رازی جالب در گروه ایران در جام جهانی ۷۸اعتراف بازیکن هلند به فریب داور در دیدار اسکاتلند
یوهان رپ، ستاره پیشین تیم ملی هلند اعتراف کرد که در دیدار جام جهانی ۱۹۷۸ خودش را به زمین انداخت تا سبب کنار رفتن اسکاتلند شود.

تیم ملی اسکاتلند در آن بازی باید هلند را با سه گل شکست می‌داد تا از مرحله‌ی گروهی بالا می‌رفت. اما، با پیروزی سه بر دو با جام خداحافظی کرد. با پذیرفتن شکست از پرو و تساوی برابر ایران، تیم مک لئود در آرژانتین عملکرد ناامید کننده‌ای داشت و تنها یک بازی عالی می‌توانست هواداران خشمگین را راضی کند.

پس از صحنه‌ی گل کنی دالگلیش که به سبب آفساید مردود اعلام شد، رپ با آلان راف، سنگربان اسکاتلند فرود آمد، بازیکنان اسکاتلندی ادعا می‌کردند که اتفاقی رخ نداده، اما، ضربه‌ی پنالتی به سودی حریف گرفته شد تا راب رنزنبرینک آن ضربه را به گل تبدیل کند.نماینده‌ی بریتانیا با بازی عالی و فراموش نشدنی سه بر یک پیش افتاد اما، خود رپ گل دوم هلند را زد تا سرنوشت صعود به سود نارنجی‌ها رقم بخورد.

اکنون در کتاب «چگونه کشوری در جام جهانی ۷۸ حذف شد؟» رپ اعتراف کرد خودش را به زمین انداخت و داور را فریب داد. او گفت:« از بابت پیروزی مطمئن بودیم و این هلند بود که گل نخست را به ثمر رساند. اکنون جرات دارم که اعتراف کنم که پس از نیم ساعت از شروع بازی با این شیرجه نمایش اجرا کردم که این حرکت پیامدش ضربه پنالتی بود.»

هلند به بازی پایانی آن جام رسید اما، سه بر یک از آرژانتین شکست را پذیرفت.