محصولات دانلودی

راهکار مقابله با جریانات افراطی وحدت امت اسلامی است

راهکار مقابله با جریانات افراطی وحدت امت اسلامی است

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از خبرگزاری مهر،  ابوذر ابراهیمی رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که به منظور ملاقات با برخی مقامات فرهنگی و شرکت در دو نشست بین المللی و از دسته اجلاس بین المللی اتحادیه جهانی علما مقاومت با عنوان «سازنده بودن مقاومت و ویرانگری تروریسم» روز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه به لبنان سفر کرده است در گفتگویی به ضرورت امروز جهان اسلام اشاره و تصریح نمود: بدخواهان و دشمنان اسلام با توطئه افکنی ‌های خود در تلاش برای بر هم زدن معادلات منطقه ای و تضعیف جایگاه کشورهای اسلامی و ایجاد تفرقه در میان امت اسلامی هستند و امروز با شدت بیشتری این گونه اقدامات را دنبال می‌ کنند.

وی افزود: مهمترین راهکار مقابله با جریانات افراطی و تکفیری همانا وحدت در میان امت اسلامی است که به طور مستمر از سوی رهبر انقلاب(مدظله العالی) نیز مورد تأکید قرار گرفته و تنها با این رویکرد می‌ توان در مقابل گروه ‌های تروریستی که با جنایات خود بر علیه ملت مظلوم منطقه، چهره واقعی و رحمانی اسلام را خدشه دار کرده اند مقابله نمود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به نقش و جایگاه اندیشمندان جهان اسلام هم اشاره و افزود: اندیشمندان، علماء و فرهیختگان جهان اسلام نقش مهمی در تببین و تشریح دقیق و درست تعالیم و آموزه ‌های دینی بر عهده دارند که می‌ تواند در روشنگری امت اسلامی برای مقابله و مبارزه با القائات، شبهه افکنی ‌ها و انحرافات موثر واقع گردد و باید در این زمینه برنامه ریزی و اقدامات جدی صورت پذیرد و امیدوارم در نشست ‌های علمی و تخصصی میان صاحبنظران این مهم بیش از گذشته و با به کار گیری ابزارهای موثر رسانه ای تحقق یابد.

ابراهیمی همچنین به روابط دو کشور ایران و لبنان و اهمیت آن در منطقه و جهان اسلام اشاره و تصریح نمود: دو کشور روابط مناسب و در حال گسترشی را در زمینه ‌های مختلف دنبال می‌ کنند و البته با عنایت به موضوعات فرهنگی، رشد این حوزه از روابط نه تنها برای دو کشور که برای منطقه و جهان اسلام بسیار مهم و موثر است و تقویت فعالیت ‌های فرهنگی بستر ساز و تحکیم بخش دیگر زمینه ‌های همکاری است.

وی با اشاره به ظرفیت ‌های فرهنگی لبنان افزود: مردم لبنان با دارابودن سابقه فرهنگی ارزشمند و نخبگانی جامعه، جایگاه بسیار مهمی را در جهان عرب به خود اختصاص داده اند و با توجه به مشترکات فرهنگی با جمهوری اسلامی ایران ظرفیت ‌های فراوانی برای همکاری ‌های فیمابین وجود دارد که امیدوارم با طراحی نقشه راه دقیق و هماهنگی ‌های لازم در این خصوص شاهد گام ‌های جدی تری باشیم.

مطلب بالا در گروه دین و مذهب و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۴ May 2016 | 1:32 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما