کتابی آرامش را به والدین مرحوم خود هدیه کردند

دو خردسال تبریزی با نگارش کتابی آرامش را به والدین مرحوم خود هدیه کردند


خبرگزاری فارس: خواهر و برادر تبریزی به عنوان خردسال ترین پدید آوردندگان کتاب، اولین قصه کودکانه‌اشان را چاپ کردند تا آرامش را به پدر و مادرشان که چندی پیش در آتش سوختند، هدیه کنند.


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، ندا صادق زاده با ۹ سال سن و نیما صادق زاده ۷ ساله اولین کتاب خود را با نام « پیرمرد و گاوهایش» چاپ کردند که نویسندگی داستان را ندا و تصویرگری آن را نیما برعهده داشته است.
این دو کودک چند سال پیش پدر و مادر خود را بر اثر یک حادثه دلخراش آتش سوزی از دست دادند که در آن حادثه والدین این دو کودک خردسال پس از نجات فرزندانشان در میان ‌های آتش جان خود را از دست دادند و در حال حاضر این دو توسط عمه خود نگهداری می‌شوند.
برپایه این گزارش، در کتاب داستان نیما و ندا با عنوان «پیرمرد و گاوهایش»، بر اثر زمستان سخت، پیرمرد به علت تمام شدن علوفه گاوهایش، مجبور می شود یکی از گاوهایش را بفروشد تا برای گاوهای دیگرش علف بخرد، اما گاوها از این موضوع ناراحت می شوند و پیرمرد مجبور می شود تا گاو دیگر را هم بفروشد.
در ادامه کتاب داستان این دو برادر و خواهر آمده است: صبح پیرمرد گاوهایش را به شهر می برد تا بفروشد اما با کمک کدخدای ده از مشکل مالی رهایی می‌یابد و به این ترتیب شادی به زمستان گاوهای پیرمرد باز می گردد، تا کم کم بهار از راه برسد.
گزارش خبرنگار فارس از تبریز حاکی است،کمال پدر خردسال‌ترین نویسنده و تصویرگر کتاب کودک خود معلم و مدرس انجمن سینمای جوان بود.
کتاب « پیرمرد و گاوهایش »در یک هزار و ۵۰۰ جلد و در قالب کتاب‌های هنری طرح قاصدک ( حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی) با همکاری ستاد نهادینه سازی فرهنگ مطالعه کتاب کودکان چاپ و منتشر شده است.
حسن نجفی، رئیس سازمان حوزه با نگارش اینکه برگ‌ها می رویند ولی زخم‌ها روی شاخه می‌ماند …، خطاب به کمال و فریبا،پدر و مادر مرحوم این دو کودک نوشته است:
«می گویند پدر و مادر تا فرزندان آنها به آرامش نرسند، روی آسودگی را نمی بینند، همیشه نگرانند حتی اگر از این دنیا رخت بسته باشند.اخیراً ندا و نیما عضو طرح قاصدک حوزه هنری تبریز شده‌اند، قدم گذاشته‌اند به جایی که شما رفت و آمد می کردید،در کلاسی می‌نشینند که شما می نشستید، آنها زودتر از آنچه ما فکر می کردیم بزرگ شدند،حقیقتی را با شما بگویم، آنها عین شما شده‌اند، پسرت همان شلوغ بازی‌های کمال را دارد و دخترت همان حجب و حیای فریبا را.
بغض اذیتم می کند… دلتنگتان هستم شدید …
می خواهم بگویم نگران نباشید، آنها در پناه خدایی هستند که بهتر از شما و هرکس دیگری از آنها مراقبت می کند…
حال می توانید به انتظار خود پایان دهید،به راه خود ادامه دهید،نگران به پشت سرخود نگاه نکنید.
بروید آسوده با خیالی مطمئن،ندا و نیما بزرگ شده اند، زودتر از آنچه ما می پنداشتیم».