روزانه صدور ۸ هزار گواهینامه رانندگی در کشور

جانشین فرمانده پلیس راهور کشور با اعلام این خبر که روزانه ۸ هزار فقره گواهینامه رانندگی صادر می شود، گفت: این تعداد شامل گواهینامه های جدید و المثنی است.

به گزارش فارس، سید کمال هادیان‌فر صبح امروز و در حاشیه نشست پلیس۱۹۷ با اشاره به این مطلب افزود : در کنار این تعداد صدور گواهینامه تعداد ۸۵۰۰ فقره کارت ماشین نیز صادر می شود که این تعداد شامل کارتهای نو با رقم ۲۳۰۰ مورد، تعویض کارت خودرو ۴۶۰۰ مورد و کارتهای نقل و انتقال با تعداد ۳۴۰۰ فقره است.

وی همچنین با اشاره به این مطلب که تمام گواهینامه‌ها و کارت‌های خودرو پس از حداکثر یک هفته به در منزل می‌رسد گفت: در صورت دیرکرد در رسیدن این کارت‌ها، متقاضیان می‌توانند به شماره تلفن مرکز پیام پلیس راهور به شماره ۸۸۲۸۰۰۰۰ ارتباط برقرار کرده و مشکل خود را عنوان کنند.

هادیان‌فر همچنین با اشاره به این مطلب که ۱۰ مرکز رسیدگی به شکایات مردم در شهر تهران و ۱۰۶ مرکز به طور سراسری در کشور موظف به رسیدگی به شکایات شاکیان هستند، گفت: تا کنون ۲۳۷ هزار نفر به این مراکز مراجعه کرده‌اند که برای حدود ۱۸۳ هزار نفر از آنها پرونده تشکیل شده است.
وی همچنین با اشاره به این مطلب که اگر شاکیان کارت ماشین، گواهینامه و سند ماشین را به همراه داشته باشند به شکایتشان رسیدگی می‌شود، گفت: مدت زمان رسیدگی به این شکایات کمتر از نیم ساعت است.

جانشین فرمانده پلیس راهور ناجا همچنین با اعلام این خبر که ۱۶۶ مرکز برای تعویض پلاک وجود دارد، گفت: تا کنون ۸۵ درصد کسانی که باید پلاک خود را تعویض می‌کردند، تعویض کردند و تنها ۱۵ درصد از این تعداد هنوز برای تعویض پلاک خود اقدام نکرده‌اند که امیدواریم این تعداد نیز تا اتمام زمان طرح نسبت به تعویض پلاک خود اقدام کنند.
وی همچنین در پایان با اشاره به این مطلب که از ابتدای سال تا کنون ۶۰۰ هزار پلاک برای متقاضیان صادر شده است، گفت: پیش‌بینی برای امسال ۳ میلیون پلاک است.