راز جنایت خانوادگی در لکه های خون


 
images/20060927/bads.jpg
 
پدر و پسری که در پی اختلاف با یکی از بستگان خود ، او را با ضربات چکش به قتل رسانده بودند ، در اقدامی ضربتی از سوی پلیس آگاهی ارومیه دستگیر شدند.
به گزارش جام جم ، در آخرین روز اردیبهشت ماه ، ۲ نفر با مراجعه به دادسرای ارومیه با ارائه دادخواستی عنوان کردند یکی از بستگان آنها به هویت طاهر وقتی برای انجام فعالیت روزانه منزل را ترک کرده ، مفقود شده و تلاش برای یافتن او بی نتیجه مانده است.
با صدور دستور قضایی در این ارتباط ، پرونده به پلیس آگاهی ارومیه ارجاع و تحقیق در این زمینه آغاز شد.


لکه های خون راز می گشاید


با آغاز تحقیق در این زمینه ، بررسی ها نشان داد ، فرد گمشده (طاهر) آخرین بار هنگامی که با یکی از دوستان خود در ارومیه ملاقات داشته ، گفته است می خواهد با فردی به نام حسین که از بستگانشان است ، ملاقات کند. با به دست آمدن این سرنخ معلوم شد ، مرد گمشده به اتفاق فردی به هویت ضیائ عازم منزل حسین شده و از آن پس به طرز مشکوکی مفقود شده است. با عزیمت ماموران به محل سکونت حسین ، این محل بازرسی شد و با مشاهده لکه های خون در یکی از اتاق ها ، این فرضیه که ممکن است جنایتی در این محل صورت گرفته باشد ، قوت گرفت.همچنین ادامه تحقیقات معلوم کرد، از روزی که طاهر گم شده ، حسین به همراه فرزند خود ناپدید شده اند.


تحقیق از آخرین شاهد


در حالی که تحقیقات پلیس در ارتباط با این پرونده ادامه داشت ، مرحله دیگری از تحقیقات معطوف ضیائ شد که وی همراه مرد گمشده در منزل حسین حضور پیدا کرده بود؛ چرا که این احتمال وجود داشت وی از موضوع گم شدن طاهر اطلاع داشته باشد.با گزارش موضوع و نتیجه تحقیقات ، بازپرس دادسرای ارومیه دستور دستگیری ضیائ را صادر و وی پس از دستگیری عنوان کرد ، به اتفاق طاهر به خانه حسین رفتم و بعد از مدتی برای انجام کاری آنجا را ترک کردم و پس از بازگشت ، حسین عنوان کرد طاهر پس از خروج من از خانه ، محل را ترک کرده است.


دستگیری پدر و پسر متهم


به دنبال این اظهارات ، ماموران با جستجوی گسترده سرانجام حسین و پسرش را که در منزل یکی از بستگانشان مخفی شده بودند ، دستگیر و تحقیق از آنها را آغاز کردند. با انتقال هر دو مظنون به پلیس آگاهی ارومیه ، آنها ابتدا منکر اطلاع از طاهر شدند اما در ادامه و پس از مشاهده دلایل و مدارک ، زبان به اعتراف گشودند. حمید یکی از متهمان گفت : طاهر با ما نسبت فامیلی داشت و از چندی پیش به دلیل برخی اختلاف حسابها و مشکلات مالی ، نقشه قتل او را کشیده بودیم و برای عملی ساختن نقشه چندین بار به بهانه های مختلف او را به خانه دعوت کردیم اما فرصت لازم را برای قتل پیدا نکردیم تا این که آخرین بار او به اتفاق ضیاء به خانه مان آمد و وقتی ضیائ خانه را ترک کرد و طاهر در خانه ماند ، به یکباره من و پدرم به سوی او حمله ور شدیم و با چکش او را به قتل رساندیم و با مخفی کردن جسد ، نیمه شب او را به جاده اشنویه منتقل و در آن محل رها کردیم.
با اعتراف صریح هر دو متهم به جنایت ، بازپرس ویژه قتل دادسرای ارومیه دستور بازداشت موقت آنها را صادر کرد و با عزیمت به محل ، ماموران جسد مرد گمشده را در حالی که اطراف جاده اشنویه رها شده بود ، کشف کردند. با انتقال جسد به پزشکی قانونی ، تحقیق درخصوص این جنایت خانوادگی ادامه دارد.