رالی، سینما و درکه شرط ازدواج این طلبه جوان!

محمد شریعت زاده از آن دست روحانی هایی است که وقتی بالای منبر می رود بیشترین منبرنشین هایش جوان هستند! زیرا این روحانی پرنشاط، مثل همه جوانها عشق سرعت و اهل تفریح و یکی از شرکت کنندگان پروپا قرص مسابقات رالی است.

به گزارش جهان این هفته نشریه همشهری جوان به سراغ یکی از جوانهایی رفته است که می توان گفت نمونه آن در جامعه کنونی کمتر یافت می شود. جوانی که علاوه بر یادگیری علوم حوزوی و دینی و نشر آن در میان جوانان، یکی از بانشاط ترین و سرحال ترین طلبه های حوزه نیز هست که علاوه بر ورزش پینگ پونگ در مسابقات رالی نیز شرکت می کند و خانه و زمین هم خرید و فروش می کند!
محمد شریعت زاده متولد سال ۵۹ است که در تحصیلات حوزوی تا سطح دو و پایه هشت درس خوانده است و قصد دارد لیسانس کامپیوترش را هم بگیرد تا به این ترتیب علمش را به روز کند.
او “بیزینس” را شغل درآمدزای زندگی خود می داند و می گوید که اسلام هم بر کسب درآمد حلال زندگی تاکید کرده است. به همین منظور نیز زمین و خانه را با قیمت مناسب خرید و فروش می کند.
محمد تمامی تفریحات را از نوع سالمش دوست دارد و البته یکی از شروط ازدواجش هم همین بوده که به سینما برود، درمسابقات رالی شرکت کند، هم کوه، هم پارک و هم درکه برود و هم ماشین سواری کند!
او می گوید: سعی می کنم از هر فرصتی برای جمع کردن رفقا در کنار هم استفاده می کنم. گاهی تلویزیون هم می بینم. بعضی فیلم ها و مستندها و مخصوصا برنامه نود را که وقت کنم می بینم. قبلا ورزشکارهم بودم و در پینگ پونگ مقام استانی کسب کرده بودم اما حالا کمتر!
به نظر این روحانی جوان بهترین تفریح در زندگی رانندگی است. همین عشق رانندگی هم باعث شده تا ماشینش را به خیلی از تجهیزات خودرو های مسابقه ایی مجهز کند.
محمد درباره ارتباط عصبانیتش و خوردن زیاد در زندگیش می گوید: “هیچ چیز مثل خوردن عصبانیت مرا پایین نمی آورد. اصلا وقتی مجرد بودم و چیزی در خانه عصبانیم می کرد از خانه بیرون میزدم و در نزدیکتریرن رستوران حالم را خوب می کردم! از آنجا هم که پیتزا خیلی دوست دارم دوستانم به من می گویند که محمد اگر خیلی عصبانی شود به جای یک لیوان آب یک پیتزای دونفره دستش بدهید تا آرام شود”!!
محمد شریعت زاده روحانی است که نمی توان گفت تمام زندگی خود را برای یادگیری علم و دین و دروس حوزوی صرف می کند. او نه تنها نمونه ای از یک جوان فعال و درس خوانده است بلکه می تواند برای جوانانی که در زندگی خود دنبال تفریح سالم و نشاط می گردند الگویی تمام عیار باشد.

۱۱ مهر ۱۳۸۹