دیپورت زن همجنس باز ایرانی از انگلیس

مجازات همجنس بازان زن طبق قوانین جزایی ایران شلاق است و اعدام صرفا در خصوص همجنس بازان مرد اجرا می شود.


عصر ایران- یک زن همجنس باز ایرانی که درخواست پناهندگی وی توسط دولت انگلیس رد شده است طی روزهای آینده به ایران بازگردانده می شود.


 


به گزارش عصر ایران (asriran.com) پایگاه خبری انگلیسی “پینک نیوز” با اعلام این خبر افزود: “خانم پگاه امام بخش اکنون تحت بازداشت مقامات انگلیسی است و به زودی به تهران بازگردانده می شود.”


 


این در حالی است که فعالان حقوق بشر نگرانند در صورت بازگشت «امام بخش» به ایران مجازات مرگ در انتظار وی باشد.


 


این گزارش مدعی است چنانچه این زن ایرانی در روز ۲۸ آگوست طبق برنامه به ایران بازگردانده نشود احتمال دارد شریک جنسی و همسر سابق وی در ایران به اعدام محکوم شوند!


 


از سوی دیگر گفته می شود حتی اگر «امام بخش» به اعدام محکوم نشود احتمالا مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.


 


پینک نیوز افزود: ” این زن ۴۰ ساله ایرانی در سال ۲۰۰۵ به دنبال بازداشت شریک جنسی خود از ایران فرار کرد و تقاضای پناهندگی خود را به مسئولان انگلیسی ارایه داد. با این حال درخواست پناهندگی وی از سوی دولت انگلیس رد شده است.”


 


خاطرنشان می شود مجازات همجنس بازان زن طبق قوانین جزایی ایران شلاق است و اعدام صرفا در خصوص همجنس بازان مرد اجرا می شود.

گفتنی است از مدت ها پیش بعضی افراد با معرفی کردن خود به عنوان همجنس باز از کشورهای اروپایی تقاضای پناهندگی می کردند که گویا این ترفند نیز دیگر کارگر نیست.

همجنس بازی از نظر بسیاری از روانپزشکان یک انحراف جنسی و بیماری به شمار می رود ولی در برخی کشورها ، بر اثر لابی های صورت گرفته ، عمل غیر اخلاقی این افراد به رسمیت شناخته شده است!