روش جالبِ گرم نگه داشتن خانه +عکس

برترین ها: «Charles Sacilotto» و «Marie Granmar» یک راه حل هوشمندانه برای صرفه جویی در انرژی پیدا کرده اند، آنها یک روکش گلخانه ای برای خانه شان درست کرده اند! هرچند راه حل آنها کاملا نامتعارف است اما واقعا موثر است. انرژی طبیعی خورشید، این خانه واقع در استکهلم را گرم می کند و جو خوشبویی را در آن ایجاد می کند. در اواخر ژانویه که دمای بیرون ۲- درجه می‌شود داخل خانه آنها می تواند ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتیگراد باشد. 

برای ساخت این سیستم انرژی، چارلز و همسرش ابتدا خانه را خریدند و سپس گلخانه را در اطراف آن ایجاد کردند. این گلخانه که تقریبا دو برابر اندازه خانه است از یک شیشه ۴ میلیمتری که در برابر عوامل طبیعی مقاوم است، ساخته شده است. 

این زوج از فضای اضافی گلخانه به نفع خود استفاده کردند و بام خانه را به تراسی که می توانند در آن حمام آفتاب بگیرند، مطالعه کنند و با بچه هایشان بازی کنند. علاوه بر اینیک باغچه کوچک میوه و سبزی، یک حوض ماهی را هم در آن ایجاد کردند.

باوجود مزایای بسیار گلخانه، این خانه کاملا خودکفا نیست و برای گرم نگه داشتن آن در ماه های خیلی سرد استکهلم مجبورند از بخاری های داخلی استفاده کنند. 

چطور خانه را همیشه گرم نگه داریم؟!
چطور خانه را همیشه گرم نگه داریم؟!
چطور خانه را همیشه گرم نگه داریم؟!
چطور خانه را همیشه گرم نگه داریم؟!
چطور خانه را همیشه گرم نگه داریم؟!

مطلب بالا در دسته‌بندی جالب و خواندنی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۹ January 2016 | 7:15 am منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.