دیدار و بیان کرد و گوی وزیر ارتباطات با همتای روسی خود در حاشیه اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی در ژنو

فناوری اطلاعات > فناوری اطلاعات و ارتباطات – دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران که برای شرکت در اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی به ژنو سفر کرده بود در حاشیه این اجلاس با وزیر ارتباطات روسیه نیکلای نیکی فوروف دیدار و گفت‌وگو کرد.

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از خبرآنلاین و برگرفته از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این دیدار وزیر ارتباطات کشورمان با اشاره به ظرفیتهای به وجود آمده در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران بیان کرد: ایران آمادگی لازم برای گسترش سطح همکاری ‌های دو جانبه در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات را با روسیه دارد.

وزیر ارتباطات افزود: ایران و روسیه می‌ توانند در حوزه هایی مانند امنیت سایبری، تحقیق و پژوهش، تولید تجهیزات ارتباطی و مخابراتی، تولید نرم افزار، استفاده صلح آمیز از ماورای جو در حوزه تلکام همکاری کنند.

واعظی با تأکید بر همکاری ‌های خوب سیاسی و اقتصادی دو کشور بیان کرد: این همکاری ‌ها می‌ تواند در حوزه فناوری و تکنولوژی ارتباطی و مخابراتی نیز گسترش یابد.

وزیر ارتباطات روسیه نیز بر گسترش همکاری با ایران در زمینه اینترنت، فضای مجازی، امنیت شبکه، برگزاری اجلاس ‌ها و حضور در مجامع بین المللی و همکاری ‌های بخش حقوقی حوزه فاوا تأکید کرد.