رونمایی از خودروی خودران اوبر در خیابان‌‌های آمریکا / عکس

فناوری اطلاعات > سخت افزار – تاکسی آنلاین اوبر/Uber خودروی خودران خود را در خیابان‌‌های پنسیلوانیای آمریکا به نمایش گذاشت.

به گزارش خبرینه و به نقل از خبرآنلاین، خودروی هیبریدی فورد فیوژن قرار است در هفته‌‌های آینده خیابان‌‌های پیتسبرگ را درنوردد.

نمونه اولیه این خوردوی آزمایش‌شده قرار است در نقشه سازی به کمپانی خود یعنی اوبر کمک کند.

مرکز فناوری‌‌های پیشرفته اوبر در همین شهر مستقر بوده و خودروی مذکور به انواع رادار، اسکنر لیزری، دوربین‌‌های با رزولوشن بالا و باکیفیت و البته یک کمک انسان که در هر حالت در خودرو مستقر بوده و مدیریت را انجام می‌‌دهد؛ حضور خواهد داشت تا قوانین موجود را نقض نکند.

سال گذشته خودروی مشابهی مورد آزمایش قرارگرفته بود، اما این بار در ساخت نمونه جدید، روی تراکم کمتر، مقرون‌به‌صرفه بودن، حمل‌ونقل در دسدترس و رانندگی بدون حوادث احتمالی تأکید شده است.

کمپانی اوبر قبلاً با مقامات محلی هماهنگ کرده تا مشکلی هنگام رانندگی پیش نیاید.

مهندسانی که روی خودروهای بدون سرنشین و نیز مریخ‌نورد ناسا کار کرده‌اند، در ساخت این خودروی خودران نقش بزرگی داشته‌اند و اطمینان از این خودرو به‌مراتب بیش‌تر از محصول رقبا بوده است.

از سوی دیگر رقبا هم‌، دست روی دست نگذاشته‌ و مثلاً کمپانی جنرال موتورز روی Lyft بیش از ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده تا خودروی مشابهی تولید کند و گوگل نیز نمونه پیشرفته خودروی خودران خود را سال گذشته به حرکت درآورد.