مهندس علی‌‏آبادی: بودجه ورزش ۸۰ درصد رشد یافته است

همایش مدیران کل ستادی و اجرایی سازمان تربیت بدنی صبح امروز با حضور مهندس علی‏آبادی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی و مدیران و مسئولان ورزش کشور در اصفهان پایتخت جهان اسلام آغاز شد.به گزارش باگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی سازمان تربیت بدنی مهندس علی‏آبادی طی سخنانی از افتتاحیه همایش با اشاره به بودجه امسال سازمان تربیت بدنی گفت: بودجه جاری ورزش در سال آتی ۸۰ درصد رشد پیدا کرده است که نقطه قوتی برای ورزش کشور به حساب می آید.
معاون رئیس جمهور افزود: در حال حاضر ۴۶۰ پروژه ورزشی نیمه کاره وجود دارد که با برنامه‏ریزی‏های صورت گرفته قصد داریم تا پایان سال آینده بتوانیم ۵۰ درصد از این پروژه‏ها را به پایان برسانیم.
وی اظهار داشت: به همین منظور با اعتباربندی پروژه‏های استانی و هماهنگی بیشتر با استانها و فدراسیونها، برنامه دقیقی در خصوص اولویت‏بندی پروژه‏ها برای به نتیجه رسیدن هرچه بیشتر، تنظیم شده است.
رئیس سازمان تربیت بدنی با توجه به فضای موجود برای جوانان کشورمان گفت: ورزش برای مقابله با هرگونه آلودگی بهترین اهرم و بهترین فرصت است.
مهندس علی‏آبادی اظهار داشت: سرانه ورزش هرایرانی در حال حاضر بسیار ناچیز است و با سیاستها و برنامه‏ریزی‏های صورت گرفته قصد داریم سرانه هر ایرانی را به ۲۰ هزار ریال برسانیم.
وی افزود: امروز در تمامی دنیا، کشور ایران را به نام ورزشکاران و قهرمانان عزیز کشورمان می‏شناسند و این مایه افتخار و مباهات مسئولان ورزش کشور است.
معاون رئیس جمهور با توجه به اهمیت ورزش در پرورش جسم و جان افراد گفت: خرج کردن برای ورزش هزینه نیست بلکه سرمایه‏گذاری در نیروی انسانی و عامل توسعه منابع انسانی کشور است و باید این سرفصل را از هزینه‏های جاری کشور خارج کرد.
وی افزود: همه به این واقعیت رسیده‏اند که ورزشکاران سربازان زمان صلح هستند واهمیت این موضوع در جوامع مختلف و خانواده‏ها بسیار آشکار می‏باشد.
مهندس علی‏آبادی شهر اصفهان را بسیار زیبا و دیدنی توصیف کرد و عنوان پایتخت جهان اسلام را برای اصفهان بسیار برازنده خواند.
پیش از صحبتهای مهندس علی‏آبادی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی منتقمی مدیرکل استان اصفهان در خصوص فعالیتهای ورزشی این استان و امکانات موجود با توجه به پتانسیل بالای استان اصفهان به ایراد سخنانی پرداخت.
لازم به ذکر است در این سفر مهندس علی‏آبادی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی را، ساور معاون فرهنگی، مجلس وامور استانها، قدمی معاون سازمان و رئیس مرکز توسعه ورزش قهرمانی، حسام معاون سازمان و رئیس مرکز توسعه ورزش همگانی، تقی‏زاده معاون سازمان و رئیس مرکز توسعه ورزش حرفه‏ای، هادیانی مدیر عامل شرکت توسعه و اماکن ورزشی، همدانلو معاون توسعه مدیریت ومنابع، حمیدی معاون سازمان و رئیس مرکز ملی مدیریت و توسعه ورزش، آخوندی مدیر کل امور بین الملل و روابط عمومی و مدیران ارشد سازمان همراهی می‏کنند. همایش مدیران کل ستادی و اجرایی سازمان تربیت بدنی امروز و فردا در اصفهان ادامه دارد.