راز جالب مردان در انتخاب همسر فاش شد !

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از جام جم سرا ،​ در این تحقیقات، دانشمندان فرهنگ ‌های مختلفی را مورد مطالعه قرار دادند و دریافتند که هر چه در یک کشور برابری جنسیتی بیش‌تر باشد احتمال کمتری وجود دارد که مردان برای زندگی مشترک خود هوش را در اولویت اول در کنار زیبایی ملاک انتخاب می‌ دانند و در جوامعی که برابری جنسیتی وجود نداشته باشد مدت زمان زندگی ‌های مشترک کوتاه تر است و مردان زیبایی را به هوش ترجیح می‌ دهند.

ماندن مادران درخانه درآمریکا امری غیرعادی محسوب می‌ شود درحال حاضر با توجه به آمار اداره نیروی کار بین ۷۰ درصد از مادران آمریکایی با کودکان زیر ۱۸ سال در بیرون از خانه کار می‌‌کنند به همین دلیل دانشمندان یک از دلایل انتخاب زن باهوش را کمک ‌های مالی که زن می‌‌ تواند در زندگی به خانواده کند را ملاک انتخاب معرفی می‌ کنند.

محقق این مطالعه آلیس ایگلی دکتر و استاد روانشناسی و همکار هیئت علمی در موسسه تحقیقات سیاست در دانشگاه نورث وسترن در گفت‌وگو با یاهو هلث می‌ گوید: مردان با خود می‌ گویند چرا بجای یک درآمد برای زندگی دو درآمد وارد زندگی نشود دو درآمد به زندگی بهتر کمک خواهد کرد و هر چه زن باهوش‌تر باشد درآمد بهتری خواهد داشت.

روانشناس بالینی جان مایر دکتر و محقق سلامت خانواده تصریح کرد: کشف این موضوع که هوش زنان عامل مهمتری از زیبایی است مرا شوکه نکرد زیرا باتوجه به به افزایش تعداد زنان تحصیل کرده تمایل زنان به کار بیش‌تر خواهد شد و با توجه به آمارهای ارائه شده در ۳۸ درصد زناشویی ‌ها زنان شاغل هستند.

مایر در ادامه گفت: زنان باهوش و شاغل با توجه به عزت نفس و اعتماد نفس بالا جذابیت ‌های بیشتری برای انتخاب به عنوان همسر خواهند داشت درآمد زنان شاغل علاوه بر این جذابیت ‌ها در نقش مهمی در زناشویی ایفا می‌‌کنند.

ایگلی تشریح کرد: هرچند که تمایل به زناشویی از روی زیبایی درمیان مردان بیش‌تر است اما یافته ‌های ما نشان داده است که زیبایی عاملی در زندگی ‌های کوتاه مدت است و در زندگی ‌های که برای مدت ‌های طولانی دوام پیداکرده اند در انتخاب همسر خود و جذابیت ‌های فردی آن دقت ‌های بیشتری داشته اند.

وی بیان داشت: اگر یک زن باهوش و زیبا باشد او یک فرد بسیار مناسب برای زناشویی خواهد بود و هر چه که ویژگی ‌های دیگر مانند اخلاق همسر بهتر باشد او فردی مناسب‌تر خواهد بود هرچند این موضوع را نمی توان کتمان کرد که هر فردی ترجیح می‌‌دهد همراه زندگیش زیبا باشد اما مورد اعتماد بودن و ملاحظه گر بودن او عاملی مهم‌تر است.

برگرفته شده از:yahoo health news