رازهای آرایشگری با معروف‌ترین مشاور زیبایی دنیا

مجله سیب سبز:  بابی براون یکی از مشهورترین‌‌ها در زمینه تکنیک‌‌ها و مهارت‌‌های آرایشی در جهان است. او سالانه میلیون‌‌ها دلار در سراسر دنیا فروش دارد. نام محصولات او جزء برندهای اصلی و معتبر لوازم آرایشی است.

از دسته مشتریان بسیار معروف او مریل استریپ، کاترین زتا جونز و سیدنی کلافورد هستند. علاوه بر اینها او نویسنده سه کتاب پرفروش در زمینه زیبایی و آرایشگری است که در آموزش آرایشگری معروف‌اند تا جایی که مجله نیویورک تایمز از او به عنوان معروف‌ترین فروشنده لوازم آرایشی و مشاور زیبایی نام می‌‌برد.

تکنیک‌هایی برای زیبایی ابرو

در این مطلب می‌‌خواهیم ‌آموزش‌‌های او در زمینه ابرو در اختیار شما قرار دهیم که بر سادگی و زیبایی بیش‌تر تاکید دارند.

به چه وسایلی نیاز دارید؟

  • برس ابرو
  • ژل مخصوص ابرو
  • مداد ابرو
  • موچین
  • سایه ابرو
  • یک قیچی کوچک

چگونه به ابروها حالت دهیم؟

۱. رنگی را که با رنگ ابرو و موها هماهنگ باشد را انتخاب کنید. برای اینکه بتوانید به ابروها حالتی طبیعی بدهید، توصیه می‌‌کنیم از ریمل ابرویی استفاده کنید که به موهای ابرو حالت طبیعی دهد.

تکنیک‌هایی برای زیبایی ابرو

۲.  برای اینکه ابروها بیش‌تر خود را نشان دهند بهتر است از سایه ابروی پودری استفاده کنید. برای این کار از گوشه داخلی ابروها شروع کنید و مطمئن شوید که تمام جاهای خالی را پرکرده‌اید.

تکنیک‌هایی برای زیبایی ابرو

۳.  برس زدن هم نقش مهمی در زیبایی ابروهای شما دارد. برس را به سمت قسمت داخلی ابروها نزدیک کنید و حالت هلالی آن‌ها را شکل دهید. بعد برس را برگردانید و به سمت پایین حرکت کنید.

تکنیک‌هایی برای زیبایی ابرو

۴. به قد ابروی خود نیز دقت کنید،‌مطمئن شوید که قد ابرو را به اندازه کافی شکل داده و به خوبی تمام ابرو را پر کرده‌اید تا زیبایی ابروهای شما بیش‌تر شود.

تکنیک‌هایی برای زیبایی ابرو

اگر ابرو ندارید ممکن است ابروهایتان را به دلایل متعددی از دست داده ‌باشید مثلا به دلیل بیش از اندازه با موچین کندن یا پیری یا حتی شیمی‌درمانی یا… اما نگران نباشید، می‌‌توانید همانند ابروهای طبیعی جای آن را بکشید. تنها کافی است اصول درست آرایش کردن را یاد بگیرید تا زیبایی ابروهای خود را دوچندان کنید. اول از همه یک مداد همرنگ ابرو‌‌های طبیعی‌تان را انتخاب کنید و خیلی ملایم جای ابروهای قبلی را با همان حالت بکشید. بعد از مداد باید به سراغ سایه ابرو بروید و با یک برس ابرو روی قسمت‌‌های کشیده‌ شده را پر کنید. حواستان باشد که باید تمام سطح ابرو به طور یکنواخت رنگ داشته باشد.

فاصله زیاد بین ابروها

وقتی فاصله بین ابروها خیلی زیاد باشد  حالت چشم‌‌ها تغییر می‌‌کند، که نه چشم‌‌ها می‌‌توانند خود را نشان دهند و نه ابروها. به همین دلیل توصیه می‌‌کنیم گوشه داخلی ابروها را با سایه ابرو اصلاح کرده و به آن‌ها حالت دهید. باید ابروها به طریقی پر شوند تا یک خط مستقیم در گوشه داخلی خودنمایی کند.

اگر ابرو تنک شد‌ه است

اگر ابروهایتان تنک شده است یعنی به طور نقطه نقطه بخش‌هایی از آن خالی شده‌است باید به طریقی این جاهای خالی را بپوشانید، البته باید حواستان باشد که حالت ابرو مصنوعی نشود، بهترین کار این است که با مداد ابرو یا با سایه ابرو روی قسمت‌‌های خالی ضربات آهسته بزنید. فراموش نکنید اگر احساس کردید که هیچ کدام از این روش‌‌ها به تنهایی جواب نمی‌دهد، می‌‌‌توانید از هر دو روش به همراه هم استفاده کنید.

کسانی که ابروهای کمی دارند

خانم‌‌های زیادی هستند که از همان اول ابروهای چندان پری ندارند. برای اینکه ابروهای کم‌پشت، حالت خود را به خوبی نشان دهند باید داخل آن‌ها پر شود. البته نه به طریقی که ابروها حالتی مصنوعی پیدا کنند. اگر شما هم جزو این دسته هستید باید آنقدر با مهارت این کار را انجام دهید که هیچ کس به جز خودتان متوجه این پرشدگی ابرو نشود.

۱.  از گوشه داخلی ابروها شروع کنید. این قسمت معمولا بیش‌تر از جاهای دیگر ابرو خالی بودن خود را نشان می‌‌دهد، حواستان باشد که نباید این قسمت را خیلی پررنگ کنید، زیرا مصنوعی می‌‌شود.

