دیدار مشایی با مهناز افشار و مهتاب کرامتی

مهناز افشار و مهتاب کرامتی، دو بازیگر مشهور سینما روز چهارشنبه در نهاد ریاست جمهوری با اسفندیار رحیم مشایی دیدار کردند.

این دیدارها بصورت جداگانه برگزارشده و از محتوای آن هنوز اطلاعاتی منتشر نشده است.

اسفندیار رحیم مشایی که مشاور فرهنگی رئیس جمهور و رئیس کمیسیون فرهنگی دولت نیز می باشد، اخیرا دیدارهای خود را با بازیگران مشهور سینما افزایش داده است. هفته گذشته مشایی از نمایشگاه عکس رضا کیانیان، دیگر بازیگر مشهور سینما نیز در نگارخانه «نوروز هنر» در خیابان گاندی تهران بازدید کرد.

دیدارهای خصوصی ستاره های سینما با رئیس دفتر و مشاور فرهنگی دکتر احمدی نژاد از پاییز گذشته و با حضور محمد رضا گلزار در نهاد ریاست جمهوری به رسانه ها درز کرد. رسانه ها درباره آن ملاقات خبردادند گلزار در دیدار خود از رئیس دفتر رئیس جمهور می خواهد برای حل مشکلاتش به وی کمک کند. در پایان این دیدار، مشایی امکان ملاقات چند دقیقه ای گلزار با دکتر احمدی نژاد را نیز فراهم کرده بود. پس از آن دیدار، ممنوعیت تصویر این ستاره سینما حذف شده است. از جمله مشکلات گلزار، شکایت یک تهیه کننده سینما از وی بوده است. این بازیگر عامه پسند سینما در شهریورماه گذشته و قبل از دیدار با رئیس جمهور، به دلیلی که هیچگاه رسما اعلام نشد، مدتی بازداشت بود.

بازدید غیر منتظره مشایی از نمایشگاه عکس هدیه تهرانی در آذرماه گذشته و خرید یکی از تابلوهای گرانقیمت این هنرپیشه مشهور نیز برای مدتی توجه رسانه ها و محافل سیاسی-مذهبی را به خود جلب کرد.

اسفندیار رحیم مشایی، علاوه بر ریاست دفتر رئیس جمهور، رئیس نهاد ریاست جمهوری، رئیس کارگروه هماهنگی مناطق آزاد در دولت، مشاور فرهنگی رئیس جمهور و رئیس کمیسیون فرهنگی دولت نیز هست.

دیدارهای مشایی با بازیگران مشهور سینما با مسئولیت فرهنگی وی در دولت بی ارتباط نیست اما دلیل این ملاقاتها و نیز محتوای مذاکرات انجام شده در این دیدارهای خصوصی هنوز اعلام نشده است.