رییس‌جمهور در گچساران: با جلسه، بیانیه و قطعنامه نمی‌توانند جلو پیشرفت ملت ما را بگیرندرییس‌جمهور در گچساران با تاکید بر این‌که دستیابی به فن‌آوری صلح‌آمیز هسته‌ای خواست همه ملت ایران است، اظهار داشت که دولت و ملت ایران ذره‌ای از حقوق خودش به خصوص در استفاده از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای عقب‌نشینی نخواهد کرد.


به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهور در جریان دومین روز از سفر خود به استان کهگیلویه و بویراحمد در اجتماع مردم گچساران به سابقه‌ی تاریخی و تمدنی این شهر اشاره کرد و گفت: مردم عزیز این منطقه در طول قریب به شصت سال همواره در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی، عزت، شرف و فرهنگ و دین مردم ایران بوده‌اند.


رییس‌جمهور افزود: بسیاری گچساران را به نفت و گاز می‌شناسند، اما من فکر می‌کنم گچساران یک ذخیره‌ دارد که ارزش مادی و معنوی آن بسیار بالاتر از منابع و معادن زیرزمینی است و آن، مردم شجاع و مومن‌اش هستند.


وی مردم و به‌ویژه جوانان این شهر را از سرمایه‌های ارزشمند خواند و افزود: سرمایه‌ی مردمی این شهر با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست و گچساران سرشار از جوانان انقلابی و هوشمند است.


احمدی‌نژاد بر مردم حاضر در این اجتماع، خانواده‌های شهدا و ایثارگران و بر ارواح پاک شهدا سلام و درود فرستاد و افزود: گچساران می‌تواند الگویی برای توسعه و پیشرفت کشور محسوب شود.


رییس‌جمهور در ادامه با توجه به نام‌گذاری سال ۸۵ به سال پیامبر اعظم به ویژگی‌های مجاهدت، کار و تلاش و مهر و محبت پیامبر اشاره کرد و افزود: برای ساختن ایران باید مجاهدت عظیمی را آغاز کنیم تا حیات طیبه در اختیار بشریت امروز قرار گیرد و مجاهده در راه ساختن کشور مثل مجاهدت مجاهدان صدر اسلام است.


وی با تاکید بر اینکه دولت و ملت باید دست در دست یکدیگر کشور را بسازند، افزود: باید کشور را بر پایه‌ی عدالت و معنویت بسازیم و در این راستا از تمامی امکانات بهره جوییم.


رییس جمهور با تاکید بر حمایت‌های دولت در ایجاد زیرساخت‌ها و رفع محرومیت از این شهر، گفت: دولت خدمت‌گزار شما بر اساس عدالت‌ورزی تصمیم گرفته است تا با حضور مستقیم در شهرها و استان‌ها تصمیمات لازم را برای رفع محرومیت از استان‌های محروم بگیرد و آن دست قدرتمندی که می‌تواند کشور را بسازد، دست ملت است.


احمدی‌نژاد در ادامه با بیان این‌که با وجود فضای ارعاب و کینه در سطح جهان به شدت مخالفیم، گفت: ما مخالف تهدید ملت‌ها هستیم. دشمنان با گستاخی می‌خواهند ملت ما را به عنوان تهدید به دیگر ملت‌ها معرفی کنند. در حالی که ملت ما ملت محبت و مهرورزی است و محبت را برای همه‌ی ملت‌ها می‌خواهد. ما نه به کسی ظلم می‌کنیم و نه زیر بار ظلم می‌رویم.


وی ادامه داد: دشمنان ما با پیشرفت علمی، فناوری، عمران و آبادی مخالف هستند. آنها خیال می‌کنند اگر ابروهایشان را درهم کنند و یا با جنگ روانی می‌توانند ملت ما را تهدید کنند، حال آن‌که نمی‌دانند که حق استفاده از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای خواست همه‌ی ملت ایران است و همه‌ی ملت ایران در همه جا یکصدا از حق مسلم خودشان دفاع خواهند کرد. آنها خیال می‌کنند با جلسه گذاشتن و بیانیه دادن و قطع‌نامه صادر کردن می‌توانند جلو پیشرفت ملت ما را بگیرند، اما من به آنها می‌گویم ملت ما برای اقدامات شما اگر به تضییع حقوق ایران منجر باشد هیچ ارزشی قائل نیست و مسیر این افتخار را با قدرت و تا آخر ادامه خواهد داد. دولت و ملت ایران ذره‌ای از حقوق خودش به خصوص در استفاده از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای عقب‌نشینی نخواهد کرد.


رییس‌جمهور در جمع نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد نیز تاکید کرد که دولت وظایفش را در قبال جوانان و مردم انجام می‌دهد، اما خود آنها نیز باید تلاش و مجاهدت کنند.


به گزارش ایسنا دکتر محمود احمدی‌نژاد، یکشنبه‌شب با اشاره به سخنان فعالان و نخبگان استان اظهار امیدواری کرد که فرصت‌های مناسب‌تری فراهم شود تا همه دلسوزان بتوانند نظرات خود را مطرح کنند.


