رییس‌جمهور درمهریز: ملت ایران همواره ننگ داغ پشیمانی رابر پیشانی متجاوزان گذاشته

رییس‌جمهور با بیان این که ” ملت ایران اهل گفت‌وگو و منطق است” گفت: ملت ما اهل صلح، امنیت و برادری است و صلح و امنیت را برای تمام ملت‌ها می‌خواهد، اما تاریخ گواهی داده است کسانی که برخلاف منطق و قانون به حقوق ملت ایران تجاوز و حق ملت ایران را تضییع کرده‌اند، این ملت ننگ داغ پشیمانی را به علت این اقدام بر روی پیشانی آن‌ها گذاشته است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) دکتر محمود احمدی‌نژاد عصر روز چهارشنبه در ادامه‌ی سفر استانی خود به یزد طی سخنانی در جمع مردم مهریز افزود: قدرت‌های زورگو می‌دانند که با این نشست و برخاست‌ها و سوءاستفاده از سازمان‌هایی که دست‌ساخته‌ی خودشان است، نمی‌توانند حق ملت ایران را تضییع کنند. آن‌ها به همین خاطر به جنگ روانی و تفرقه‌انگیزی روی آورده‌اند تا ملت ایران را در طی مسیر طی قله‌های افتخار سست یا متوقف کنند. ولی شما ملت ایران با استقامت در این راه قدم برداشته‌اید و راه افتخار و پیروزی را با وحدت و ایستادگی طی می‌کنید و من تردید ندارم که شما عزیزان با هوشمندی و مقاومت این مسیر را ادامه خواهید داد و بدخواهان ملت ایران نیز بدانند که از این هیاهوها و حنجره‌درانی‌ها به هیچ چیزی جز ننگ و افزایش نفرت ملت‌ها دست پیدا نمی‌کنند.


وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان این‌که ” قدرت‌های زورگو به خاطر دوری از تعالیم انبیا در طول تاریخ جنگ‌های ظالمانه‌ای ایجاد کرده‌اند و این‌ها همه ناشی از دوری آن‌ها از تعالیم الهی است” ادامه داد: در دل آن‌ها محبتی وجود ندارد. دل آن‌ها سخت است. ما وقتی که به اوضاع جهانی نگاه می‌کنیم و محرومیت‌ها را می‌بینیم؛ ریشه‌ی بسیاری از محرومیت‌ها در عرصه‌ی جهانی ناشی از عملکرد قدرت‌های زورگوست. آن‌ها برای چپاول ملت‌ها جنگ و فتنه ایجاد کردند که نمونه‌ی آن را در آفریقا می‌بینیم. آمریکایی‌ها و غربی‌ها اکنون نیز در عراق به بهانه‌های واهی حضور پیدا کرده‌اند. آن‌ها در ابتدا گفتند که می‌خواهند ملت عراق را از دست دیکتاتوری صدام نجات دهند، در صورتی که همه می‌دانند این دیکتاتور مورد حمایت این قدرت‌های زورگو بود و با تشویق این قدرت‌ها مردم عراق را در بند کشید و به ملت‌های همسایه حمله کردند و بمب‌های شیمیایی و میکروبی را بر سر ملت‌ها ریخت و قدرت‌های زورگو هورا کشیدند و این دیکتاتور را تشویق کردند. بعد از آن گفتند که به دلیل وجود سلاح‌های کشتار جمعی در عراق حضور پیدا کرده‌اند. ولی این‌ها همه بهانه‌های دروغین است. شما برای امنیت ملت عراق اهمیتی قائل نیستید. شما می‌خواهید روی منابع نفتی عراق خیمه بزنید و پایگاه‌های خود را برای زورگویی به کشورهای منطقه گسترش دهید که این کار را در افغانستان و فلسطین نیز انجام می‌دهید. در فلسطین عده‌ای انسان‌های کینه‌ورز و دور شده از معارف الهی به بهانه‌های گوناگون از جمله ماجرای جنگ جهانی دوم، از خانه و کاشانه‌ی خود آواره شده‌اند و جوانان فلسطینی به شهادت رسیده اند. آن‌ها با تفرقه و درگیری می‌خواهند ملت‌های منطقه را چپاول کنند و سلطه‌ی خود را گسترش دهند. دل این قدرت‌های زورگو از محبت انسانی خالی شده است. دل آن‌ها مرده است و این به خاطر این است که آن‌ها از مسیر انبیا فاصله و مسیر فساد و استکبار را در پیش گرفته‌اند. آن‌ها می‌خواهند بر دیگر ملت‌ها برتری پیدا کنند. البته این برتری نه از نظر ایمان، ارزش و تقوا بلکه می‌خواهند یک برتری شیطانی و تجاوزکارانه بر دیگر ملت‌ها داشته باشند.


