راه‌های کاهش دردهای دوران قاعدگی از منظر طب سنتی

به گزارش خبرینه و به نقل از جام جم آنلاین به نقل از تسنیم ، سید جواد علوی درباره راه‌های کاهش دردهای دوران قاعدگی اظهار داشت: از دیدگاه طب سنتی تدابیر خاصی وجود دارد که با رعایت آن بسیار به سلامت زنان کمک می‌کند.

به گفته وی برای کاهش دردهای قاعدگی از چند روز قبل از آغاز قاعدگی تا پایان دوران قاعدگی از مصرف آب سرد، حمام با آب سرد و نشستن در جای سرد باید خودداری کرد، همچنین در دوران قاعدگی از شست و شوی زیاد باید خودداری کرد.

این کارشناس طب سنتی ادامه داد: حتی از حمام رفتن و حتی شستن پاها باید خودداری کرد همه این عوامل موجب می‌شود که درد بیشتر شود چرا که محیط رحم را سرد کرده و موجب بروز دردهای قاعدگی می‌شود.

علوی افزود: مصرف دم نوش‌های گرم مانند دارچین و عسل، دم نوش گلپر، دم نوش پونه، دم نوش رازیانه از چند روز قبل از قاعدگی به کاهش دردهای دوران قاعدگی کمک می‌کند.

وی اضافه کرد: برای زنانی که قاعدگی‌شان عقب می‌افتد, مصرف این دم نوش‌ها بسیار کمک کننده است. عقب افتادن قاعدگی به دلیل سومزاج سرد رحم است.

این کارشناس طب سنتی بیان کرد: «به»، مقوی قلب، مغز، کبد و معده است. زنانی که قاعدگی خود را عقب می‌اندازند، بهتر است که «به» را در رژیم غذایی خود قرار دهند؛ مصرف «به» پیش از غذا باعث یبوست است ولی پس از غذا می‏‌تواند باعث برطرف شدن یبوست ‏شود.

علوی خاطرنشان کرد: کسانی که یبوست مزاج دارند بیشتر دچار دردهای قاعدگی می‌شوند, بسیاری از دردهای قاعدگی با برطرف شدن یبوست مزاج بهبود پیدا می‌کند.

مطلب بالا در حوزه آموزشی بانوان و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۲ December 2015 | 3:19 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.