احمدی‌نژاد تداوم این جلسات را در استان‌ها خواستار شد و افزود: باید فرصت‌ فراهم شود تا مسائل و مشکلات بیان شود.


وی در ادامه‌ پیامبر اسلام را منبع فیض الهی برای بشریت دانست و تصریح کرد: نور پیامبر را باید از پشت حجاب‌ها دریافت کنیم که امروز بزرگ‌ترین حجاب برای این امر، نفس خود انسان‌هاست؛ اما راه دیگری جز پیروی از ایشان برای نجات بشریت و حیات طیبه وجود ندارد.


احمدی‌نژاد ادامه داد: نام‌گذاری امسال به نام ایشان فرصت خوبی برای همه بشریت و به ویژه ملت ایران است تا یک بار دیگر کانون خروشان لطف الهی را مشاهده کنند.


رییس‌جمهور تمام زندگی پیامبر را سرشار از مجاهدت دانست و تصریح کرد: دنیایی که گذرا و در معرض فناست آرامشی را به دنبال ندارد، بنابراین پیامبر (ص) نیز عمر عزیز خود را در راه برپایی جامعه‌ی تکامل یافته‌ی انسانی، عدالت، عمران و آبادانی با مجاهدت پشت سر گذاشت.


وی با بیان این‌که امروز کشور ما نیز نیازمند مجاهدت است و ملتی موفق است که تمام عمر خود را در حال مجاهدت باشد، اظهار داشت: برای ساختن کشور به قوانین و عوامل مهمی نیاز داریم که خودباوری از مهم‌ترین آنان است.


رییس‌جمهور هم‌چنین شناخت هویت را از عوامل خودباوری عنوان و تصریح کرد: کسی که هویتش را گم کند خود را باور نخواهد کرد و در این صورت حرکت رو به جلو نخواهد داشت.


وی از گذشته تمدنی، دینی، شجاعت، غیرت، وحدت و الفت به عنوان هویت ملت ایران یاد کرد و بیان داشت: شناخت داشته‌ها نیز عامل مهمی در خودباوری است.


احمدی‌نژاد استعدادهای انسانی، فرهنگ، هوشمندی جوانان و ایمان را از مهم‌ترین داشته‌های ملت ایران برشمرد و افزود: اگر انسان خود را گم کرد، دائما در حال تقلید و تشبه با دیگران است، ولی این امر او را به جایی نخواهد رساند.


وی با اشاره به سخنان یکی از منتخبان در این جلسه، اظهار داشت: این جوان با عشقی اصرار داشت با فریاد خود بگوید که ما می‌توانیم؛ این بزرگ‌ترین سرمایه ما است، فریادش حق بود. بنابراین باید به آنان میدان بدهیم و راه را برای چون او باز کنیم.


احمدی‌نژاد گفت: آیا شایسته است که با این همه استعداد در این استان بشنویم که بیکاری وجود دارد؟


رییس‌جمهور با اشاره به وفور گیاه‌های دارویی در استان کهگیلویه و بویراحمد، خاطرنشان کرد: اگر خود را باور داشته باشیم همین گیاهان می‌توانند بخش مهمی از نیاز دارویی کشور را تامین کند و مجبور نمی‌شویم هر سال ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون دلار هزینه دارو بدهیم.


احمدی‌نژاد هم‌چنین به واردات بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ هزار تن روغن خوراکی در هر سال اشاره و تصریح کرد: با این وجود استعداد بسیار مناسبی برای کشت زیتون در این استان وجود دارد که می‌تواند ما را از واردات آن بی‌نیاز کند.


وی دولت را در رفع موانع برای آبادانی کشور مصمم دانست و گفت: جا دارد به دلیل وجود برخی موانع بر سر راه پیشرفت کشور هیچ شبی را نخوابیم؛ چرا که قطار پیشرفت در دنیا منتظر ما نمی‌ماند.


رییس‌جمهور با تاکید بر حضور مسوولان استانی در کنار مردم اظهار داشت: مدیران استانی باید به جهت‌گیری دولت توجه کنند و در نقاطی که مردم دچار مشکل هستند حاضر شوند.


احمدی‌نژاد افزود: این امر مستلزم یک‌سری حمایت‌های عمومی دولت است که ما انجام می‌دهیم، اختیارات هم داده‌ایم. آنجا که بین دو دستگاه دولتی اختلاف است، نظر استاندار ارجح است و آنجا که بین مردم و یک دستگاه اختلاف باشد نیز نظر استاندار قطعیت دارد و اگر کسی بخواهد به دستور عمل نکند که باید به گونه‌ای دیگر با او برخورد شود.


وی استان کهگیلویه و بویراحمد را کانون جوشش فرهنگ تولید و مرکز انسان‌های فداکار و مومن دانست و بیان داشت: برخلاف فرهنگ مصرف‌گرایی باید فرهنگ کار و تلاش را ترویج کنیم و هم‌چنان که حضرت علی (ع) بزرگ‌ترین مولد تاریخ بشر بود، ما نیز در راه ایشان حرکت کنیم.