رییس‌جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار داشت: راه نجات بشریت، بازگشت به محبت است و بازگشت به محبت نیز مستلزم بازگشت به تعالیم انبیاست. من می‌خواهم در این‌جا از زبان مردم مهریز و مردم ایران، قدرت‌های زورگو را نصیحت کنم. آن‌ها بدانند که تلاش‌شان برای جلوگیری از ترویج راه انبیا و معارف الهی به نتیجه نمی‌رسد. این قدرت‌های زورگو می‌خواهند با بلندگوها و جنگ روانی، مانع رسیدن پیام وحدت، توحید و عدالت انبیا به بشریت شوند. ولی آن‌ها باید بدانند که ناتوان هستند و در این مسیر شکست خواهند خورد و ما علائم آن را در حال حاضر می‌بینیم. اکنون ملت‌های عالم بیدار شده‌اند و شما قدرت‌های زورگو دیگر نمی‌توانید با دروغ‌پردازی مانع پیشرفت ملت‌ها شوید. مانع گسترش فرهنگ دینی و الهی شوید. امروز بشریت از ظلم و ستم و دروغ‌گویی خسته شده است. دیگر فضای تهدید را تحمل نمی‌کند. ملت‌ها در حال حاضر به دنبال صلح، محبت، عدالت و خداپرستی هستند و این پیام انبیا نیز هست. امروز ملت ایران و ملت مهریز همه‌ی بشریت را به راه انبیا، توحید و اسلام که آیینه خوبی‌ها و راه تمام انبیا الهی است دعوت می‌کند و قدرت‌های زورگو بدانند که با جنگ روانی و مقابله راه به جایی نمی‌برند. آن‌ها نمی‌توانند مانع پیشرفت ملت ایران شوند؛ چراکه ملت ایران یکپارچه، با محبت و با عشق به صورت بیدار و هوشیارانه در صحنه ایستاده و از تمام حقوق خود در عرصه‌های مختلف به‌خصوص عرصه‌ی هسته‌یی دفاع می‌کند.


احمدی‌نژاد در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به عزم دولت برای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری جوانان گفت: دولت حدود ۳۲ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای کارهای اقتصادی زودبازده برای جوانان مهریزی اختصاص داده و من امیدوارم این اعتبار به سرعت در اختیار جوانان مهریزی قرار بگیرد.


وی با اشاره به نقش جوانان مهریزی در ساختن این شهرستان گفت: منطقه‌ی شما دارای استعدادهای معدنی و صنعتی بالایی است و شما می‌توانید با استفاده از این منابع، مهریز را آباد کنید. دولت نیز اعتبارات لازم را برای آماده‌سازی شهرک صنعتی مهریز اختصاص خواهد داد و ان‌شاءالله اعتبارات لازم را نیز برای آبرسانی پایدار به شهرستان مهریز اختصاص می‌دهد.


رییس‌جمهور گفت: ان‌شاءالله دولت برای جوانان این شهرستان، آموزشکده فنی ایجاد خواهد کرد و به درخواست جوانان و امام جمعه این شهرستان، ان‌شاءالله دولت قدم اول را برای تخصیص بودجه در جهت احداث و تاسیس دانشگاه حضرت امام صادق(ع) برخواهد داشت و این هدیه‌ی دولت به جوانان پاک مهریزی است.


رییس‌جمهور در جمع مردم ابرکوه نیز گفت: قدرت‌های زورگو باید بدانند که هیاهوها و بداخلاقی‌هایی که به راه انداخته‌اند، نتیجه‌ای جز افزایش نفرت و کینه‌ی ملت‌ها نسبت به آن‌ها ندارد. آن‌ها با این اقدام‌ها آبروی خود را می‌برند و خشم ملت‌ها را از خودشان افزایش می‌دهند و این در حالی است که ملت ایران محکم و استوار برای دفاع از حق خود در برابر مستکبران ایستاده است.


