رابین هود استرالیایی

دولت استرالیا اعلام کرد افتخار تازه ای به ند کلی خلافکار معروف این کشور اعطا و ۳۰ هزار دلاربرای زنده نگهداشتن خاطره او صرف می کند.
به گزارش آسوشیتدپرس ، یان کمپبل ، وزیر میراث فدرال اعلام کرد این پول برای ساختن نشان ها و جزوه هایی برای معرفی شهر «گلن رو وان» خرج خواهد شد که راهزن فوق و همدستانش آخرین روزهای عمر خود را در آنجا گذراندند.
کمپبل ضمن اعلام این خبر گفت ند کلی در زندگی خود بیشتر جیب دولتها را خالی می کرد و هرگز تحت حمایت آنها نبود.
کلی ، دزد بانک که ۳ مامور پلیس را کشت ، حدود ۲ سال فراری بود تا این که روز ۲۸ ژوئن ۱۸۸۰ در گلن رو وان گیر افتاد. ۳ نفر از ۴ همدست کلی که زره های سنگین آهنی به تن داشتند کشته و خود او زخمی و دستگیر و کمی بعد به جرم قتل ماموران پلیس به دار آویخته شد.
این شهر قبلا به عنوان میراث ملی فهرست شده است. ندکلی که تاکنون چند فیلم از جمله فیلمی با شرکت میک جاگر از زندگی او ساخته شده ، در کشوری که در ابتدا تبعیدگاه مجرمان خطرناک انگلیس و ایرلند بود ، هنوز شخصیتی اسرارآمیز باقی مانده است.
شرکت رادیو تلویزیون استرالیا ، در شرح حالی از ندکلی که برای مدارس تهیه شده ، با نگاهی طرفدارانه ، از او به عنوان رابین هودی اشاره می کند که از ثروتمندان به دلیل بی عدالتی های آنان می دزدید و به فقیران می داد.
پدر ند کلی از مجرمان ایرلندی بود که انگلیس وی را به استرالیا تبعید کرده بود.