دو زن رمال به اتهام کلاهبرداری دستگیر شدند


 
images/20060810/women.jpg
 
زن رمالی که با فریب دختران و زنان تهرانی ، اقدام به کلاهبرداری از آنها می کرد ، دستگیر شد و در بازجویی های پلیسی فعالیت ۲ نفر دیگر از دوستان رمالش را بازگو کرد.
به گزارش خبرنگار جام جم ، اوایل خرداد امسال زنی به شعبه ۱۵ بازپرسی دادسرای ناحیه ۵ تهران مراجعه و از زن دعانویسی به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد. این زن در تشریح ماجرا به بازپرس گفت : شوهرم بیکار شده بود و برادرم نیز به خاطر ازدواج مجدد در آستانه جدایی از همسر اولش بود. زندگی خانوادگی ما دچار بحران شدیدی شده بود. هر کاری که فکر می کردم باعث بهتر شدن وضعیتمان شود ، انجام دادم اما هیچ نتیجه ای نگرفتم تا این که از طریق یکی از دوستانم در یک مجلس با زن رمالی آشنا شدم و رفت و آمدم به منزل وی شروع شد. زن شاکی ادامه داد: پس از این که اعتمادم به زن رمال جلب شد، او مبلغ ۵۰۰ هزار تومان از من و مادرم گرفت و در قبال آن چند نسخه و ۲ مهره که عنوان می کرد مهره مار است ، به همراه مقداری آب و خاک به ما داد و خواست تا ۴۰ روز آن را نزد خود نگهداری کنیم تا مشکلاتمان حل شود اما پس از سپری شدن این مدت ، وضعیتمان بدتر شد بنابراین به سراغ زن رمال رفتم و پی بردم که او از آن محل به مکان نامعلومی رفته است.
با اطلاعاتی که این زن دراختیار بازپرس پرونده قرار داد ، چهره نگاری از زن رمال صورت گرفت و تحقیقات ماموران کلانتری ۱۴۰ باغ فیض برای یافتن زن کلاهبردار فراری آغاز شد. ۲ روز پس از شکایت این زن ، فرد دیگری به کلانتری مراجعه کرد و گفت : یک زن رمال به نام گل صنم از او برای نوشتن نسخه ای مبنی بر آزادی شوهرش از زندان و بخت گشایی دختر یکی از اقوامش ، مقادیریپول و جواهرات گرفته و پس از دادن تعدادی نوشته که هیچ تاثیری نداشته ، متواری شده است.
پس از شکایت این دو زن ، هر روز شکایت های مشابهی به مرکز پلیس می رسید بنابراین پرونده برای تحقیقات بیشتر و دستگیری رمال کلاهبردار دراختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس امنیت عمومی تهران قرار گرفت.
با اطلاعاتی که کارآگاهان از شاکیان پرونده به دست آوردند ، چند هفته پیش مخفیگاه رمال فراری در محله سردار جنگل تهران شناسایی و وی در واحد ۷ یک مجتمع مسکونی دستگیر و برای تحقیقات به مرکز پلیس منتقل شد. ماموران در بازرسی از خانه وی ، یک جلد گذرنامه ، کتابهای فالگیری ، برگه های پاسور ، برگه های دست نویس ، مشروبات الکلی ، بلیتهای هواپیما ، فیشهای بانکی و تعدادی مهره کشف و ضبط کردند.


زن کلاهبردار: از احساسات زنان سوءاستفاده می کردم


زن کلاهبردار خود را گل افروز (معروف به گل صنم) معرفی کرد و در بازجویی های پلیسی منکر هر گونه جرمی شد اما در مواجهه با شاکیان ، قفل سکوتش را شکست و به کلاهبرداری های متعددش اعتراف کرد. کلاهبردار ۳۰ ساله گفت : من در یکی از شهرهای شرقی کشور زندگی می کردم. برای این که وضعیت مالی خودم بهتر شود ، تصمیم گرفتم برای کار کردن به تهران بیایم. یکی از دوستانم به من پیشنهاد کرد که خود را پاکستانی یا هندی جا بزنم و با نوشتن نسخه خوشبختی به بهانه بخت گشایی دختران جوان ، ایجاد مهر و محبت بین زن و شوهر و آزادی زندانیان ، زنان و دختران جوان را سرکیسه کنم.
زن کلاهبردار ادامه داد: پیشنهاد دوستم را پذیرفتم و آپارتمانی را اجاره کردم. بعد به بهانه های گوناگون در مجالس مختلف که در منازل شهروندان تهرانی برگزار می شد ، شرکت می کردم و پس از انتخاب سوژه های خود ، نشانی محل زندگی ام را می دادم و بدین ترتیب با سوءاستفاده از آنها و جلب اعتمادشان ، اقدام به کلاهبرداری کلان می کردم و پس از یک تا چند ماه محل زندگی ام را تغییر می دادم. بیشتر فعالیت هایم در محله های شهران ، شهر زیبا ، آریاشهر ، پونک و شهرک اکباتان بود و برخی از مشتریانم را از طریق آگهی مبنی بر این که از گذشته ، حال و آینده آنها اطلاعاتی در اختیارشان قرار می دهم ، شناسایی و از آنها کلاهبرداری می کردم.


ردپای ۲ زن فالگیر در پرونده زن رمال


در ادامه تحقیقاتی که از این رمال کلاهبردار صورت گرفت ، وی فعالیت دو نفر از دوستانش را که با فال بینی اقدام به کلاهبرداری می کردند ، لو داد و ماموران موفق به دستگیری یکی از آنها شدند. این زن رمال هم در بازجویی های پلیسی به صراحت به سرکیسه کردن دختران و زنان تهرانی از ۵ سال پیش اعتراف کرد. روز گذشته بازپرس جراحی ، رئیس شعبه ۱۵ دادسرای ناحیه ۵ تهران با اشاره به این پرونده به خبرنگار ما گفت : متاسفانه شاهد افراد سودجویی هستیم که به بهانه های مختلف در مجالسی که زنان در آن شرکت می کنند ، حضور می یابند و پس از جلب اعتماد زنان و دختران جوان و با وعده های دروغین و با سوءاستفاده از احساسات شهروندان ، از آنها کلاهبرداری می کنند. وی از شهروندان ، بویژه دختران جوان و زنان خواست به هیچ عنوان فریب چنین افرادی را نخورند و زندگی و سرمایه مالی خود را براحتی به تاراج ندهند و اگر با چنین افراد کلاهبرداری روبه رو شدند ، بلافاصله با پلیس تماس بگیرند.