به گزارش ایسنا احمدی‌نژاد با بیان این که ” بدون مجاهدت حقی به صاحب حق برنمی‌گردد” به زندگی پیامبر اسلام(ص) در مقطع برگزیده شدن ایشان از سوی خداوند اشاره کرد و افزود: ایشان بعد از مبعوث شدن به پیامبری برای هدایت انسان‌ها و اجرا کردن دستورات خداوند مجاهدت‌های زیادی داشتند و در برابر فشارها و سختی‌ها مقاومت کردند.


احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که ” مجاهدت و تلاش رمز پیروزی است و خداوند هر که را در راه حق مجاهدت و ایستادگی کند یاری می‌نماید” ادامه داد: مجاهدت در راه خدا رمز پیروزی است، حال این مجاهدت می‌تواند در میدان اقتصادی، علمی، نبرد، ساختن و آباد کردن و یا ترویج ارزش‌ها و اخلاق اسلامی باشد.


به گزارش ایسنا احمدی‌نژاد مردم ایران و مردم ابر کوه را مردمی مجاهد و سختکوش توصیف کرد و گفت: عزیزان من؛ برای ساختن ایران اسلامی نیازمند روحیه‌ی مجاهدت و ایمان هستیم.


رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: در حال حاضر قدرت‌های زورگو در مقابل ملت ما صف‌آرایی کرده‌اند و این امر به دلیل وجود روحیه‌ی مجاهدت در بین ملت ماست. آن‌ها نگرانند که ملت ما با داشتن چنین روحیه‌ای مسیر ترقی و پیشرفت را به سرعت طی کرده و برای دیگر ملت‌ها سرمشق و الگو شوند. آن‌ها می‌ترسند که دیگر ملت‌ها نیز مانند ملت ایران راه آزادی، عزت و ایمان را انتخاب کنند؛ چراکه با انتخاب این راه بساط ظلم و چپاول قدرت‌های زورگو از بین می‌رود. آن‌ها به همین دلیل در برابر پیشرفت ملت ما ایستاده‌اند. آن‌ها سعی می‌کنند با ابزار تبلیغاتی جنگ روانی سازمان‌هایی که خود ساخته‌اند و تحت تسلط‌ شان است، مانع احقاق حق ملت ایران شوند، ولی باید بدانند که با یک ملت اهل ایمان و مجاهد روبرو هستند. ملت ایران در طول بیست و هشت سال پس از پیروزی انقلاب، با مجاهدت مرحله به مرحله مسیر کمال را تا رسیدن به قله‌ی افتخار طی کرده است.


احمدی‌نژاد گفت: دشمنان باید بدانند که ملت ایران استوار ایستاده و از حق خود دفاع می‌کند و تصمیم نهایی خود را برای پیشرفت، ساختن و رسیدن به قله‌های پیروزی اتخاذ کرده است و با صلابت و محکم این مسیر را طی می‌کند. ما به این قدرت‌های زورگو می‌گوییم؛ به خود زحمت ندهید و برای خودتان مشکل درست نکنید، ملت ایران محکم و یکپارچه ایستاده است. ما به آن‌ها می‌گوییم؛ بدانید این حنجره‌درانی‌ها جنگ تبلیغاتی و هیاهوها که به راه می‌اندازند راه به جایی نمی‌برد. آن‌ها مسیر اشتباهی را انتخاب کرده‌اند.


به گزارش ایسنا، احمدی‌نژاد گفت: البته ما می‌دانیم که سران استکبار به خاطر استقامت ملت ایران از دست ملت ایران عصبانی هستند. آن‌ها هر جا ببینند که عمل صالحی صورت می‌گیرد ناراحت و عصبانی می‌شوند. آن‌ها از هر نگاه و راه آزادی‌خواهانه و عدالت‌محورانه عصبی می‌شوند. آن‌ها از هر ملتی که بایستد و حق خود را مطالبه کند، عصبانی و ناراحت می‌شوند. ما به آن‌ها نصیحت می‌کنیم از راه زشتی که در پیش گرفته‌اند، برگردند. ما به آن‌ها می‌گوییم عصبانیت شما تاثیری در راه ملت ایران ندارد. ملت ایران راه عزت را انتخاب کرده و با استقامت به پیش می‌رود. به آن‌ها می‌گوییم که عصبانیت‌شان سودی ندارد. به آن‌ها می‌گوییم؛ به لطف خداوند قادر نیستید که هیچ آسیبی به ملت ایران برسانید. ما به آن‌ها می‌گوییم؛ برای خود زحمت درست نکنید و بیهوده آبروی خود را نبرید.


