روایتی از دعوت از یانگوم و سوسانو برای حضور در فیلم ایرانی

پارس توریسم: فتحی که در نشست نقد وبررسی فیلم کیفر در فرهنگسرای ارسباران سخن می گفت درباره نقش دختر ژاپنی فیلم توضیح داد: برای این نقش ابتدا با سوسانو بازیگر سریال «افسانه جومونگ» صحبت کردیم که دستمزد آن به اندازه بودجه کل فیلم بود و بعد به سراغ «یانگوم» رفتیم که آن‌هم ازدواج کرده و به آمریکا رفته و دیگر بازی نمی‌کند. بازیگران دیگر هم از اینکه سرشان تراشیده شود، مشکل داشتند و در نهایت به این دختر افغانی که بازیگر تئاتر بود، رسیدیم که در حد توانش کار کرد و شخصیتش احترام من را برانگیخت.

در ادامه امیر جعفری ضمن اشاره به تغییر روند زندگی و بازیگری‌اش و متفاوت شدن نگاهش به زندگی با حضور و همکاری در ساخته‌های حسن فتحی بیان کرد: وضعیت اکران فیلم «کیفر» برای من هنوز غیر قابل هضم است و این را ظلمی آشکار بر کل عوامل این فیلم می‌دانم.

این بازیگرهمچنین در پاسخ به رضا درستکار مجری نشست که آرزو کرد جعفری در آثار سطحی مانند «لج و لجبازی» بازی نکند، گفت: اگر قسط خانه من را آقای درستکار بدهند، در فیلم‌هایی مانند «لج و لجبازی» بازی نمی‌کنم، ما هم دوست نداریم، اما بعضی وقت‌ها مجبور می‌شویم.

دراین نشست، حسن فتحی همچنین درباره فیلم «کیفر» گفت: یکسال وقت گذاشتیم، با این نیت که فیلم خوبی برای تماشاگران ارایه دهیم و اگر می‌خواهد چیزی از این فیلم در ته ذهن شما بماند، این احساس باشد که در هر فاجعه‌ای در جامعه همه ممکن است، نقش داشته باشند و این فیلم می‌گوید، مواظب مسوولیت‌های اجتماعی‌مان باشیم و نقشی که داریم درست‌تر و انسانی‌تر ایفا کنیم.
در ادامه «مصطفی زمانی» نیزگفت: سیامک در «کیفر»، حکایت تفاوت نسل‌ها در یک خانواده واحد است و ما در سیر فیلم شاهد تحول شخصیتی در این شخصیت هستیم.

مریلا زارعی بازیگر این فیلم که در دقایق ابتدایی این نشست به دلیل حضور در تئاتر جلسه را ترک کرد، با اظهار خوشحالی از بازی در «کیفر» گفت: حضور در این فیلم تجربه جدیدی برای من به وجود آورد و آن را هیچ‌وقت فراموش نمی‌کنم و عواملی که دورهم جمع شدند، همه از افتخارات سینمای ایران هستند و همکاری با آنها برایم افتخار بزرگی بود.

وی با گلایه از شرایط اکران این فیلم اظهار داشت: در این شرایط جام‌جهانی خود من هم حاضر نیستم برای دیدن فیلمم به سینما بروم و شرایط مناسب نیست، اما زمان نشان می‌دهد چه‌کاری می‌ماند و چه‌کاری زودگذر است.

این مراسم رأس ساعت ۲۲ با اهدای لوح تقدیر به عوامل فیلم به پایان رسید

 

 

 

 

۱۶ تیر ۱۳۸۹