روش پخت پای زردآلو (Apricot Pie)

پای زردآلو (Apricot Pie)

عصرهای بهاری و تابستانی، زمان مناسبی برای خوردن یک فنجان چای و یک تکه شیرینی است تا خستگی یک روز بلند از تن بیرون برود. پس چه بهتر که این شیرینی، خانگی و تازه باشد تا لذت آن هم چندبرابر شود.

مواد لازم برای ۱۲ نفر:

– آرد گندم ۲۵۰ گرم

– کره ۱۳۰ گرم

– شیر یک قاشق سوپ‌خوری

– شکر ۱۰۰ گرم

– زرده تخم‌مرغ ۲ عدد

– نمک نوک قاشق چای‌خوری

– زردآلو ۶۰۰ گرم

– تخم‌مرغ یک عدد (برای روی پای)

– پودر قند برای تزیین

روش پخت:

۱- آرد، شکر، کره، شیر، نمک و زرده تخم‌مرغ را در کاسه‌ای بریزید و آن‌قدر هم بزنید تا خمیری نرم حاصل شود. سپس خمیر را با دست به شکل گلوله درآورید و میان یک ‌تکه نایلون پلاستیکی بپیچید. بعد خمیر را برای مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید تا استراحت کند.

۲- مقداری کره را در کاسه کوچکی بریزید و روی حرارت قرار دهید تا آب شود. حالا قالب ‌پای را با کره خوب چرب کنید.

۳- زردآلوها را شسته و پس از دو نیم ‌کردن، هسته‌هایشان را خارج کنید. در این فاصله، فر ‌اجاق‌ گاز را روی حرارت ۲۲۵ درجه سانتی‌گراد(۴۴۰ درجه فارنهایت) یا شماره‌ هفت روشن کنید تا گرم شود.

۴- روی سطحی صاف مانند سینی یا کابینت، مقداری آرد بپاشید. ابتدا نیمی از خمیر را با وردنه و با توجه به ابعاد قالب به شکل گرد، باز کرده و کف قالب پهن کنید. سپس زردآلوهای دو نیم ‌شده را روی خمیر بچینید.

۵- باقیمانده خمیر را نیز با همان روش قبلی بر سطح پوشیده ‌شده از آرد توسط وردنه باز کرده و روی زردآلوها پهن کنید. پس از آن، تخم‌مرغ را هم زده و سطح خمیر را با استفاده از قلم مو به تخم‌مرغ آغشته کنید.

۶- با استفاده از یک چنگال روی خمیر را سوراخ سوراخ کنید. حالا قالب را به مدت ۲۵دقیقه در طبقه وسط فر قرار دهید تا پای زردآلو آماده شود.

در پایان، پای را به سینی گردی منتقل کرده و روی آن را مقداری پودر قند بپاشید.