ردپای مادر و دختر در قتل پدر خانواده به دست آمد
 
images/20070625/woman.jpg
 
: پس از گذشت ۳ سال از وقوع یک جنایت ، کارگران یک ساختمان نیمه کاره هنگام حفر زمین ، با مشاهده بقایای جسد ، موضوع را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ آستانه اشرفیه گزارش کردند.
صبح روز ۲۹ خردادماه ، کارگران ساختمان نیمه کاره وقتی اقدام به حفر زمین کردند ، با مشاهده اسکلت مردی که در حیاط دفن شده بود ، موضوع را به صاحبکار خود اطلاع دادند و دقایقی بعد ماموران انتظامی و بازپرس ویژه قتل آستانه اشرفیه به شهرکی که جسد در آنجا پیدا شده بود ، عزیمت کردند. با بررسی و تحقیق در این زمینه ، جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و پزشکان این مرکز در تحقیقات عنوان کردند، جسد متعلق به مرد میانسالی است که ۳ سال از زمان قتل او می گذرد.


آغاز تحقیقات


این گزارش حاکی است ، با آغاز تحقیقات در پلیس آگاهی استان گیلان ، ابتدا هویت جسد شناسایی و مشخص شد، مقتول ۳ سال پیش به یکباره ناپدید شده و با وجود تلاشهای صورت گرفته هیچ نشانی از وی به دست نیامده است.
با آغاز تحقیقات تخصصی معلوم شد ، مقتول در زمان حیات خود با فردی به نام حسن که نگهبان مجتمع مسکونی بوده چندین بار درگیری و مشاجره داشته است و آنها بارها همدیگر را به قتل تهدید کرده بودند.


دستگیری عامل جنایت


با به دست آمدن این سرنخ ، حسن به عنوان مظنون حادثه دستگیر و در تحقیقات مقدماتی منکر جنایت شد و گفت : اگر چه با مقتول اختلاف داشته اما از ۳ سال پیش از او خبری ندارد و نمی داند قاتل کیست؟ به دنبال این اظهارات ، ماموران در مرحله بعدی تحقیقات خود متوجه ارتباط پنهانی مرد مظنون با همسر مقتول شده و زمانی که دلایل و مدارک مربوط به این جنایت جمع آوری شد ، متهم که راه گریزی نداشت ، راز قتل را فاش کرد. وی عنوان کرد: به صورت پنهانی با همسر مقتول ارتباط داشتم و سر این موضوع بارها میان ما مشاجره و درگیری پیش آمده بود و زمانی که او همسرش را به مرگ تهدید کرد ، با همدستی همسر و دختر مقتول ، او را نیمه شب به قتل رسانده و سپس جسد را به ساختمان نیمه کاره منتقل و در این محل دفن کردیم.


بازداشت موقت


به دنبال این اعترافات ، بازپرس پرونده دستور بازداشت موقت متهم را صادر کرد. سرهنگ عبدالله قاسمی ، رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی با اشاره به این خبر به خبرنگار ما گفت : این پرونده ابعاد پیچیده ای دارد و پس از تحقیقات علمی و تخصصی کارآگاهان پلیس آگاهی استان گیلان راز این جنایت فاش شد و عاملان قتل دستگیر شدند. قاسمی تصریح کرد: در تحقیقات پلیس ، یکی از دوستان حسن (متهم) به ماموران گفت : دو سال پیش وقتی متهم دستگیر شده ، شرب خمر کرده بود و حالت عادی نداشت ، گفت که یک نفر را در زیر خاک دفن کرده است اما حرف او را جدی نگرفتیم.
رئیس اداره اجتماعی افزود: در حال حاضر قاتل به علت تصادف شدید مجروح و در یکی از بیمارستان های رشت بستری است و تحت مراقبت قرار دارد. وی افزود: با صدور دستور قضایی تحقیق در این زمینه ادامه دارد.