رسول صدرعاملی «شب» را از مجموعه‌ی فیلم‌نامه‌های «شهری که دوست می‌دارم» کلید می‌زند

رسول صدرعاملی کارگردان سینمای ایران، فیلمبرداری جدیدترین فیلم سینمایی‌اش را با نام موقت« شب» با حضور امین حیایی، خسرو شکیبایی و عزت‌الله انتظامی در مشهد مقابل دوربین می‌برد.


به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فیلمبرداری این فیلم که از روز سه‌شنبه‌ ـ اول اسفند ماه ـ آغاز می‌شود، از مجموعه‌ی چند قصه‌ی است که با طرحی از اصغر فرهادی درباره‌ی زائران حرم امام رضا (ع) نوشته شده است.


بنا بر این گزارش، این قصه‌ها با نام «شهری که دوست می‌دارم» در مورد زائران امام رضا (ع)، از لحظه ورود و تا خروج‌شان نوشته شده است و قرار است در هرقصه یک گروه از این زائر از قومهای مختلف ایرانی در این قصه‌ها حضور داشته باشند.


فیلمبرداری قصه‌ی اول که ساخت آن قطعی شده است طبق پیش‌بینی گروه ۴۰ تا ۴۵ جلسه فیلمبرداری‌اش انجام خواهد شد.


عوامل پشت‌صحنه‌ی این پروژه فیلمبردار: ابرهیم غفوری، صدابردار: محمد مختاری، طراح صحنه: آیدین ظریف، گریمور: محمد قومی است.

بنا بر این گزارش؛ فیلم‌نامه‌نویسان مختلفی همچون کامبوزیا پرتوی، محمدرضا گوهری، مینو فرشچی، رضا مقصودی، فرهاد توحیدی ، علیرضا محمودی، زهرا فرجی، اصغر عبداللهی فیلم‌نامه‌های این مجموعه‌ فیلم‌نامه که هر کدام داستان مستقلی دارند – در تایم ۸۵ تا ۱۱۰ دقیقه – با مشاوره‌ی صدرعاملی به نگارش درآورده‌اند.


به گزارش ایسنا، در قصه‌ی اول که ساخت آن قطعی شده است در کنار بازیگران حرفه‌ای بازیگرانی از شهرستان مشهد هم حضور خواهند داشت.


قصه دوم از مجموعه‌ قصه‌های «شهری که دوست می‌دارم»، «لیست انتظار» نام دارد که زمان ساخت این قصه و قصه‌های دیگر تاکنون مشخص نشده است.


صدرعاملی که آخرین ساخته‌اش «دیشب باباتو دیدم آیدا» است، این فیلم را به تهیه‌کنندگی سیدکمال طباطبایی و شبکه‌ی اول سیما می‌سازد.