رییس‌جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اهمیت ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: یکی از ماموریت‌های اصلی دولت خدمت به مردم و ساختن کشور است و ما باید همه با تلاش در تحقق این هدف بکوشیم.


به گزارش ایسنا، احمدی‌نژاد به اهمیت رفع بیکاری و ایجاد اشتغال برای جوانان اشاره کرد و گفت: در این راستا دولت تسهیلات ارزان‌قیمتی را برای فعالیت‌های اقتصادی زودبازده برای جوانان و مردم در نظر گرفته که سهم مردم ابرکوئی از این تسهیلات بیش از ۲۲ میلیارد تومان است.


وی در بخش پایانی صحبت‌های خود به برخی از تصمیمات دولت در ارتباط با مردم شهرستان ابرکوه اشاره کرد و گفت: یکی از تصمیمات دولت برای این شهرستان مشخص کردن اعتبارات لازم برای تکمیل زیرساخت شهرک صنعتی این شهرستان و همچنین ایجاد یک منطقه‌ی نمونه‌ی گردشگری جهت اشتغال و آبادانی این منطقه و همچنین بخشودگی جرایم بانکی کشاورزان که ناشی از خشکسالی است، می‌باشد. ان‌شاءالله ما اعتبارات لازم را برای فراهم کردن آب کشاورزی لازم برای مردم این شهرستان اختصاص خواهیم داد.


رییس‌جمهور هم‌چنین در جمع مردم شهرستان یزد گفت: کشور را نمی‌توان با تفرقه و بگومگو ساخت؛ باید در راستای ساختن ایران اسلامی مردم وحدت و همدلی داشته باشند و از تفرقه و بگومگو دوری کنند.


به گزارش ایسنا احمدی‌نژاد با اشاره به وضعیت پرونده‌ی هسته‌یی کشورمان اظهار داشت: دشمنان گفته‌اند که قصدشان منزوی کردن ایران است، این در حالی است که خودشان در عرصه‌ی جهانی منزوی شده‌اند. ما به آن‌ها می‌گویم شما چه کاره عالم و جهان هستید که می‌خواهید ملت ایران را منزوی کنید.


وی با بیان این که ” قدرت‌های زورگو در عرصه‌ی جهانی منزوی شده‌اند و منفور ملت‌ها هستند” خطاب به ان‌ها تاکید کرد:اگر شما به بداخلاقی‌های خود در عرصه‌ی جهانی ادامه دهید، مطمئنا بیش از این در عرصه‌ی جهانی منزوی خواهید شد. شما نمی‌توانید که ملت ایران را منزوی کنید.


احمدی‌نژاد اظهار داشت: امروز انرژی هسته‌یی در ایران یک موضوع سیاسی، تبلیغاتی که متعلق به یک گروه خاص باشد نیست، بلکه دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌یی و بهره‌مندی از آن خواست تمام ملت ایران است و بر این خواست پافشاری می‌کند. ملت ایران به نمایندگی از ملت‌های آزادیخواه در عرصه‌ی جهانی در برابر فشارها ایستاده است و از حق خود دفاع می‌کند.


وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان این‌که ” ملت ایران پرچم‌دار توحید، عدالت و خداپرستی در صحنه‌ی جهانی بوده‌اند و قدرت‌های زورگو با مفاهیمی چون خداپرستی، پاکی و برابری مخالف هستند” گفت: ملت ایران در برابر این فشارها ایستاده‌اند و دشمنان نگران هستند که این ملت در عرصه‌ی جهانی تبدیل به یک الگو شود. ما به آن‌ها می‌گوییم دست از این رفتارهای غیرانسانی بردارید. این‌قدر به دنبال تجاوز نباشید. دست از ملت لبنان، عراق، افغانستان و آفریقا بردارید. این کار به نفع شماست که به سمت خداپرستی و دوستی با انسان‌ها حرکت کنید؛ چرا که این امر خیر شما وجود دارد. اگر شما به مسیر انبیا و خداپرستی برنگردید، بدانید که سرنوشت شما بهتر از سرنوشت فرعون و نمرود نخواهد بود.


