روحانی در دیدار فابیوس: توافق هسته ای باید همکاری بهتری را با اروپا رقم بزند

وزیر امور خارجه فرانسه پس از ورود به تهران و دیدار با ظریف در یک نشست خبری حاضر شد و پیرامون مسائل موجود دو کشور اظهار نظر کرد.

خبرهای مربوط به سفر فابیوس به ایران به شرح ذیل است: 

۱۲:۵۲ روحانی: توافق هسته ای باید همکاری بهتری را با اروپا رقم بزند
تهران- ایرنا- رییس جمهوری در دیدار وزیر خارجه فرانسه گفت: توافق هسته ای باید همکاری بهتری را با اروپا رقم بزند.

۱۲:۵۰ روحانی با فابیوس دیدار کرد
فارس/ حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان دقایقی پیش در صفحه شخصی‌اش در توییتر با انتشار عکسی از دیدار با فابیوس وزیر خارجه فرانسه خـبـر داد.

۱۱:۴۲ مهر نوشت: خروج فابیوس درپناه سپاه از مهرآباد/ تدابیر امنیتی شدید در “نوفل شاتو”
مهر/ حضور دانشجویان معترض به سفر وزیرخارجه فرانسه در نهایت منجر به این شد که فابیوس در پناه نیروهای سپاه از مسیر دیگری خارج شده و مواجه ای با دانشجویان نداشته باشد. صبح امروز جمعی از دانشجویان دانشگاه های امام صادق(ع)، تهران، امیرکبیر و خواجه نصیر با حضور در مقابل پاویون فرودگاه مهرآباد ضمن در دست داشتن پلاکاردهای مختلف تجمع اعتراض آمیز خود را نسبت به سفر وزیر خارجه فرانسه ابراز کردند.از سوی دیگر تدابیر امنیتی شدیدی از صبح امروز در مقابل سفارت فرانسه در خیابان نوفل شاتو تهران برپا شده است. گفته می شود فابیوس قرار است عصر امروز در این محل نشست خبری با حضور خبرنگاران خارجی برگزار کند.

۱۱:۳۶ دعوت اولاند از روحانی برای دیدار از فرانسه
تسنیم/ لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه در جریان کنفرانس خبری مشترک خود با وزیر امور خارجه کشورمان گفت که فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه از حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان دعوت کرده است تا در ماه نوامبر از این کشور دیداری داشته باشد.

۱۰:۳۰ فابیوس با ظریف دیدار کرد
مهر/ لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه با محمد جواد ظریف در محل وزارت خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

۹:۲۶ تجمع دانشجویان در اعتراض به حضور فابیوس در ایران
فارس/ جمعی از مردم و دانشجویان در اعتراض به حضور فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه در فرودگاه مهرآباد تهران تجمع کردند.
پلاکاردهای دانشجویان مضامینی همچون «ایدز، هدیه فرانسه به ایران»، « بعد از ۳۰ سال کدام جنایت است؟ تسخیر جاسوس خانه یا انتقال ایدز»، « نه می بخشیم، نه فراموش می‌کنیم»، «فرانسه و آمریکا، سروته تحریم‌ها»، « فابیوس نوکر آمریکا، جاسوس اسرائیل»، «سلطان ایدز خوش نیامدی» دارد.

۹:۲۱ اولین اظهارنظر فابیوس پس از ورود به تهران
واحد مرکزی خـبـر/ وزیر امورخارجه فرانسه پس از ورود به تهران اعلام کرد: یک هیات بسیار مهم اقتصادی از شرکت های مختلف فرانسه ماه سپتامبر ( شهریور) به ایران سفر خواهند کرد.

۸:۵۷ ورود فابیوس به تهران
واحد مرکزی خـبـر/ لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه وارد تهران شد.

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۹ July 2015 | 8:07 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.