روش‌های تازه کلاهبرداری در کنکور(دعا نویسی}
خبرنگار «بازتاب» گزارش داد: در حالی که مقامات ارشد قضائی و دولتی از تصمیم مشترک برخورد با مؤسسات متخلف کنکور خبر می‌دهند، روش‌های تازه به دام انداختن دانش‌آموزان کنکوری نیز به بازار آمده است.

بنا بر این گزارش، علی مژدهی‌پور، رئیس مجتمع دادسرای کارکنان دولت گفت: آموزش‌وپرورش طی نامه‌ای به دادسرای تهران، اسامی ۲۰۰ آموزشگاه غیرمجاز را اعلام کرد که بعد از تحقیقات از سوی دادسرا، به دستور بازپرس آموزشگاه‌های متخلف تعطیل و پرونده مدیران این آموزشگاه‌ها در دستور رسیدگی قضائی قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: این قانون به مبادی ذیربط از جمله حراست آموزش‌وپرورش، دانشگاه آزاد، وزارت بهداشت، رئیس پلیس امنیت تهران و سازمان اطلاعات تهران، معاونت اطلاعات سپاه تهران و بسیج تهران، اعلام شد تا چنانچه به مواردی برخورد کردند بلافاصله به دادسرای تهران اعلام کنند.

در همین حال، هم‌زمان با نزدیک شدن زمان برگزاری کنکور و اوج فعالیت مؤسسات آموزشی، وزیر آموزش‌وپرورش یکی از معاونان خود را مأمور بررسی و مبارزه با تخلفات مؤسسات آموزشی کنکوری که اقدام به تخلف کرده‌اند، نموده است.

گفتنی است، با پیگیری‌های مکرر رسانه‌ها و از جمله سایت «بازتاب» در مورد عملکرد صدها مؤسسه آموزشی کنکور، مقامات آموزش‌وپرورش بر آن شده‌اند تا جلوی تخلفات چنین مؤسساتی را بگیرند.
اما در همین حال، اطلاعات خبرنگار «بازتاب» از ورود روش‌های جدید سرکیسه کردن دانش‌آموزان با روش‌های جدید و سوءاستفاده از مقامات حکایت دارد.

یکی از این مؤسسات در آگهی خود با دادن وعده قبولی ۱۰۰ درصد در کنکور با دستور قرآنی و دعانویسی شیخ «ا.ق»، ضمن جعل مهر برخی از بزرگان، خواستار پرداخت هفتاد هزار تومان جهت دریافت دعا شده است.