رییس‌جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار داشت: دشمنان با تبلیغات خود اجازه نمی‌دهند چهره‌ی درخشان پیامبر اسلام(ص) در عرصه‌ی جهانی بدرخشد. آن‌ها نمی‌خواهند که ملت‌ها با این حقیقت آشنا شوند؛ چراکه می‌دانند وقتی که ملت‌ها با پیامبرعظیم اسلام(ص) و رهنمودهای ایشان آشنا شوند دیگر زیر بار زورگویی آن‌ها نمی‌روند. دیگر قدرت‌های ظالم و ستمگر را تحمل نمی‌کنند. به آن‌ها که فکر می‌کنند با تبلیغات می‌توانند جلوی درخشندگی این خورشید درخشان را بگیرند، می‌گوییم اشتباه می‌کنید. به فضل الهی این خورشید درخشان به مرور زمان در عرصه‌ی جهانی درخشنده‌تر خواهد شد و بیشتر می‌درخشد.


احمدی‌نژاد با اشاره به این که ” دشمنان در موضوع هسته‌یی مسیر دشمنی خود را با ملت ایران دنبال می‌کنند” ادامه داد: آن‌ها سالیان سال مخالف پیشرفت و آبادانی ما و این‌که جوانان ایرانی در دنیا بدرخشند، بوده‌اند.آن‌ها خواسته‌اند در این راستا در برابر عزم و همت جوانان ایرانی مانع‌تراشی و با اراده‌ی جوانان ایرانی مقابله کنند. به آن‌ها می‌گوییم تا به امروز که جلو آمده‌اید چه چیزی نصیبت‌تان شده است؟ شما با این اقدامات‌تان مورد خشم و نفرت ملت‌ها قرار گرفته و این نفرت را بیشتر کرده‌اید.


رییس‌جمهور خطاب به دشمنان گفت: به شما نصیحت می‌کنیم که دست از لجاجت بردارید. اگر فکر می‌کنید با تصرف ظالمانه برخی از نهادها و سازمان‌ها که خود آن را درست کرده و برای آن قانون وضع کرده‌اید، می‌توانید حق ملت ایران را ضایع کنید، در اشتباه هستید. اگر تصور کنید که چیزی را بنویسید و منتشر کنید و با این اقدامات می‌توانید ملت ایران را تسلیم کنید بدانید که در اشتباه هستید و با این نوشته‌ها راه به جایی نمی‌برید. شما با این اقدامات یک گره بر گره‌های خود اضافه و کار خودتان را مشکل‌تر می‌کنید. از ملت ایران دور می‌شوید و خودتان را با این اقدام‌ها از دوستی با ملت ایران محروم می‌کنید. ملت ایران یک پارچه ایستاده است و از حق خود دفاع می‌کند. شما چه بخواهید و چه نخواهید ملت ایران راه عزت خود را شناخته است و آگاهانه در همه‌ی صحنه‌ها حضور دارد. حال شما بنشینید و دور هم کاغذ رد و بدل کرده و تصور کنید که دنیا از خواست و صحبت شما پیروی می‌کند. بدانید که در اشتباه هستید. بدانید که ملت‌های دنیا آگاه هستند و از خواسته‌های ظالمانه پیروی نمی‌کنند. شما در عرصه‌ی جهانی منزوی شده‌اید.


احمدی‌نژاد گفت: این ملت به فضل الهی شما را منزوی کرده است. شما نگاه کنید زمانی آمریکای لاتین حیات خلوت آمریکایی‌ها بود و آمریکایی‌ها اجازه نمی‌دادند که ملت‌های پر استعداد این منطقه توانایی‌های خود را بروز دهند و بر ملت‌های این منطقه حاکمان دیکتاتور را قرار داده بودند، ولی امروز می‌بینید که مردم آمریکای لاتین چگونه در اعتراض به سفر بوش به این کشورها راهپیمایی و تظاهرات می‌کنند و چگونه خشم خود را به سران استکبار نشان می‌دهند. این امر نشان می‌دهد که قدرت‌های مستکبر منزوی شده‌اند و ما به قدرت‌های زورگو می‌گوییم به روش‌های بداخلاقانه‌ی خودتان ادامه دهید، بیشتر منزوی خواهید شد.


