راز عجیب حرم ابوالفضل عباس (ع) + عکس

شیخ عباس ۷۴ ساله، که ۳۶ سال خادم حرم حضرت ابوالفضل العباس (ع) بوده، در مورد جریان آب دور قبر علمدار کربلا توضیحاتی داده است .

وی گفت: قبلا دو چشمه در سرداب مطهر وجود داشت که از ۴۰۰ سال قبل که آب لوله‌کشی نبود این آب مرتب می‌جوشید و از یک طرف وارد و از طرف دیگر خارج می‌شد که مزه و طعم آن آب از بهترین آب معدنی امروز هم بهتر بود و آن سرداب پله داشت مردم می‌آمدند و از آن آب به عنوان تبرک استفاده می‌کردند که آب در تابستان خنک و در زمستان گرم بود.

اما یک فرد از خدا بی‌خبر آمد به بهانه اینکه تَرَکی در دیوار حرم اباالفضل پیدا شده گفت، می‌خواهم آزمایش کنم این آب از کجا می‌آید و بعد آن دو چشم را کور کرد و هر چه تلاش کردند، آن دو چشمه احیا نشد.

اما بعد از دو ماه آب دوباره بالا آمد و به سرداب رسید و آن آب چشم‌های کور شده را شفا می‌داد .

از ۵۰ سال قبل تا کنون این آب در یک سطح ثابت مانده و نه کم و نه زیاد می‌شود.

وی ادامه داد: شما به خوبی می‌دانید اگر آب به مدت ۱۰ روز در یک جا بماند گندیده می‌شود، اما این آب با وجود اینکه در ورودی آن بسته شده مانند گلاب می‌ماند و در اطراف قبر مطهر حضرت اباالفضل حلقه زده و همچنان بسیار تازه و معطر مانده است.

وی افزود: هم اکنون در بخش درب صاحب‌الزمان مرقد مطهر اباالفضل پنجره کوچکی قرار دارد که وصل به سرداب حرم است و اگر نگاه کنید از آن مرتب بوی گلاب می‌اید و این همان آبی است که متأسفانه خادمان کنونی در ورودی آن را و راه رسیدگی به سرداب را به روی زوار بسته‌اند.(پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت)

این آب چند ویژگی دارد. اول اینکه اگرچه راکد است، هرگز رنگ و طعم آن از دست نرفته و گندیده نشده است.

ویژگی دوم آن که سطح آب بالاتر از قبر مطهر آقا ابوالفضل(ع) است آب از دیواره دور قبر به داخل نفوذ نمی‌کند.

یک نظر برای "راز عجیب حرم ابوالفضل عباس (ع) + عکس" ارسال شده
  1. برمنکر آن لعنت . کاش یک قطره از آن را میتوانستم در این روز که میلا خانم حضرت فاطمه زهرا(س) است به مادرعزیزم که سرطان دارد بدهم و شفا بگیرد تا دیگرشیمی درمانی نشود. عزیزانم آقایان و خانمها قدر مادرتان رابدانید. نمیخواهم حرفهای کلیشه ای بزنم فقط میخواهم بیائید همه با هم برای سلامتی همه مادران دنیا دعا کنیم و برای مادرانی که بیمار هستند دعا کنیم . مادر همیشه مادر است چه ایرانمی باشد چه آمریکائی و آلمانی و و و و همه مادر ها عاشق فرزندان خود هستند. برای مادر بیمار من هم دعا کنید چون خیلی زجر میکشد و سرطان دارد. دست و پای همه شما را میبوسم.

  2. ناصر ابوالحسني گفت:

    یا ابوالفضل

  3. کربلا آکنده زبوی یاس شد
    آب هم شرمنده عباس شد