راز جنایتکار شدن یک زن ساده و بی تکلف


images/20070409/Mary-Winkler.jpg جام جم آنلاین: مردم شهر کوچک سلمر در غرب تنسی بیش از یک سال منتظر بودند پی ببرند چرا همسر آرام ساده و بی تکلف یک کشیش ممکن است شوهر خود را کشته باشد.
به گزارش اسوشیتدپرس از نشویل تنسی جسد متیو وینکلر ۳۱ ساله شوهر مری ونیکلر ۲۲ مارس ۲۰۰۶ در اتاق خواب آنان در کلیسا پیدا شد. متیو کشیش محبوب کلیسای مسیح خیابان چهارم شهر سلمر بود. پلیس گفت وی با شلیک گلوله کشته شده است.
مری روز بعد در اورنج بیچ آلاباما حدود ۳۴۰ مایل دورتر با ۳ دختر خود دستگیر شد. پلیس می گوید وی اعتراف کرد شوهرش را – به علت انتقاد مداوم شوهر از او – کشته است. او گفت دیگر خسته شده بودم و فکر می کنم به مرحله ای رسیدم که دیگر اختیار از دستم رفت.
اما دوستان او گفته اند نمی توانند بفهمند چگونه زنی به خوبی و آرامی مری می تواند دست به قتل بزند.
این دو که در دانشگاهی وابسته به کلیسای مسیح که پدر متیو در آنجا تدریس می کرد آشنا شده بودند در سال ۱۹۹۶ ازدواج کردند. مری در آنجا دوره آموزشی را می گذراند و متیو در کلاس مذهبی شرکت می کرد اما هیچکدام فارغ التحصیل نشدند.
جودی ترنر یکی از آشنایان این زوج کمی پس از دستگیری مری گفت: این یک خانوداه کامل بود.
وکیل مری گفته است وینکلرها قربانی یک شیاد کلاهبردار شده و پول کلانی از دست داده بودند. مقدار این پول و تاثیر احتمالی آن بر این جنایت معلوم نیست.
در صورت محکومیت حبس ابد با احتمال عفو پس از ۵۱ سال در انتظار مری خواهد بود.
محاکمه ممکن است هفته ها طول بکشد. به علت توجه مردم به این پرونده مسوولان شهر ۴۵۰۰ نفری سلمر گفتند انتظار لشکری از خبرنگاران را دارند.
این شهر در ۸۰ مایلی شرق ممفیس قرار دارد.