تکنیک‌هایی برای زیبایی ابرو

۲. سایه ابرویی انتخاب کنید که با رنگ ابروهایتان هماهنگی داشته یعنی نه پررنگ‌تر و نه کم‌رنگ‌تر باشد. سایه پودری انتخاب کنید. حالا با سایه و برس داخل ابرو را بکشید و پر کنید.

تکنیک‌هایی برای زیبایی ابرو

۳. با همان برس ضربات خیلی آهسته‌ای به ابروها وارد کنید تا سایه و رنگ کاملا پخش شود و حالتی طبیعی بگیرد. البته برای این کار از نوک انگشتتان هم می‌‌توانید استفاده کنید.

تکنیک‌هایی برای زیبایی ابرو

۴.  کشیدن هلالی ابرو مهم است، زیرا نقشی مهم در شکل دادن ابرو دارد. شما باید از گوشه داخلی به سمت بالا، یعنی هلالی پیش بروید و بعد برس را برگردانید و به سمت پایین حرکت کنید.

تکنیک‌هایی برای زیبایی ابرو

۵.   در نهایت باید قد ابرو را تنظیم کنید، بعضی‌‌ها ابروی بلند دوست دارند و بعضی ابروی کوتاه ، باتوجه به سلیقه و حالت چشم‌‌های خود بهترین اندازه را انتخاب کنید.

تکنیک‌هایی برای زیبایی ابرو

۶. با یک برس ریمل تمیز، تمام موهای ابرو را به سمت بالا شانه کنید تا هم سایه زیر ابرو حالتی یکنواخت پیدا کند و هم موهای نامرتب ابروها حالت بهتری بگیرد و مدل ابرو، خود را بهتر نشان دهد.

تکنیک‌هایی برای زیبایی ابرو

چطور ابرو بردارید؟

موچین بهتر از هر وسیله دیگری می‌‌تواند به ابروها مدل دهد و اما مشکلی هم وجود دارد. یعنی قسمت‌هایی از ابرو که به طور مرتب با موچین کنده شوند کم‌کم رشدشان متوقف می‌‌شود؛ به همین دلیل باید حواستان را جمع کنید که قسمت‌‌های اصلی ابرو را مدام با موچین برندارید.اگر می‌‌خواهید هنگام کندن ابروها درد کمتری احساس کنید بعد از حمام موچین به دست شوید زیرا کمتر از هر زمان‌ دیگر احساس درد خواهید نمود.

– از زیر هلال ابرو کار تمیز کردن را شروع کنید. هر چندتا مویی را که کندید دست نگه دارید و در آینه کار خود را کنترل کنید و سپس دوباره دست به کار شوید.

تکنیک‌هایی برای زیبایی ابرو

– خیلی آرام، موها را با موچین بکنید تا میزان اشتباه‌تان کمتر شود و همین‌طور به داخل ادامه دهید تا به پهن‌ترین بخش ابرو برسید.

تکنیک‌هایی برای زیبایی ابرو

راه‌هایی برای آرایش بهتر ابروهاپرکردن ابرو: به علل مختلفی ممکن است قسمت‌هایی از ابرو خوب رشد نکند مثلا بعضی‌‌ها از اول ابروهای کاملا قرینه‌ای ندارند و یکی از ابروهایشان نسبت به دیگری کمی تنک‌تر است یا اینکه مثلا دم ابرو را برای مدت‌‌های طولانی با موچین برداشته‌اید و حالا دیگر ابروهای این قسمت رشد نمی‌کنند. برای پرکردن این قسمت‌‌ها هم می‌‌توانید از مداد به تنهایی یا مداد و پودرسایه به همراه هم استفاده کنید. البته با به کار گیری یک مداد ابرو که کاملا با رنگ ابرو هماهنگی داشته‌باشد.  قسمت ابتدای ابرو، دقیقا بالای گوشه داخلی چشم، باید پر باشد. می‌‌توانید این قسمت را با مداد ابرو و با خطوط نازک مومانند پر کنید.

یکنواخت کردن ابرو: با یک برس زبر که در پودر رنگ ابرو فروکرده‌اید کارتان را ادامه دهید. به این ترتیب رنگ مداد ابرویتان بیشتر می‌شود. هرقدر به کمان ابرویتان نزدیک‌تر می‌شوید خطوط را نازکتر کنید.

پس از آرایش ابرو، با یک برس ریمل، کمی ژل ابرو یا موس ثابت‌کننده که بیرنگ است به ابرو بزنید. ابرو کمی براق و موهای ابرو در جای خود نگاه داشته می‌شود. توجه داشته باشید که از ژل کم استفاده کنید، زیرا استفاده بیشتر باعث چسبندگی و آلودگی می‌شود.

آیا ابرو طبیعی است؟: در نهایت بار دیگر به ابروهایتان در آینه نگاه کنید تا مطمئن شوید حالت و رنگی طبیعی دارند. توصیه می‌‌‌شود که با یک برس دوباره ابروها را شانه کنید تا رنگ‌‌های اضافه از بین برود.

فوت کوزه‌گری که باید بدانید:  ابروها را همیشه در همان جهتی که هستند بردارید یعنی به سمت بالا و مایل. هرگز با موچین موها را به سمت پایین نکشید تا از ریشه در بیاورید زیرا این خود در نامنظم شدن تارهای ابرو بسیار موثر خواهد بود. همچنین هنگام برداشتن از انتهای یک ابرو همان ابرویی که دست راحت‌تر است شروع کرده وبا موچین پایین خط تمایز و در همان جهت رشد مو ، موهای اضافه را بردارید، همین طور بالای ابرو را.