رییس‌جمهور فعالان عرصه‌های مختلف این استان را به تلاش برای شناخت استعدادها فراخواند و تصریح کرد: ما وظیفه داریم منابع ارزان قیمت و طولانی مدت ارائه کنیم و حتی اگر عده‌ای مخالف باشند، باید یا آنان را قانع کنیم و یا کنار بگذاریم تا کار انجام شود.


وی با بیان این‌که دانشگاه‌ها باید درباره رفع مشکلات و تولید تحقیق کنند، تاکید کرد: به دانشگاه استان توسعه و اعتبار تخصیص می‌دهیم تا دانشگاه در خدمت حل مشکلات و تمام کشور قرار گیرد.


رییس‌جمهور افزود: دانشگاهی که بخواهد این جا باشد ولی مشکلات دیگران را حل کند در اولویت ما نیست، دانشگاه باید این جا باشد و مشکلات کشور را برطرف کند.


احمدی‌نژاد هم‌چنین گفت: بحث وام مسکن، خودرو، اتوبوس برای جا به جایی دانشجویان را در دولت تصویب خواهیم کرد و در رابطه با فرهنگیان نیز امیدوارم بتوانیم یکی دو تصمیم خوب در دولت بگیریم.


وی با اشاره به درخواست برای سهمیه دانشجویی برای استان کهگلیویه و بویراحمد، تصریح کرد: من موافق این امر هستم که ان‌شاءالله سهمیه‌ها را عمدتا به استان اختصاص خواهیم داد.


وی از طرح استفاده مناسب از دانشگاه‌ها در تابستان استقبال کرد و بیان داشت: سعی می‌کنیم به تحقق این امر کمک کنیم و رشته‌هایی نیز که درخواست شده بود، مدیریت دانشگاه پیشنهاد دهد و ما به دایر شدن آن‌ها کمک می‌کنیم.


احمدی‌نژاد توسعه‌ی دانشگاه‌های استانی را مورد توجه دولت دانست و گفت: سعی ما بر این است که دانشگاه‌ها در تهران توسعه پیدا نکنند.


رییس‌جمهور جاذبه‌های گردشگری استان را نیز بسیار مفید و مناسب دانست و افزود: در جلسه دولت، تصمیم‌های خوبی برای توسعه‌ی گردشگری گرفته می‌شود تا مردم به راحتی بتوانند در این استان توقف و رفت و آمد کنند.


وی درباره‌ی حوزه‌های علمیه‌ی استان نیز گفت: دولت نمی‌تواند در مقابل فرهنگ و ترویج دین بی‌تفاوت باشد و در حد توان نیز به آن توجه خواهد کرد. در رابطه با مطبوعات و هنرمندان نیز استاندار باید مرتب با هنرمندان جلسه داشته باشد و از آنها حمایت کند.


رییس‌جمهور در ادامه با اشاره به درخواست بازاریان برای اختصاص تسهیلات تولید و انتقال آلاینده‌ها، بیان داشت: آقای استاندار! از هم‌اکنون با شهرداری و شورای شهر این مسائل را در دستور کار قرار دهید تا سال آینده مانند شهرهای بزرگ دچار مشکل نشوید.


وی ادامه داد: طبقه‌بندی مالیات نیز بحث درستی بود که در جلسه عنوان شد که حتما این بحث نیز در جلسه‌ی هیات دولت مطرح خواهد شد تا ضرایب مالیاتی برای مناطق مختلف متفاوت باشد.


احمدی‌نژاد هم‌چنین کشاورزی را پایه‌ی اقتصاد و آبادانی کشور خواند و ادامه داد: نکات مورد توجه دولت را دنبال می‌کنیم اما بخشی از آن متوجه خود کشاورزان است.


رییس‌جمهور درباره‌ی مشکلات ورزشکاران این استان نیز گفت: برای هیات‌های ورزشی بودجه‌ای اختصاص خواهیم داد و برای مسائل ورزشی تصمیمات خوبی خواهیم گرفت؛ چرا که این استان می‌تواند از قطب‌های اصلی ورزش کشور باشد.


وی بر حمایت قطعی از صنایع تبدیلی استان تاکید کرد و در رابطه با مطالبات شهرداری‌ها از ادارات دولتی هم گفت: اگر مطالباتی وجود دارد حتما تصویب می‌کنیم، چرا که شهرداری‌های استان ضعیف هستند و دولت نباید باری بر دوش آنان بگذارد. در این زمینه اگر استاندار، شهرداری‌ها و شورای شهر در کنار هم قرار گیرند و در مورد مسائل گفت‌وگو کنند، می‌توانند بدون نیاز به کمک از تهران کارهای بسیار ارزشمند و بزرگی انجام دهند.


