سوپرمارکت آنلاین

دیدار جمعی از روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی با اکبر گنجی در منزلش

جمعی از فعالان سیاسی و روزنامه‌نگاران صبح امروز با اکبر گنجی که شب گذشته از زندان به خانه آمده بود، در منزل وی دیدار کردند.


به گزارش خبرنگار ایسنا،‌ بنا به گفته‌ی مسوولان قضایی، آزادی قطعی گنجی روز ۱۰ فروردین خواهد بود و وی فعلا در مرخصی به سر می‌برد.


همسر گنجی پیش از این عنوان کرده بود که دوران محکومیت همسرش در تاریخ ۲۶ اسفندماه به پایان خواهد رسید.


در این باره مولایی، وکیل مدافع گنجی به ایسنا گفت: خواست ما این بود که در سال جدید موکلم در خانه باشد که مسوولان قضایی با این خواست ما موافقت کردند و از این جهت از آنها سپاسگزاریم.


محمود سالارکیا، معاون دادستان تهران در امور زندان‌ها نیز در این باره به خبرنگار حقوقی ایسنا گفت: با توجه به فرا رسیدن سال جدید و برای این که اکبر گنجی در کنار خانواده باشد، مرخصی یک هفته‌ای به او داده شد و آزادی قطعی وی با احتساب این ۷ روز مرخصی، در تاریخ ۱۰ فرودین ۸۵ خواهد بود.


به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، گنجی در خانه خود با ارائه‌ی توضیحاتی درباره‌ی وضعیتش در طول دوران بازداشت از حضور خبرنگاران، عکاسان و دوستانش، در ابراز شادمانی و رضایت کرد.


معصومه شفیعی، همسر گنجی با ابراز رضایت و خوشحالی از حضور همسرش در منزل خطاب به خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه مدت حبس گنجی، شش سال شامل چهار سال به علت افشای اسناد طبقه‌بندی شده و دو سال به خاطر توهین و تبلیغ علیه نظام بوده است و از آن‌جا که حبس ایشان از تاریخ دوم اردیبهشت ماه سال ۷۹آغاز شده، در تاریخ ۲۶ اسفند ۸۴ یعنی دیروز مدت حبس وی به پایان رسیده است.


وی خاطرنشان کرد: حدود ساعت ۱۰ شب گذشته به طور غیر منتظره همسرم را به همراه کلیه‌ی وسایلش به درب منزل آورده و تحویل دادند.


همسر گنجی گفت: اولویت ما با توجه به برخی بیماری‌های گنجی مثل کمردرد و زانو درد، رسیدگی به جسم ایشان و مداوای این بیماری‌هاست.


شفیعی با اشاره به نامه‌ی گنجی به رییس قوه‌ی قضاییه در اول بهمن ماه، افزود : در این نامه توضیحاتی درباره‌ی نحوه‌ی اجرای بهتر عدالت در دستگاه قضایی و رفع موانع این عدالت توضیح داده شده است.


همچنین در این ملاقات یوسف مولایی، وکیل مدافع اکبر گنجی با اشاره به سخنان معاون دادستان تهران، مبنی بر آزادی گنجی در ۱۰ فروردین ۸۵ گفت: با توجه به اینکه مدت حبس گنجی ۲۲۴۴ روز بوده درتاریخ ۲۶ اسفند ماه یعنی دیروز مدت حبس ایشان تمام شده است اما گفته شده به خاطر غیبت، حبس وی ۱۰ فروردین ماه ۸۵ خاتمه پیدا می‌کند.


وی خاطرنشان کرد: این موضوع یک بحث حقوقی است که در روزهای آتی با مراجعه به مسولان ذیربط این مساله را پیگیری خواهم کرد.


محسن کدیور، عرب‌سرخی، فریبا داوودی مهاجر، رضا تهرانی و برخی دیگر از فعالان مطبوعاتی و سیاسی از جمله افرادی بودند که امروز برای ملاقات گنجی در منزلش حضور داشتند.


اعضای شورای مرکزی سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام (ره)، شاخه جوانان جبهه مشارکت ایران اسلامی و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی نیز در آغازین ساعات امروز با اکبر گنجی دیدار و گفت‌وگو کردند و آزادی وی را در آستانه‌ی بهار تبریک گفتند.