«روزگار قریب» و وضعیت فیلم‌ها و سریال‌های دیگر شبکه سه سیما

«با وجود اعلام قبلی نسبت به تداوم پخش «روزگار قریب» در ماه مبارک رمضان، امکان دارد این سریال دراین مدت روی آنتن شبکه‌ی سه سیما نرود. »دکتر مجید حسینی‌زاد ـ مدیر تامین برنامه شبکه سه سیما ـ در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به همزمانی سریال «روزگار قریب» با پخش مستقیم برخی مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران، امکان دارد این اثر در ماه مبارک رمضان روی آنتن نرود، البته در صورت فراهم بودن شرایط «روزگار قریب» جمعه‌ها ساعت ۲۰ روانه‌ی آنتن می‌شود.


وی درباره‌ی سریال‌هایی که پس از ماه رمضان قرار است به جای «امپراطور دریا» و «کارآگاهان» پخش شود، گفت: هم‌چنان در تلاشی برای خرید سریال «فرار از زندان» برای پخش به‌جای «امپراطور دریا» هستیم، البته امکان دارد که مجموعه‌ی دیگری در نظر گرفته شود. سریال جایگزین «کارآگاهان» هم هنوز مشخص نشده است.مدیر تامین برنامه‌ی شبکه‌ی سه سیما درباره‌ی پخش فیلم‌های سینمایی ایرانی تکراری در پنج‌شنبه‌ها هم اظهار کرد: معمولا در مناسبت‌ها این‌گونه فیلم‌ها به عنوان برنامه‌های مناسبتی روی آنتن می‌رود، البته باتوجه به محدود‌بودن تعداد سینمایی‌های مناسبتی قابل پخش از تلویزیون، مجبور به تکرار فیلم‌هایی چون «دکل» و «تیرباران» هستیم.


حسینی‌زاد در پاسخ به این پرسش ایسنا که آیا پخش یک فیلم ایرانی غیرمرتبط با مناسبت‌، مخاطبان را راضی می‌کند یا یک فیلم چندین بار تکرار شده؟ گفت: مخاطب همیشه برای ما مهم است، او در مناسبتی مانند محرم از فیلم‌هایی مانند «سفیر» و «روز واقعه» استقبال بیشتری می‌کند تا سینمایی که ارتباطی با این مناسبت ندارد.


وی تاکید کرد: سیما در حال حاضر به‌شدت با سینما تعامل دارد، ولی به‌علت محدود‌بودن سینمایی‌های قابل پخش از تلویزیون، سعی می‌کنیم فیلم‌های انتخاب شده را در مناسبت‌هایی چون اعیاد روی آنتن بفرستیم.


حسینی‌زاد در پایان درباره‌ی تداوم پخش فیلم‌های ایرانی در سری جدید برنامه‌ی «صدفیلم» گفت: در سری جدید هم اگر سینمایی‌هایی ایرانی که با تعریف این برنامه همخوانی داشته باشد را روی آنتن می‌فرستیم.