احمدی‌نژاد از استاندار خواست تا برای رفع مشکل مسکن مردم نیز چاره‌اندیشی کند و ادامه داد: در بودجه این امکان ایجاد نشد که دولت تحرکی را که مدنظر داشت انجام دهد؛ اما اکنون نیز باید از جانمان مایه بگذاریم تا این تحرک ایجاد شود.


رییس‌جمهور با اشاره به این‌که دولت وجود خود را برای فعال کردن کشور به میدان می‌آورد، گفت: کشور ما نباید در دنیا به عنوان دسته دوم معرفی شود، چرا که از کشورهای دسته اول نیز جلوتریم و قابل هضم نیست که جزء کشورهای دسته دوم به حساب آییم.


وی تشکل‌های مردمی در ایران را دارای سابقه‌ی ۱۴۰۰ ساله دانست و خاطر نشان کرد: باری که مردم از روی دوش کشور برمی‌دارند صدها برابر باری است که دولت برمی‌دارد. مردم در بین خود در انجمن‌ها و صندوق‌های قرض‌الحسنه به یکدیگر کمک می‌کنند. بنابراین این تشکل‌های مردمی باید مورد حمایت دولت قرار گیرند.


رییس جمهور افزود: دولت باید به این تشکل‌ها بها دهد و شهرداری می‌تواند با کمک تشکل‌های مردمی شهر را تمیز نگه دارد تا پولی برای نظافت آن پرداخت نشود. هم‌چنین کارهای فرهنگی و سیاسی و اقتصادی می‌تواند به عهده‌ی این تشکل‌ها گذاشته شود.


احمدی‌نژاد ایران را متعلق به نسل جوان دانست و ادامه داد: جوانان! اصرار کنید تا عرصه‌ها را از امثال من بگیرید؛ چرا که نیروهای جوان در کشور جهش ایجاد می‌کنند. آن نیرویی که به دنبال تعلقات مادی، پست و مقام و محافظه‌کار نیست و شجاعت، جسارت و پافشاری بر تصمیم‌گیری‌ها دارد، جوان است.


بر اساس این گزارش احمدی‌نژاد هم‌چنین در پاسخ به فردی که از میان جلسه برخاست و گفت «بازنشستگان نماینده‌ای نداشتند تا سخنی بگوید آیا شما نیز به بازنشستگان توجه نخواهید کرد؟ » گفت: از امسال شاهد یک تغییر اساسی در وضعیت بازنشسته‌ها خواهیم بود. البته واژه‌ی بازنشسته را نمی‌پسندم، چرا که مفهوم رسایی نیست و بار منفی به دنبال دارد. انسان تا زمانی که هست باید کار و تلاش مثبت داشته باشد و انسان از رده خارج نداریم. مگر در شرایطی که هیچ کاری از فرد بر نیاید، آن هم شامل بازنشستگان ما نمی‌شود.


رییس‌جمهور در جمع مردم دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه هم تاکید کرد که دولت تا آخر در مسیر تحقق همه‌ی مطالبات مردم به‌ویژه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای خواهد ایستاد و در مقابل زورگویان قدمی عقب نخواهد گذاشت.


به گزارش ایسنا، با سلام و درود بر ایثارگران این خطه به نام‌گذاری سال جدید به نام پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد و افزود: باید از خصلت‌ها، هدایت‌ها، زندگی و شخصیت و منش پیامبر درس بگیریم و برای ساختن جامعه‌ای پیشرفته، مقتدر، آباد و نمونه‌ی اسلامی تلاش کنیم.


وی به ویژگی محبت و مهربانی پیامبر (ص) اشاره کرد و افزود: پیامبر برای تمامی انسان‌ها حرمت و کرامت و و برای رشد و کمال تک تک آنها ارزش قائل بود.


رییس‌جمهور ویژگی دیگر پیامبر را کار و تلاش خواند و افزود: یک ملت برای رسیدن به قله‌های ترقی نیازمند کار و مجاهدت است. امروز نیازمند کار و تلاش و مجاهدت هستیم و باید در این مسیر ایران عزیز را بسازیم. وظیفه‌ی دولت آماده کردن زیرساخت‌ها است. دولت برای ایجاد آب آشامیدنی، کشاورزی، مراکز بهداشتی، دانشگاه‌ها و مدارس، راه‌ها و جاده‌ها زیرساخت‌ها را برپا و از آنها حمایت می‌کند، هم‌چنین وظیفه دارد تسهیلات ارایه دهد، وظیفه‌ی ملت هم این است که با کار، مجاهدت و تلاش به سوی پیشرفت و توسعه حرکت کند.


وی ادامه داد: باید دست به دست هم بدهیم و ایران را بسازیم.


احمدی‌نژاد رفع مشکل بیکاری را در صدر برنامه‌های دولت برشمرد و افزود: باید با تمام توان و امکانات برای ایجاد اشتغال و رفع محرومیت‌ها تلاش کنیم و دولت در این راه مصمم است.


رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش به اوضاع جامعه‌ی بین‌الملل اشاره کرد و گفت: امروز بشریت دچار کدورت‌ها، نابسامانی‌ها، ظلم و تبعیض است و همه‌ی این نابسامانی‌ها ناشی از دوری از تعالیم انبیا به ویژه پیامبر اکرم است. پیامبران با ظلم و بی‌عدالتی مخالف بوده‌اند و در مقابل ظلم و زورگویی می‌ایستادند. ملت ما نیز به تاسی از پیامبر عظیم‌الشان اسلام در مقابل ظلم و زورگویی ایستاده است و در زمینه‌ی انرژی و فن‌آوری تا آخر از حقوقش دفاع خواهد کرد. دنیا بداند انرژی هسته‌ای حق مسلم ما ملت ایران است. ملت ایران خواهان گسترش صلح و عدالت برای همه‌ی بشریت و مخالف زورگویی و تهدید در عرصه‌ی جهانی است و در هر جا ظلم و زور باشد در مقابل آن خواهد ایستاد.


وی خطاب به مردم گفت: دولت شما تا آخر در مسیر تحقق همه‌ی مطالباتتان به‌ویژه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای خواهد ایستاد و در مقابل زورگویان قدمی به عقب نخواهد گذاشت.


وی از حضور و اجتماع پرشور مردم کهگیلویه تشکر کرد.


رییس‌جمهور در بهمئی هم تاکید کرد که کشور امروز بیش از هر زمانی نیازمند کار است و بزرگ‌ترین حرکت مایوس‌کننده‌ی دشمنان و بزرگ‌ترین ضربه به نظام سلطه، ساختن ایران عزیز است.


به گزارش ایسنا، دکتر محمود احمدی‌نژاد، مردم این شهر را اسوه جوانمردی و سلحشوری خواند و با اشاره به نامگذاری سال ۸۵ به نام پیامبر اکرم (ص) افزود: امروز آن‌چه از خوبی، اخلاق، جوانمردی، انسانیت، علم، کرامت، مطالبه‌ی عدالت و اخلاق مشاهده می‌کنید، حاصل مجاهدت انبیاء به ویژه پیامبر اکرم است.


رییس‌جمهور ادامه داد: هر جا نقص و نابسامانی، ظلم، بداخلاقی و کینه‌ورزی است، نتیجه‌ی دوری از خط انبیاء و پیامبر عظیم‌الشان اسلام است و هر جا که دنبال پر کردن انبارها از تسلیحات و جنگ‌افزارها هستند، به خاطر دوری از تعلیمات انبیاء است.


احمدی‌نژاد افزود: پیامبر عزیز ما مظهر رافت و محبت بود. اسوه، الگوی و نماد کامل مهرورزی و عشق به انسان‌ها بود. او در عشق به انسان‌ها می‌سوخت و سرتاسر وجودش مهر و مودت نسبت به انسان بود. او مظهر اخلاق کامل بود. امروز نیز عشق به هم‌نوع از اخلاق انبیاء است و ملت ما به تاسی از پیامبر عزیز اسلام، شعار مهرورزی را انتخاب کرده است و نه تنها هم‌وطنان خود، بلکه همه‌ی انسان‌ها را به مهرورزی و مودت دعوت کرده و برای آنها دل می‌سوزاند.


وی با بیان این‌که محبت پیامبر دل‌های بشریت را به هم نزدیک کرد، گفت: محبت پیامبر انسان را از توحش و جهل‌ورزی دور کرد و پایه‌ی تمدن اسلامی را بنیان نهاد.


رییس‌جمهور ویژگی دیگر پیامبر را کار و مجاهدت مستمر و پی‌گیر خواند و افزود: یک ملت برای فتح قله‌های بلند نیازمند کار و مجاهدت است و هیچ قومی بدون کار و تلاش به هیچ نقطه‌ی اقتصادی دسترسی پیدا نکرده است. ملت ایران یک خانواده‌ی بزرگ است و باید همه جای ایران عزیز را بسازیم. دسترسی به جامعه‌ی پیشرفته، آباد، مرفه و مقتدر و اسلامی نیازمند کار و مجاهدت امروز من و شما است. تنها نیاز امروز کشور ما کار است و کار است و کار.


احمدی‌نژاد با بیان این‌که دشمنان ما امروز از پیشرفت، آبادانی و ساخته شدن ایران در هراس هستند، ادامه داد: آنها مخالف پیشرفت و آبادانی ایران عزیز هستند. آنها مخالف مشغول شدن جوانان این کشور به کار مثبت و فعالیت‌اند. آنها از وجود فقر، بیکاری، عقب‌ماندگی و سستی در بین ملت‌ها خوشحال‌اند و اینها را تقویت می‌کنند. امروز بزرگ‌ترین حرکت برای عزت ایران عزیز و بزرگ‌ترین حرکت مایوس کننده‌ی دشمنان و بزرگ‌ترین ضربه به نظام سلطه، ساختن ایران عزیز است. از این رو باید دست به دست هم بدهیم و ایران را بسازیم.


وی در ادامه با اشاره به وظایف دولت و مردم برای ساختن کشور با بیان این‌که تامین آب آشامیدنی و کشاورزی، بهبود وضعیت راه‌ها و بهداشت شهرستان بهمئی که در دستور کار جلسه‌ی هیات دولت است، گفت: دولت مصمم است با حمایت‌های مالی، کمک به سرمایه‌گذاری و حمایت کامل از تلاش‌ها، پشتیبان جوانان عزیز و مردم این شهرستان باشد.


وی هم‌چنین به گازکشی، برق‌رسانی و ساخت مجموعه‌های ورزشی برای تمام شهرستان‌ها که از برنامه‌های امسال دولت است، اشاره کرد و افزود: عزیزان من! آن نیرویی که کشور را می‌سازد نیروی فکر، همت و تلاش و هوش شماست.


رییس شورای عالی امنیت ملی کشورمان، گفت: امروز چند کشور قلدر و فاسد که مطلقا از اخلاق انبیاء، خداپرستی، مهرورزی و عدالت‌طلبی بویی نبرده‌اند و اصولا کرامت‌های اخلاقی در منش، رفتار و زندگی آنها جایی ندارد، تلاش دارند محیط بین‌الملل را به محیط تهدید، ناامنی و بدبینی تبدیل کنند.


وی افزود: اقتصاد، سود و حیات آنها در گرو درگیری و کینه‌ورزی و بدبینی و تفرقه‌ی بین ملت‌هاست. این‌ها مخالف پیشرفت همه‌ی کشورها هستند. از این‌که ببینند جوانان دانشمند ایران عزیز به قله‌های فن‌آوری دسترسی پیدا کرده‌اند عصبانی و ناراحت هستند. آنها علاقه‌مندند که ملت‌ها همه فقیر، عقب‌مانده و گرسنه باشند و منابع خودشان را بفروشند و آن را در اختیار آنها قرار دهند و کالاهای آنها را به چند برابر قیمت خریداری کنند.


رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: آنها دروغ می‌گویند که مخالف سلاح‌های کشتار جمعی هستند. بزرگ‌ترین زرادخانه‌های سلاح‌های کشتار جمعی در اختیار خود آنها و نوکرانشان است. آنها امروز بزرگ‌ترین تولیدکننده و فروشنده سلاح‌های مخرب و کشتار جمعی هستند. آنها از تولید سلاح‌های هسته‌ای نمی‌ترسند؛ چرا که خودشان صدها برابر و هزاران سلاح هسته‌ای دارند و در انبارها ذخیره کرده‌اند.


وی افزود: کشورهای دیگر نمی‌توانند با سلاح هسته‌ای با آنها مقابله کنند. آن چیزی که کشورها را جلو می‌برد و از زیر سلطه‌ی آنها خارج می‌کند پیشرفت علمی، صنعتی و فن‌آوری و اقتصادی است. آنها با پیشرفت ما مخالف هستند. آنها دروغ می‌گویند که به خاطر احتمال انحراف در فعالیت‌های هسته‌ای با ما مخالفت می‌کنند. آنها از اینکه می‌بینند ایران عزیز بدون توجه و اتکاء به آنها به فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای دسترسی پیدا کرده است نگران و ناراحت‌اند.


وی تاکید کرد: اما دشمنان بدانند ملت ایران راه پرافتخار خودش را انتخاب کرده است و امروز همه‌ی ملت ایران یکپارچه خواهان دست‌یابی و استفاده از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای هستند.


رییس‌جمهور یکشنبه‌شب هم در جمع خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان استان تصریح کرد که ملت ایران برای تهدیدات دشمنان پشیزی ارزش قائل نیست، به هیچ‌کس زور نگفته و زیر بار زورگویی، ظلم و تجاوز هم نمی‌رود.


به گزارش ایسنا، دکتر محمود احمدی‌نژاد، با درود و سلام بر شهیدان، آزادگان و جانبازان، هم‌چنین خانواده‌های معزز ایثارگران از آنان به عنوان چراغ‌های نورانی در مسیر حرکت انسان‌ها به سمت کمال و سعادت ابدی یاد کرد.


وی با بیان این‌که ایثارگران، سرمایه‌های اصلی معنوی کشور هستند، روحیه‌ی ایثارگری را رمز بقا و پیروزی ملت ایران خواند و گفت: شما ایثارگران حاملان امانت‌های بزرگی برای ملت ایران و همه‌ی بشریت هستید. همانطور که ملت ایران امروز پرچم‌دار عدالت و خداپرستی است، شما پرچم‌دار ایثارگری، معنویت و عزت ملت ایران هستید.


احمدی‌نژاد بیان داشت: امروز اگر بعد از ۲۷ سال و تحمل هشت سال جنگ سنگین از سوی همه‌ی قدرت‌ها، ملت ایران هم‌چنان ایستاده است و به عنوان قدرتی تاثیرگذار نقش تاریخی خود را ایفا می‌کند، به خاطر این است که شما امانت‌داران خوبی هستید. امانت شهیدان و ایثارگران را خوب صیانت کردید، صادقانه پای فشردید و هم‌چنان در عرصه‌های گوناگون انقلاب با نشاط ایستادید.


وی در ادامه با اشاره به نام‌گذاری سال ۸۵ به نام پیامبر اکرم(ص) افزود: ما هر چه داریم از برکت وجود پیامبر (ص) و اهل بیت پیامبر است و شهادت، فخر پیامبر ما و فرزندان و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است.


رییس‌جمهور با بیان این‌که شهادت و شهادت‌طلبی رمز ماندگاری و شکست‌ناپذیری ملت ماست، ادامه داد: حضرت امام (ره) فرمودند «ملتی که شهادت دارد، اسارت ندارد»، ما نمی‌دانیم چه رمزی در شهادت است که خداوند از آن، این‌گونه صحبت می‌کند.


احمدی‌نژاد هم‌چنین اظهار داشت: ملت ما مفتخر است که در دامان خود گلستانی از شهدا را تربیت کرده است و ما به وجود شما عزیزان افتخار می‌کنیم.


وی در ادامه با تاکید بر درس‌گرفتن بیش از همیشه از مکتب پیامبر (ص) با بیان این‌که آن‌چه بشریت امروز را به گرفتاری و سختی‌ها در معیشت و زندگی خانوادگی دچار کرده، دوری از تفکر انبیا و پیامبران است، گفت: سلام و درود خدا بر شما که راه پیامبر عزیز اسلام را انتخاب کرده و گوی سبقت را از همه ربوده‌اید و استان کهگیلویه و بویراحمد به نسبت جمعیت در تعداد شهدا، جانبازان و آزادگان گوی سبقت را از همه‌ی استان‌ها ربوده است.


رییس‌جمهور هم‌چنین با اشاره به وظایف بر عهده‌ی دولت و مردم گفت: وظیفه‌ی دولت این است که با همه‌ی توان در خدمت رفع موانع ایثارگران باشد. دولت تلاش می‌کند در حد مقدورات موانع را برطرف کند و امکانات را در خدمت شما قرار دهد و ان‌شاءالله به تمام نامه‌های شما رسیدگی خواهد شد، دولت رسیدگی به مسائل ایثارگران را در صدر برنامه‌های خود قرار داده است.


وی با بیان این‌که امروز ملت ما در نیمه‌ی راه انجام مسوولیت برزگ تاریخی خود است و موج دوم انقلاب عمیق‌تر و گسترده‌تر از موج اول آغاز شده است، گفت: کشور ما باید ساخته شود و برای ساختن آن، نیازمند علم، فناوری، فکر، دانش، تلاش و خودباوری هستیم و ایثارگران عزیز باید در عرصه‌ی سازندگی هم مثل سایر عرصه‌ها، پرچم‌دار، الگو و پیشتاز باشند.


احمدی‌نژاد تاکید کرد: امروز روزی است که فرهنگ ایثارگری، ساختن کشور و اسلام ناب محمدی (ص) باید در جای جای کشور حاکم شود و این ماموریت و مسوولیت شماست.


وی گفت: امروز دشمنان بشریت؛کسانی که تمام زندگی‌، فکر و اعمال‌شان به خون ملت‌های بیگناه آلوده است؛ کسانی که در ذهن‌شان جز غارت‌گری، تجاوز و خیانت نیست، مدعی حقوق بشر شده‌اند و کسانی که در زندگی خود حتی یک بار به ملت‌ها احترام نگذاشته‌اند مدعی دموکراسی شده‌اند و دموکراسی را در جایی می‌دانند که برخی از مردم، گروه‌ها و احزاب آن چیزی را که مدنظر آنان است انتخاب کنند و به آن رای دهند.


رییس‌جمهور افزود: کسانی که آزمایشگاه‌های میکروبی و شیمیایی راه‌اندازی می‌کنند، کسانی که زندان‌های جهنمی درست می‌کنند و کسانی که مردم خودشان را به جرم اظهارنظر دستگیر و زندانی می‌کنند، مدعی حقوق بشر شده‌اند و در حالی که در مقابل اراده‌ی ملت ایران بارها و بارها شکست خورده‌اند، ملت ما را به جنگ‌طلبی متهم می‌کنند و می‌خواهند مانع پیشرفت این ملت شوند.


وی ادامه داد: آنها با بمب اتم و سلاح کشتار جمعی مخالف نیستند، چرا که خودشان این سلاح‌ها را دارند و استفاده می‌کنند. آنها با پیشرفت علمی و صنعتی ملت ما مخالف هستند و بهانه می‌کنند که ایران به دنبال سلاح هسته‌یی است.


رییس‌جمهور گفت: آنها می‌دانند که نمی‌توانند جلو پیشرفت ملت ایران را بگیرند، از این رو می‌خواهند با این فشارهای سیاسی و تبلیغاتی از ما امتیاز بگیرند و حرکت ما را متوقف کنند. برای آنها سخت است که ایران اسلامی بعد از بیست و هفت سال به ایران هسته‌یی تبدیل شود.