به گزارش ایسنا احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که ” دوران مکتب‌های دست‌ساخته‌ی بشری اعم از مارکسیست و لیبرالیست به پایان رسیده است” گفت: اگر برخی تصور می‌کنند که مانند دوران استعمار می‌توانند در کاخ‌های خود نشسته و بر مردم جهان حکمروایی کنند و دیگر ملت‌ها نیز از آن‌ها تبعیت کنند، ما به آن‌ها می‌گوییم که در اشتباه هستید. ما به آن ها می‌گوییم از خواب خرگوشی بیدار شوید. دنیا عوض شده است.


رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت ساختن ایران اسلامی اظهار داشت: باید ملت ایران، ملتی مقتدر، پیشرفته و عدالت‌خواه در عرصه‌ی جهانی به عنوان یک الگو مطرح شوند.


احمدی‌نژاد به اهمیت تلاش و کوشش در راستای ساختن ایران اشاره کرد و گفت: هیچ ملتی بدون کار پیگیر و خستگی‌ناپذیر به جایی نرسیده است و ما خدا را شاکریم که مردم یزد برای مردم ایران الگوی کار و تلاش هستند.


وی با بیان این‌که “ایران را باید با وحدت و برادری ساخت” اظهار داشت: بدون وحدت و ایمان به خدا امکان فتح قله‌های پیشرفت وجود ندارد.


وی گفت: برخی از دوستان می‌گویند که چرا استان یزد بیست و ششمین استانی است که هیات دولت به آن سفر کرده استو دیر آمده‌اید. ما باید در جواب بگوییم که ترتیب سفرها ربطی به اهمیت استان و ضرورت آن استان ندارد. ربطی به علاقه‌ی ما به آن استان‌ها ندارد. استان یزد از نظر علاقه در نزد ما در رتبه‌ی اول قرار دارد و ان‌شاءالله ما با تجربیات مثبتی که از سفرهای استانی اخذ کرده‌ایم، می‌توانیم تصمیمات بسیار مناسب‌تر، جدی‌تر و پر بارتری را اتخاذ کنیم.


رییس‌جمهور با بیان این‌که ” یکی از ماموریت‌های بسیار بزرگ امروز ما رفع بیکاری و ایجاد اشتغال برای جوانان است” گفت: بیکاری جوانان امروز یکی از مشکلات مدیران کشور است و ما تسهیلاتی را برای ایجاد اشتغال و تاسیس بنگاه‌های زود بازده اقتصادی در استان یزد اختصاص داده‌ایم.


احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: برای استان یزد تصمیمات خوبی داریم؛ حدود ۱۷ تصمیم در مورد آب و برق و سدسازی در این استان، ۱۵ تصمیم در خصوص بهداشت، ۷ تصمیم در مورد گازرسانی، نفت و انرژی، ۱۲ تصمیم در ارتباط با ساختن مسکن روستایی و شهری و تامین بافت‌های فرسوده و مسکن جوانان، ۹ تصمیم در ارتباط با ایجاد قنات و ایجاد آب‌بندها و بخشودگی جرایم کشاورزان در نظر گرفته‌ایم. ان‌شاءالله شما اخبار کامل‌تر را در روزهای آتی در این ارتباط خواهید شنید.


به گزارش ایسنا، احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان برخی از خصوصیات مردم یزد، گفت: مردم یزد در تلاش و آبادانی کشور نقش مهمی داشته‌اند و هر جا یزدی‌ها حضور داشته‌اند آن منطقه آباد شده است. یزد یعنی توانستن. آن‌ها در گرمای سوزان کویر را به گلستانی جهت زندگی سعادتمند تبدیل می‌کنند. یزد یعنی کویر را به گلستان تبدیل کردن. من در اینجا ضروری می‌دانم که به تمام شهدا، جانبازان و ایثارگران این منطقه عرض ادب و ارادت کنم. سلام کنم بر سومین شهید محراب آیت‌الله صدوقی عزیز. عرض سلام و ارادت کنم به معلم اخلاق مرحوم آیت‌الله خاتمی.


رییس‌جمهور همچنین به نامگذاری سال ۸۵ به سال پیامبر اعظم(ص) اشاره کرد و گفت: امسال ما سالی پرشکوه همراه با پیروزی، عزت و افتخار داشتیم.


