محصولات دانلودی

رسانه ملی عامل اعتماد مردم در انتخابات

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از جام جم سیما برگرفته از روابط‌ عمومی رسانه‌ملی، دکتر جعفر عبدالملکی در نشست خـبـری نظر‌سنجی‌‌های انتخاباتی ضمن قدردانی از تلاش‌‌ها و زحمات کارشناسان و پژوهشگران مرکز به تشریح فعالیت‌‌های انتخاباتی مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما پرداخت و بیان کرد: در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری با توجه به پیچیدگی موضوع و ظهور رسانه‌‌های جدید و نیز فضاهای اجتماعی رسانه‌‌های مجازی و به علت تجارب بسیار خوبی که در امر نظرسنجی انتخاباتی در گذشته داشتیم نظرسنجی دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری را با حضور نیروهای توانمند و نخبه از مردادماه امسال آغاز کردیم.

وی با اشاره به اینکه رسانه ملی در انتخابات امسال در ابعاد مختلف برنامه‌‌های تولیدی رادیویی و تلویزیونی و پخش اخبار نقش بسیار موثری را ایفاء کرده است، افزود: مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان هم وظایف ویژه‌ای را در رابطه با نظرسنجی‌‌ها داشته و با بررسی و تحلیل و مطالعه رسانه‌‌های رقیب و شناخت رسانه‌‌ها در سپهر رسانه‌ای تلاش گسترده‌ای را در امر انتخابات داشته است.

دکتر عبدالملکی با بیان این مطلب که مردم در کسب خـبـر انتخابات بیش‌تر به رسانه ملی اعتماد کرده‌اند، بیان کرد: ۶۰ درصد مردم در تهران و ۶۷ درصد مردم استان‌‌ها و شهرستان‌‌های کشور خـبـر انتخاباتی خود را از رسانه ملی پی‌گیری کرده‌اند و این امر نشان می‌‌دهد که مردم ما به‌خوبی به صداوسیما اعتماد دارند.

رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما با اشاره به اینکه میزان موفقیت رسانه ملی در امر سنجش انتخابات برای تشویق مردم و حضور حماسه‌ساز آن‌‌ها پای صندوق‌‌های آراء بود بیان کرد : رسانه ملی عامل مؤثر تشویق مردم برای انتخابات بود.

وی افزود: میزان اعتماد مردم به صداوسیما در این دوره از انتخابات کاملاً با دوره‌‌های گذشته متفاوت بود و نسبت به انتخابات سال ۹۰ نظرسنجی‌‌ها افزایش خوبی داشته است.

رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسیما با بیان اینکه اولین هدف ما در امر نظرسنجی‌‌های انتخاباتی رصد میزان مشارکت مردم است، بیان کرد: تمام تلاش ما برای مشارکت مردمی در انتخابات است بطوریکه نظرسنجی‌‌های ما در یک روز مانده به انتخابات پیش‌بینی مشارکت بالای ۴۸ درصدی را کرده بود که همین اتفاق هم افتاد و در واقع پیش‌بینی ما با آمار وزارت کشور بسیار نزدیک بود و این نشان از دقت نظرسنجی مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما است.

دکتر عبدالملکی با اشاره به اینکه یکی از سخت‌ترین کارها در کشور نظرسنجی است، بیان کرد: ایران اسلامی از نظر جامعه‌شناسی سیاسی با همه کشورهای دنیا متفاوت است و کارشناسان و پژوهشگران مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان با توجه به تنوع فرهنگ‌‌ها، قومیت‌‌ها و جامعه‌شناسی سیاسی ایران کار بزرگی را در امر نظرسنجی انجام داده‌اند.

رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسیما با بیان و تشریح فعالیت‌‌های شبکه‌‌های اجتماعی در فضاهای مجازی بیان کرد با توجه به اینکه مردم در مقطع کنونی برای کسب خـبـر و اطلاعات به رسانه‌‌های مجازی توجه ویژه‌ای دارند لذا در آینده نزدیک به بررسی و تحلیل فضاهای مجازی و اثرگذاری شبکه‌‌های اجتماعی خواهیم پرداخت.

دکتر عبدالملکی در پایان با عنوان این مطلب که باید در نظرسنجی‌‌های انتخاباتی آینده به روزتر باشیم بیان کرد: این مرکز در پیش‌بینی مشارکت مردم در انتخابات توفیق بسیار خوبی داشته است و این وظیفه ما را سنگین‌تر کرده است و لذا باید در آینده با دقت بیش‌تر و پرشتاب‌تر گام برداریم و با مطالعه و تحقیق بیش‌تر خود را به روز نگه داریم.

مطلب بالا در حوزه سینما و تلویزیون و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲ March 2016 | 9:21 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما