ذوب آهن، قهرمان آسیا را شکست داد

در ادامه لیگ قهرمانان آسیا و از دور رفت مرحله یک چهارم نهایی، از ساعت ۱۸:۳۰ امروز تیم‌های ذوب‌آهن ایران و پوهانگ استیلرز کره‌جنوبی در ورزشگاه فولادشهر و در مقابل ۱۲ هزار تماشاگر اصفهانی به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با نتیجه ۲ بر یک به سود ذوب‌آهن به پایان رسید.
 ایگور کاسترو در دقیقه ۱۹روی پاس محمد قاضی تک گل شاگردان ابراهیم‌زاده در نیمه اول را وارد دروازه پوهانگ کرد.
 در ادامه مسابقه تیم پوهانگ در دقیقه ۵۵ توسط موتا بازیکن برزیلی با شوتی محکم از پشت محوطه جریمه به گل رسید، اما این گل دوام نیاورد و مهدی رجب‌زاده از ذوب‌آهن در دقیقه ۷۵ از روی نقطه پنالتی گل دوم نماینده ایران را به ثمر رساند تا ذوب‌آهن در این رقابت‌ها در دیدار رفت به خواسته‌اش رسیده باشد.
 عبدالله الهلالی داور عمانی مسابقه در این دیدار به محمد قاضی و فرشید طالبی از ذوب‌آهن و تائه‌سو، هونگ‌یون و چانگ‌هو از پوهانگ کارت زرد نشان داد.
 بازی برگشت ۲ تیم چهارشنبه هفته آینده به میزبانی پوهانگ برگزار می‌شود.

 ترکیب تیم ذوب‌آهن:
شهاب گردان، سید محمد حسینی، علی احمدی، فرشید طالبی (از دقیقه ۹۱ محمد صلصالی)، قاسم حدادی‌فر، اسماعیل فرهادی (از دقیقه ۹۰ سینا عشوری)، ایگور کاسترو، محمد قاضی (از دقیقه ۷۶ سید جلال رافخایی) ، احمد محمدپور، مهدی رجب‌زاده و شاهین خیری
سرمربی: منصور ابراهیم‌‌زاده
ابراهیم زاده: مقابل یک تیم باتجربه و قدرتمند پیروز شدیم


سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان پس از برتری تیمش برابر پوهانگ استیلرز کره جنوبی، گفت: با یک تیم قدرتمند و باتجربه بازی کردیم و پیروزی مقابل چنین تیمی خوشحال کننده است.

منصور ابراهیم زاده در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد.


پوهانگ تیم بزرگی در سطح آسیا تلقی می شود و نباید به نتایج آنها در فصل جاری لیگ کره جنوبی توجه کنیم.


وی افزود: پوهانگ یک تیم حرفه ای است که توانسه در مرحله قبلی کاشیما آنتیلرز ژاپن را با قدرت شکست بدهد.


ابراهیم زاده عنوان کرد: با توجه به اطلاعات ناقصی که از شرایط حریف داشتیم شانس های زیادی را به دست آوردیم و به خوبی آگاه بودیم که آنها در خانه حریف بسته بازی می کنند.


وی در خصوص گل خورده ذوب آهن در این دیدار گفت: این گل بر اثر اشتباه فردی مدافعان ما به دست آمد که خوشبختانه خیلی زود بر توپ و میدان مسلط شده و آنرا جبران کردیم.


ابراهیم زاده در تمجید از بازی هماهنگ تیم خود گفت: پیش از رسیدن به گل دوم هم موقعیت های زیادی به دست آوردیم که این امر نشان دهنده حرکت تیمی و هماهنگ بازیکنان ذوب آهن است.


سرمربی ذوب آهن دیدار برگشت با نماینده کره جنوبی را با توجه به شرایط آب و هوایی این کشور بسیار سخت دانست و ادامه داد: کار سختی در کره داریم اما نشان می دهیم که ذوب آهن هم بازی بسته را بلد است و با استفاده از بازیکنان سرعتی خود روز سختی را برای حریف رقم می زنیم.


وی با اشاره به اینکه این دیدار برای مردم ایران از اهمیت بالایی برخوردار بود، اظهار داشت: بسیار خوشحالم که مردم ایران را شادمان کردیم و امیدوارم در دیدار برگشت هم کشور را سرافراز کنیم.


سرمربی ذوب آهن عنوان کرد: برای اینکه بازیکنان با شرایط آب و هوایی کره هماهنگ شوند پنجشنبه به تهران آمده و سپس به دبی و از آنجا به سئول می رویم تا هم با آب و هوای کره آشنا شده و هم خستگی نفرات را از بدن آنان بیرون کنیم.


چهارشنبه ۲۴/۰۶/۱۳۸۹