رد درخواست استقلال با اکثریت آرای کمیته اجرایی AFC
رد درخواست استقلال با اکثریت آرای کمیته اجرایی AFC


خبرگزاری فارس: مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا از رد درخواست تیم استقلال تهران از سوی کمیته اجرایی با اکثریت آرا سخن گفت.


علی تارقلی‌زاده، مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا در کوآلالامپور مالزی در گفت و گو با خبرنگار فارس در شرق آسیا، از اعلام رای نهایی کنفدراسیون آسیا خبر داد و افزود: براساس رای منتشره که لحظاتی پیش از سوی کمیته اجرایی اعلام شد، استقلال باوجود تلاش‌های مسئولان و دست اندرکاران این تیم و فدراسیون، از شرکت در لیگ قهرمانان آسیا محروم شد.
وی تصریح کرد: اعضای کمیته اجرایی رد درخواست استقلال را با اکثریت آرا به تصویب رساندند.
تارقلی زاده خاطر نشان کرد: در این مدت مدارک ارائه شده از سوی مسئولان استقلال و نامه های فدراسیون مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت، اعضای کمیته به این نتیجه رسیدند که مدارک ارائه شده نمی‌تواند دلیل قانع کننده ای برای رفع محرومیت تیم استقلال از شرکت در این رقابت‌ها تلقی شود.
مدرس کنفدراسیون آسیا گفت: جلسه کمیته اجرایی برای افرادی که در مقر کنفدراسیون هستند، به صورت حضوری و برای دیگر اعضا که در کشورهای خود به سر می برند از طریق تلفن انجام می پذیرد. در نهایت رای صادره برای اعضا فکس شده و پس از مهر و امضا از سوی آنها، مجددا برای کنفدراسیون ارسال می شود.
وی یادآور شد: پس از طی این مراحل است که نظر رسمی کنفدراسیون در موارد مختلف اعلام می شود.
کمیته اجرایی کنفدراسیون متشکل از شش نفر است که رئیس این کمیته عبدالله خالد ال دبال چندی پیش دارفانی را وداع گفت. پنج عضو دیگر را سم هیون کا معاون کمیته از کره، یانگ یی مین از چین، حسن غفاری از ایران، شیخ احمد از مالزی و خالد فهد الاحمد الاصباح تشکیل می‌دهند.
استقلال که می‌بایست تا بیست و دوم بهمن ماه اسامی بازیکنان خود برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا را ارائه می‌داد، به دلایل متعدد موفق به انجام این کار نشده بود و به همین دلیل نیز از سوی کنفدراسیون آسیا محروم شده بود.
در دور قبلی نیز سه تیم از کشورهای تایلند و اندونزی نیز به همین دلیل از شرکت در رقابت‌ها محروم شده بودند.