وی همچنین ریشه‌ی مشکلات بشریت امروز را ناشی از دوری برخی از انسان‌ها و قدرت‌ها از تعالیم انبیاء دانست و ادامه داد: امروز مکتب‌های دست‌ساخته‌ی بشر نمی‌توانند برای انسان‌ها سعادت به ارمغان بیاورند.


احمدی‌نژاد گفت: این مکتب‌ها برای بشریت جنگ و اشغالگری و بی‌هویتی را به دنبال آورده‌اند. ما اگر امروز ظلم و تبعیضی می‌بینیم ناشی از دوری برخی از انسان‌ها از تعالیم انبیاست. امروز برده‌داری مدرن لکه‌ی ننگی بر پیشانی مدعیان لیبرالیسم و دموکراسی و حقوق بشر است. امروز ما شاهد مسابقه‌ی سنگین تسلیحاتی و ذخیره کردن وسایل کشتار جمعی اعم از شیمیایی و میکروبی هستیم و این‌ها همه حاصل انحراف برخی از انسان‌ها از تعالیم انبیاست.


هنگامی که رییس‌جمهور بر اهمیت ساختن ایران اسلامی و نقش جوانان در این راستا تاکید می‌کرد، تعدادی از حاضران در جمعیت فریاد زدند: آقای رییس‌جمهور کارگران یزد به فراموشی سپرده شده‌اند و آن‌ها دارای مشکلاتی هستند. رییس‌جمهور نیز ابراز امیدواری کرد که هرچه زودتر با اتخاذ تصمیمات مناسب این مشکلات رفع شود.


به گزارش ایسنا رییس‌جمهور هم‌چنین با حضور در مسجد روضه محمدیه بر سر آرامگاه سومین شهید محراب آیت‌الله صدوقی حضور یافت و با قرائت فاتحه نسبت به مقام وی ادای احترام کرد.


احمدی‌نژاد در فرودگاه شهید صدوقی یزد نیز در جمع خبرنگاران و در تشریح اهداف سفر خود به استان یزد با ابراز خوشحالی از این که توانسته در راستای ادامه‌ی سفرهای استانی خود در جمع مردم یزد حضور پیدا کند، گفت: یزد کانون جوشش انسان‌های مومن و متعهد است. یزد یکی از کانون‌های بزرگ پرورش‌ نیروهای انسانی بزرگ و عالم است و من امیدوارم سفر هیات دولت به این استان همراه با خیر و برکات زیادی باشد.


رییس‌جمهور با بیان این که اهداف سفر هیات دولت به استان یزد از قبل مشخص شده گفت: ما در این سفر در پی آن هستیم که در مورد مسائل و مشکلات استان یزد تصمیم‌گیری کنیم و ان‌شاءالله در این سفر تصمیمات خوبی در ارتباط با مسائل مختلف از جمله مساله‌ی اشتغال، بهداشت، آموزش و عمران گرفته شود.


وی گفت: هدف اصلی ما از سفر به این استان عرض ادب و احترام به مردم عزیز یزد است. مردمی که در پیشرفت و تمدن ایران اسلامی نقش مهم و تاثیرگذاری دارند.


این هفدهمین سفر استانی هیات دولت در سال ۸۵ می‌باشد و از آن به عنوان آخرین سفر استانی دولت در این سال نام برده می‌شود.


به گزارش ایسنا احمدی‌نژاد صبح روز چهارشنبه(۲۳اسفندماه) در راستای بیست و ششمین سفر استانی خود وارد فرودگاه شهید صدوقی یزد شد و مورد استقبال مقامات محلی این استان از جمله نماینده ولی فقیه در این استان، همچنین استاندار و نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.


احمدی‌نژاد قرار است در سفر دو روزه‌ی خود به استان یزد، با مردم خاتم، بافق، اردکان، میبد، صدوق، تفت و طبس از نزدیک دیدار و گفت‌وگو کند و طبق برنامه‌ی اعلام شده در جمع ایثارگران و منتخبین این استان نیز در روز چهارشنبه حضور پیدا خواهد کرد.


همچنین بیست وششمین جلسه استانی هیات دولت عصر پنجشنبه در استان یزد با حضور وزرا و مقامات محلی این استان، برگزار خواهد شد.


انتهای پیام