رفیق بازی همسر و طلاق

 
در مطلب قبل ماجرایی مطرح شد و سوالی پرسیده شد تحت عنوان اینکه «با رفیق بازی همسرم چه کنم ؟». در این مقاله به این سوال پاسخ می‌ دهیم. همه می‌ دانیم، فرد رفیق باز کسی است که به اصطلاح عامه، بعد از ساعت کاری خود، تمایل دارد با دوستانش به گردش و تفریح برود، در مکان هایی که در دوران مجردی اش با دوستانش می‌ رفت، قرار بگذارد، تا دیر وقت خارج از منزل است، حتی روزهای تعطیل را هم با آن‌ها سپری می‌ کند.
 
این مساله هم در میان خانم ‌ها و هم در میان آقایان دیده می‌ شود و برای زندگی مشترک هر کدام از آن ‌ها قطعا آسیب هایی را ایجاد می‌ کند.

حل مشکل بدون مشاجره
 
مروری بر نقش ‌ها و وظایف تان در زندگی مشترک بیاندازید و در وهله بعد سعی کنید که مشکلاتتان را از روش ‌های منطقی و بدون مشاجره حل نمایید
 
یکی از مهم ترین عواملی که موجب می‌ شود یک همسر، رفیق باز باشد، این است که همسر به وظایف مختص به خود در زندگی مشترک عمل نکرده و یا در آن ‌ها کوتاهی کرده است. همین مساله سبب می‌ شود، همسران تمایل داشته باشند که بیش‌تر اوقات خود را در خارج از خانه و در کنار دوستانشان بگذرانند.
 
همچنین کسانی که مداوم با همسرشان بحث و جدل و مشاجره دارند و سعی نمی کنند، مشکلاتشان را منطقی حل کنند، موجب ایجاد این حالت در همسرشان می‌ شوند.

پس اگر شما جزء کسانی هستید که همسرتان رفیق باز است در ابتدا، مروری بر نقش ‌ها و وظایف تان در زندگی مشترک بیاندازید و در وهله بعد سعی کنید که مشکلاتتان را از روش ‌های منطقی و بدون مشاجره حل نمایید.

پیامدهای رفیق بازی
 
یکی از مهم ترین پیامدهای رفیق بازی ایجاد طلاق عاطفی بین زوجین است یعنی همسران به دلیل اینکه برای یکدیگر وقت نمی گذارند و نیازهای همدیگر را برآورده نمی کنند، از یکدیگر دور می‌ شوند و فاصله می‌ گیرند و کم کم طلاق عاطفی و سردی عاطفی شکل می‌ گیرد و به موجب آن، طلاق واقعی و قطعی صورت می‌ گیرد.

گام به گام از دوستان فاصله بگیرید
 
یکی از مهم ترین پیامدهای رفیق بازی، ایجاد طلاق عاطفی بین همسران زوجین است یعنی همسران به دلیل اینکه برای یکدیگر وقت نمی گذارند و نیازهای همدیگر را برآورده نمی کنند،سردی عاطفی شکل می‌ گیرد
 
قدم اول این است که نحوه گفتمان و صحبت کردنمان را با همسرمان تغییر دهیم. معمولا همسران به این دلیل که مبتلا به طلاق عاطفی شده اند، جملاتشان را به حالت ‌های دستوری به یکدیگر بیان می‌ کنند. این حالت خود می‌ تواند به تخریب بیش‌تر ارتباط همسران بپردازد.

قدم دوم این است که از جملات محبت آمیز بیش‌تر استفاده نمایید و سعی کنید نیاز به محبت و تعلق پذیری را که از مهم ترین نیازهای زوجین است، برآورده نماییم.

قدم سوم این است که هیچ گاه جملات خود را با «تو» شروع نکنید. زیرا احساس مقصر بودن و سرزنش شدن به همسرتان می‌ دهد. جملاتتان را با «من» شروع کنید به طور مثال به جای این که بگویید تو همیشه برای دوستانت بیش‌تر وقت می‌ گذاری و من ناراحت هستم، بگوییم، من ناراحت هستم از این که با من کمتر وقت می‌ گذرانی.

قدم چهارم
این است که در کنار رعایت مهارهای بیان کرد و گوی صحیح، مهارت ‌های انتقاد کردن را هم یاد بگیریم و در آن قالب به همسرمان انتقاد کنیم.

قدم پنجم این است که با همسرتان صحبت کنید و سطح آگاهی او را نسبت به ایجاد ضررهای این رفتار ناپسندش، بالا ببرید.

مطلب بالا در حوزه خانواده و ازدواج و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲ January 2016 | 9:14 am منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.