راز ثروت او در چیست؟

راه ثروتمند شدن تنها داشتن پدر پولدار و رسیدن به یک ارثیه کلان نیست. حتی اگر بهترین و ماهرترین کارشناسان و مشاوران مالی را در کنار خودتان داشته باشید باز هم ممکن است با اشتباهاتی هر چند جزئی همه‌شان را بر باد دهید. میلیونرها تکنیک‌های رفتاری را در زندگی شان رعایت می کنند که مردم عادی از آن بی‌خبر هستند. برای مثال، پولدارها هیچ وقت فکر نمی‌کنند و نمی‌گویند: «من نمی‌توانم» بلکه از خود می‌پرسند: «چگونه می‌توانم؟» شاید نتوانید فراتر از افق ثروت خود را ببینید اما باید باور داشته باشید که ثروت شما در چشمه‌ای که آن را نمی‌بینید و نمی دانید کجاست، می‌جوشد و آن چشمه و کل ثروت شما در آنجاست.


تشکر کن و بپذیر


تصور کنید در صف پرداخت یک فروشگاه هستید، مقداری خرید کرده‌اید و برای پرداخت پول نوبت شما شده است، پولی که همراه شماست ۱۰۰ هزار تومان است اما خرید شما ۱۰۲هزار تومان شده است، ناراحت می‌شوید و تمام جیب‌های لباس‌تان را می‌گردید، یک نفر از پشت سرکه قصد فضولی هم ندارد شاهد ماجراست و به شما ۲هزار تومان می دهد، چه کار می‌کنید؟

الف) زیر لب چیزی می گویید:خیلی ممنون نیازی نیست. اجناس را سر جای‌شان می‌گذارید و از خجالت فورا از فروشگاه خارج می‌شوید.

ب) چیزهایی که بیشتر لازم دارید برمی‌دارید و بقیه را پس می‌دهید.

ج) با کمال احترام از آن فرد تشکر می‌کنید و پول را قبول می‌کنید و با خریدتان به خانه می‌روید و از خداوند و تمام کائنات به خاطر این هدیه کارگشا سپاسگزاری می‌کنید.

اگر جواب شما گزینه ج است باید به شما تبریک بگویم، دارید به پولدار شدن نزدیک می شوید. چون شکرگزاری و دریافت هدیه یکی از قانون‌های ثروتمند شدن است. قوانین را رعایت کنید و اصلا آن‌ها را نشکنید، باید با آغوش باز، نعمت‌ها و یاری دیگران را بپذیرید و شکر آن را به جا بیاورید. برای مثال برای هر قبضی که پرداخت می‌کنید یا هر چکی که می‌نویسید یک یادداشت تشکر بنویسید.


هدف ثروتمند شدن نیست


وقتی در یک مصاحبه از خانم اپرا وینفری(مجری معروف و یکی از زنان ثروتمند) سوال کردند که راز ثروتمندی شما در چیست؟ پاسخ داد که هرگز برای پول و میلیونر شدن تلاش نکرده است بلکه هدف او کمک به دیگران بوده که به دلیل همین هدف ثروت به‌صورت ناگهانی به سمتش سرازیر شده است. یادتان باشد اگر ثروتی هم ندارید می توانید از راه‌های دیگر به دیگران کمک کنید و دروازه های ثروت را به سمت‌تان باز کنید. یک لبخند هدیه دهید، دست یاری به دیگران بدهید، دوستان‌تان را در آغوش بگیرید، به اندازه یک ساعت از درآمد خود را به امور خیریه اختصاص دهید، برای سالمندان یا بیماران کتاب و مجله بخوانید و به ملاقات آن‌ها بروید. مقدار پولی که می‌بخشید مهم نیست، مهم نیت شماست همیشه یادتان باشد بخشش به بازپس گرفتن ختم می‌شود. همه می‌دانند که بخشش واقعی برای بازپس گرفتن صورت نمی‌گیرد اما این یکی از قوانین است، یادتان باشد برای رسیدن به هدف قوانین را نشکنید.


خلأ ایجاد کن


تا حالا عادت داشتید اشیای بدون مصرف را انبار کنید؟ و فکر کنید یک روزی شاید به کارتان بیاید؟ آیا برای‌تان اتفاق افتاده که پول‌های‌تان را جمع کنید و به این خاطر که فکر می‌کنید در آینده شاید به آن محتاج باشید خرجش نکنید؟ تا حالا شده لباس‌های‌تان، کفش‌های‌تان، لوازم منزل و آشپزخانه‌تان و چیزهای دیگر را که حتی یک بار هم از آن‌ها استفاده نکردید انبار کنید؟ درون خودتان چطور؟ تا الان پیش آمده خاطره خشم‌ها، ترس‌ها، جدایی‌ها و چیزهای دیگر را به خاطر بسپارید؟ باید به شما بگویم تا الان سخت در اشتباه بودید. دیگر به این کار ادامه ندهید! شما برخلاف مسیر کامیابی خودتان حرکت می‌کنید. جا باز کنید. فضای خالی، تا اجازه دهید چیزهای جدید و نو به زندگی‌تان وارد شوند. باید خود را از شر چیزهای بی‌مصرف که در شما و در زندگی‌تان هستند خلاص کنید تا کامیابی را به زندگی‌تان دعوت کنید. تا وقتی در جسم و روح خودتان احساسات بی فایده را نگه می‌دارید، نمی‌توانید جای خالی برای موقعیت‌های تازه به‌وجود آورید. با این فکر شما ۲ پیغام را به مغزتان و زندگی‌تان می‌فرستید که به فردا اعتماد ندارید و شایسته چیزهای خوب و تازه نیستید. به همین دلیل با انبار کردن همه چیزهای غیر قابل مصرف خودتان را سر پا نگه داشته‌اید.

Bartarinha.ir

یک نظر برای "راز ثروت او در چیست؟" ارسال شده
  1. مهرزاد گفت:

    مرسی از این نوشتتون لذت بردم.در ضمن من جواب ج رو دادم آخ جون

نظرات بسته شده است.