محصولات دانلودی

روایت عراقچی از کاربرد زبان سرخه‌ای در مذاکرات هسته‌ای

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از جام حم آنلاین، سید عباس عراقچی شب گذشته در حاشیه برگزاری جشن سالگرد پیروزی حسن روحانی در انتخابات خرداد ۹۲ در پارک ملت سرخه بیان داشت: در جبهه‌‌های دفاع مقدس، همواره نام سمنان و سرخه با ویژ‌گی‌‌‌های خاصی همراه بود.

وی افزود: دفاع مقدس به زبان سرخه‌ای اعتبار خاصی داده و هرگاه دشمن متوجه رمزگذاری مکالمات بی‌سیمچی‌‌های کشور می‌‌شد؛ از رزمندگان سرخه‌ای دعوت می‌‌کردند تا کار مخابرات حل شود.

معاون وزیر امور خارجه افزود: در آن سال‌‌ها باورم نمی‌شد که حدود ۳۰ سال بعد، دو برادر سرخه‌ای (رئیس جمهور و حسین فریدون) در نبرد دیگری در برابر ۶ قدرت جهانی قرار گیرد.

عراقچی بابیان اینکه حسین فریدون در مذاکرات هسته‌ای با رئیس جمهور با زبان سرخه‌ای نقش‌آفرینی کردند عنوان کرد: با توجه به اینکه رئیس جمهور خود یک دیپلمات بوده و به رموز مذاکره آشنا بود؛ در مذاکرات نیز گروه مذاکره‌کننده کشورمان را راهنمایی می‌‌کرد.

وی افزود: در روزهای آخر مذاکره که نیاز به ارتباط ویژه و لحظه‌‌ای با رئیس جمهور داشتیم؛ برادر ایشان به زبان سرخه‌ای با رئیس جمهور در تماس بود.

معاون وزیر امور خارجه بیان کرد: البته ما مطمئن بودیم که کسی از موارد مطرح‌شده از سوی این دو بردار سرخه‌ سر درنمی‌آورد.

عراقچی با اشاره به اینکه قدرت‌‌های استکباری دنیا قبل از مذاکرات همواره در راستای تضییع حقوق حقه هسته‌‌ای کشورمان اقدام و حرکت می‌‌کردند به مقاومت مثال زدنی ملت ایران در برابر زیاده‌خواهی‌‌های آنان اشاره و تصریح کرد: ملت بزرگ ایران آنقدر پای خواسته به حق خود ایستاد تا ۶ قدرت بزرگ جهانی کوتاه آمده و قبول کردند تا غنی سازی اورانیوم در ایران ادامه یافته و حتی یک روز نیز تعطیل نشود.

وی افزود: آن‌ها قبول کردند که رآکتور آب سنگین اراک با تغییراتی که کیفیت آن را افزایش می‌‌دهد به فعالیت خود ادامه داده و برنامه هسته‌ای کشورمان با قدرت و قوت ادامه یابد.

معاون وزیرامور خارجه تصریح کرد: با مقاومت ملت ایران شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز همه قطعنامه‌‌های هسته‌ای خود علیه کشورمان را پس گرفته و بر مقاومت ملت ایران صحه گذاشته و نیز حقوق هسته‌ای ملت ایران را تأیید کردده است.

عراقچی با اشاره به اینکه مذاکرات هسته‌ای سایه تهدیدات و زیاده‌خواهی‌‌ها را از سر ملت بزرگ ایران رفع کرد خاطرنشان کرد: این مذاکرات درنهایت تحریم‌‌های هسته‌ای علیه کشورمان را نیز برطرف کرد.

وی با بیان اینکه دولت به دنبال این است تا جلوی ریخت و پاش‌‌های ناشی از تحریم‌‌ها را بگیرد عنوان کرد: قصد دولت این است تا دست کسانی را که از تحریم‌‌ها کاسبی می‌‌کردند را قطع کند؛ این دسته از افراد هنوز هم با شیوه‌‌های مختلف به دنبال این هستند تا جلوی بازگشت کشور به شرایط عادی را بگیرند؛ اما دولت در تلاش است تا این موارد را اصلاح کند تا نتایج برجام در زندگی مردم حس شود.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه به کار گیری شرایط پسابرجام مانند همکاری در اجرای پروژه‌‌های اقتصادی با کشورهای دیگر و اتصال به شبکه بانکی جهانی و افزایش صادرات نفت و رفع همه تحریم‌‌ها همه و همه به رونق تولید، ایجاد رونق اقتصادی کاهش رکود و رونق و شکوفایی اقتصادی کمک می‌‌کند تصریح کرد:البته همه این موارد مشروط به حرکت در چارچوب اقتصاد مقاومتی باشد که دولت برای این مهم مصمم است.

برگرفته شده از:تسنیم

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۰ June 2016 | 4:31 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما