راز دوام بیش‌تر آرایش روی پوست‌‌های چرب

وب‌سایت تناسب اندام: این درست است، خانم‌هایی که پوست چرب دارند، مجبورند برای تر و تازه نگه داشتن آرایششان، قدم‌‌های بیشتری بردارند. دلیلش این است که بعضی از لوازم آرایشی، با چربی اضافه بخوبی واکنش نمی‌دهند. اما اجازه ندهید که پوست چرب، مانع شود که آرایشتان در تمام روز تر و تازه بماند. ما امروز نکاتی حرفه‌ای در مورد آنکه چگونه آرایشتان را در طول روز بادوام کنید، در اختیارتان قرار می‌‌دهیم.

راز دوام بیش‌تر آرایش روی پوست‌‌های چرب

آماده کردن پوست

هیچ مقدار آرایشی نمی‌تواند پوست بد را پنهان کند. بنابراین آماده کردن پوست، مهم ترین گام برای دست نخورده نگه داشتن آرایش در تمام روز است. اول از یک پاک کننده که مخصوص پوست‌‌های چرب ساخته شده استفاده کنید. محصولات مراقبت از پوست برای پوست ‌های چرب، تولید سبوم را تنظیم خواهند نمود و منافذ مسدود شده را پاکسازی می‌‌کنند.

بعد از تمیز کردن، برای جدا کردن سلول‌‌های مرده‌ی پوست از یک اسکراب صورت خوب استفاده کنید. به این ترتیب، شما یک بوم تمیز و صاف برای کار در اختیار دارید. بعد از لایه برداری، از یک مرطوب کننده‌ی بدون چربی استفاده کنید. حالا صورت شما برای آرایش آماده است. همیشه آرایشتان را در یک محیط خنک که بخوبی تهویه می‌‌شود انجام دهید، تا صورتتان در هنگام انجام آرایش، چرب نشود.

پایه آرایشتان را با دوام کنید

برای بادوام کردن فونداسیون، به یک پرایمر مات نیاز دارید. هر نوع پرایمری، بهترین دوست برای خانم‌هایی با پوست چرب است. پرایمر، چیزی در اختیار فونداسیون قرار می‌‌دهد تا به آن بچسبد. اما در به کار گیری پرایمر زیاده روی نکنید. در جاهایی که زیاد چرب می‌‌شوند، از مقدار کمی پرایمر استفاده کنید. این جاها معمولا ناحیه T شکل صورت (ناحیه پیشانی و بالای بینی)، یا قسمت‌‌های داخلی صورت است. قبل از زدن فونداسیون، اجازه دهید که پرایمر بخوبی جذب شود.

برای فونداسیون، شما به یک فرمول بادوام و بدون چربی نیاز دارید. این فونداسیون‌‌ها معمولا ضد آب نیز هستند. مقدار مناسبی از فونداسیون را بصورت نقطه نقطه روی قسمت‌‌های داخلی صورت بزنید. با به کار گیری انگشتان یا قلم‌موی آرایشی، فونداسیون را به سمت بیرون با پوستتان ترکیب کنید. فونداسیون را روی جاهایی بمالید که به آن نیاز دارید. شما نباید فونداسیون بیش از حد به صورتتان بزنید.برای رژ گونه و هایلایترها، فرمول کرم پودری را انتخاب کنید. این نوع از محصولات، زمان بیشتری را برای بکار بردنشان در اختیار شما قرار می‌‌دهند. در نتیجه این محصول، براحتی روی پوستتان می‌‌نشیند.

بادوام کردن آرایش چشم

راز دوام بیش‌تر آرایش روی پوست‌‌های چرب

بعضی از خانم‌‌ها، پلک‌‌های بسیار چربی دارند، بنابراین آرایش چشم آن‌ها معمولا لیز شده و براحتی پاک می‌‌شود. برای آماده کردن چشم‌‌ها نیز از یک پرایمر چشم استفاده کنید. یک لایه نازک از آن را روی پلک‌‌ها و زیر چشم‌‌ها بمالید.

این محصول، رنگدانه‌‌ها را در جایشان ثابت نگه می‌‌دارد، در نتیجه رنگدانه به سایر قسمتهای صورت نمی‌رود. برای ثابت نگه داشتن آرایش چشم در تمام طول روز، از سایه‌‌های چشم بادوام و ریمل ضد آب استفاده کنید.

ضد چربی کردن ابروها

چندین سال قبل، پیدا کردن یک محصول ابروی خوب کار دشواری بود، اما این روزها افرادی که اهل آرایش هستند، انتخاب‌‌های بسیار زیادی دارند. برای ثابت نگه داشتن آرایش ابروها، از یک پماد ابرو یا یک مداد چشم سخت استفاده کنید. این محصولات برای پوست‌‌های چرب، ایده آل هستند. برای تکمیل آرایش ابرویتان، با برس آرایشی روی آن، یک ژل ابروی شفاف بزنید. این ژل، رنگدانه‌‌ها را ثابت نگه می‌‌دارد، بنابراین آن‌ها کم رنگ یا محو یا ذوب نمی‌شوند.

از یک افشانه تثبیت کننده استفاده کنید

هنگامیکه آرایش تمام صورتتان را کامل کردید، روی صورتتان افشانه تثبیت کننده‌ی آرایش بزنید. این افشانه، آرایش شما را در تمام طول روز روی صورتتان مهر و موم می‌‌کند.

راز دوام بیش‌تر آرایش روی پوست‌‌های چرب

پودر خشک کن و ورق‌‌های جذب کننده‌ی چربی

برای اینکه از چرب شدن صورتتان جلوگیری کنید، در هنگام بیرون رفتن از خانه، یک پودر خشک کن یا ورق‌‌های جذب کننده چربی، همراه داشته باشید. این محصولات، بدون آنکه آرایشتان را خراب کنند، چربی صورتتان را جذب خواهند نمود.