روش تمرین تیم ملی فوتبال ایران اشتباه است
چراغپور در گفت و گو با فارس:


روش تمرین تیم ملی فوتبال ایران اشتباه است


خبرگزاری فارس: کارشناس فوتبال گفت: مصدومیت متوالی بازیکنان تیم ملی نشان می‌دهد که روش تمرینات این تیم به هیچ عنوان مناسب نیست.


جلال چراغپور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرگزاری فارس اظهار داشت: بدون اینکه از وضعیت اردوی تیم اطلاع داشته باشیم، می‌توانیم متوجه شویم که در آن چه می‌گذرد. وقتی چهار بازیکن در مدت کوتاهی دچار آسیب دیدگی می‌شوند، می‌توان به این نکته پی برد که نوع تمرینات در نظر گرفته شده از سوی مربیان درست نبوده است.
وی ادامه داد: می‌توانیم وضعیت تیم را به کارخانه‌ای تشبیه کنیم که نمی‌دانیم در آن چه می‌گذرد؛ اما وقتی خودرو معیوبی را تولید می‌کند، متوجه می‌شویم که در روش تولید دچار مشکل است.
چراغپور تصریح کرد: نوع تمرینات برای هر بازیکنی متفاوت است و براساس توانایی آن بازیکن تعریف می‌شود. این نکته که بازیکن در کدام لیگ بازی کرده و در چند درصد از مسابقات تیمش حاضراست نیز مد نظر قرار می‌گیرد.
کارشناس فوتبال افزود: به نظر می‌رسد این موارد در تیم ملی نادیده گرفته می‌شود. فوتبال ورزشی است که در آن باید موارد زیادی را در نظر گرفت.
چراغپور خاطر نشان کرد: فدراسیون بین المللی (فیفا) تاکید داشته که بازیکنان پیش از جام جهانی باید مدتی استراحت کنند تا به آمادگی ایده آل دست یابند؛ اما مربیان تیم ملی این موضوع را نادیده گرفته‌اند و روش تمرینی مناسبی را انتخاب نکرده‌اند.