رویاهای فرشته فوتسال آسیا

به گزارش خبرینه و به نقل از جام جم ورزشی،دختران زیادی هستند که خیلی دوست دارند فوتسال را به‌طور حرفه‌ای ادامه بدهند و دختران زیاد دیگری هستند که تکنیک فوتسالی آنها را بسیاری از پسران فوتسالیست هم ندارند اما تعداد کسانی که با انگیزه و علاقه به دنبال رشته مورد علاقه خود می‌روند، زیاد نیست.

آنها برای رسیدن به هدف اصلی خود هر مانعی را از سر راه برمی‌دارند و می‌خواهند به هر شکل ممکن به چیزی که می‌خواهند برسند.

این موانع هر چیزی می‌تواند باشد. بی‌پولی، نبود امکانات، نبود مربی خوب و هر نقص دیگری که سر راه هر ورزشکاری می‌تواند وجود داشته باشد.

در حالی که فوتسال بانوان ایران می‌تواند پدیده‌های شگفت‌انگیزی داشته باشد فرشته کریمی بهتر از هر بازیکن دیگری موفق شد با غلبه بر موانع مختلف به آنچه که می‌خواهد برسد.

دختر محله نازی‌آباد برای سایر دختران فوتسالیست و تازه کار می‌تواند الگوی مناسبی باشد، دختری که سال هاست بهترین بازیکن فوتسال بانوان است و تکنیکی‌ترین فوتسالیست زن ایران نیز به‌شمار می‌رود.

او چهره متمایزی نه فقط برای فوتسال بانوان که برای ورزش بانوان بود. این بازیکن تیم ملی فوتسال بانوان که امسال با تیم ملی در جام ملت‌های آسیا به مقام قهرمانی رسید، بهترین بازیکن همان تورنمنت لقب گرفت تا نخستین ورزشکار زن ایرانی باشد که در یک رشته تیمی و در یک تورنمنت برترین بازیکن رقابت‌ها لقب می‌گیرد.

البته این نخستین باری نبود که فرشته کریمی تابوشکنی می‌کرد، دو سال قبل از آن او به افتخار بزرگی رسیده بود که تا مدت‌ها سر زبان‌ها بود.

درخشش این بازیکن ۲۷ ساله در ترکیب تیم ملی فوتسال بانوان در رقابت‌های جام جهانی کوچک فوتسال پرتغال باعث شد تا نامش در میان ۱۰ بازیکن برتر زن دنیا قرار بگیرد و کاندیدای دریافت این عنوان شود، عنوانی که در نهایت به یک فوتسالیست برزیلی رسید.

فرشته کریمی هر چند امسال در جام جهانی گواتمالا موفقیت چندانی را با تیم ملی فوتسال ایران به دست نیاورد اما همچنان به آرزوهای طلایی اش فکر می‌کند.

یک قهرمانی دیگر در آسیا، یک تورنمنت معتبر دیگر و رویای اضافه شدن فوتسال بانوان به بازی‌های آسیایی و البته المپیک.

او وقتی به چند سال گذشته خود نگاه می‌کند قرار گرفتن در جمع برترین‌های فوتسال زنان جهان و البته قهرمانی در آسیا را هم رویا می‌دید اما حالا به آنها رسیده است.

پس هیچ بعید نیست به رویاهای الان خود هم برسد. فرشته برتر فوتسال زنان آسیا و رویاهای طلایی‌اش ادامه دارند.

ضمیمه جام بانوان

خـبـر و مطلب بالا در گروه زنان – دختران و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۱ February 2016 | 10:30 am منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.