وی خطاب به قدرتها گفت: ملت ایران برای تهدیدات شما پشیزی ارزش قائل نیست. ملت ایران به هیچ‌کس زور نگفته و زیر بار زورگویی، ظلم و تجاوز هم نمی‌رود.


بر اساس این گزارش، احمدی‌نژاد هم‌چنین به گلزار شهدای شهر یاسوج رفت و برای شادی روح شهدا فاتحه خواند.


رییس جمهور را حجت‌الاسلام والمسلمین ملک‌حسینی امام جمعه‌ی این شهر و نماینده‌ی ولی فقیه در استان همراهی می‌کرد.


وی هم‌چنین بر مزار شهید خداعفو عبدیان از شهدای سقوط هواپیمای C – ۱۳۰ حاضر شد که همسر این شهید با رییس‌جمهور به گفت‌وگو پرداخت و گلایه‌ها و مشکلات خانواده در به خاک‌سپاری شهید عبدیان را با وی مطرح کرد.


به گزارش ایسنا رییس‌جمهور در سی‌سخت هم تاکید کرد : دشمنان ما بدانند دولت ایران با اتکا به ملتش، ذره‌ای از حقوق این ملت در استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌یی عقب‌نشینی نخواهد کرد.


دکتر محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهور در جریان اولین روز از سفر خود به استان کهکیلویه و بویراحمد، عصر روز یکشنبه در اجتماع پرشور مردم سی‌سخت حاضر و به ایراد سخن پرداخت.


وی در بخشی از سخنانش گفت: ما امروز با اتکا به ملت و اثر پذیرفتن از پیامبر اکرم (ص) از حقوق و عزت ملت و تمامیت کشور با قدرت دفاع خواهیم کرد.


احمدی‌نژاد افزود: امروز دست‌یابی به قله‌های علم و دانش، استفاده از همه‌ی فن‌آوری‌ها به‌ویژه فن‌آوری هسته‌یی خواسته‌ی به حق همه‌ی ملت ایران است و فریادی که مردم عزیز سی‌سخت می‌زنند، فریاد همه‌ی ملت ایران است: «انرژی هسته‌یی حق مسلم ماست»


وی ادامه داد: دولت با توکل بر خدا و با اتکا به شما از هیچ قدرتی نخواهد هراسید و ان‌شاء‌الله از همه‌ی حقوق شما با همه‌ی توان و به طور قاطع حمایت خواهد کرد که به لطف خدا دوران قلدری و زورگویی به پایان رسیده است و امروز روز حاکمیت ملت‌ها و اراده‌ی ملت‌های مومن است.


رییس‌جمهور تصریح کرد: بارها اعلام کرده‌ایم ملت ایران نه اهل زورگویی است و نه زیر بار ظلم و زورگویی می‌رود و البته دشمنان ما متوجه شده‌اند، فهمیده‌اند و قبول کرده‌اند که ملت ایران، امروز به دانش استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌یی دسترسی پیدا کرده، اما می‌خواهند با تهدید، جوسازی و تبلیغات و فشارهای سیاسی ما را به عقب‌نشینی وادار کنند و از ما امتیاز بگیرند. آنها بدانند دولت با اتکا به این ملت، ذره‌ای از حقوق این ملت عقب‌نشینی نخواهد کرد.


وی افزود: ملت ایران ملتی صلح‌طلب و عدالت‌جوست و صلح، آرامش و رحمت بر پایه عدالت را برای همه‌ی ملت‌های جهان می‌خواهد؛ بنابراین خواهان برچیده شدن سلاح‌های کشتار جمعی از زرادخانه‌های قدرت‌هاست.


احمدی‌نژاد تاکید کرد: ما خواهان پاک‌سازی همه‌ی جهان از سلاح‌های کشتار جمعی هستیم و ملت ایران در دفاع از عدالت، حقوق خود و حقوق همه‌ی ملت‌ها ایستاده است.


وی اظهار داشت: به لطف خدا پیروزی نهایی از آن ملت ایران و نزدیک است و به زودی شما شاهد پیروزی را در آغوش خواهید کشید. ملت ایران مصمم است با توکل بر خدا و با تکیه بر همت خودش ایران عزیز را بسازد و آن را به الگویی برای همه‌ی ملت‌های عالم تبدیل کند.


به گزارش ایسنا رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش به سابقه‌ی تاریخی و دینی شهر سی‌سخت اشاره کرد و گفت: دولت مصمم است دست در دست شما و بر پایه‌ی عدالت کشور را بسازد.


وی به نام‌گذاری سال ۱۳۸۵ به نام حضرت محمد مصطفی (ص) نیز پرداخت و ابعاد شخصیت پیامبر اکرم را در جمع مردم شهر سی سخت برشمرد.


او هم‌چنین مردم را به شناخت هر چه بیشتر پیامبر رحمت و مغفرت دعوت کرد و از مردم خواست تا آن حضرت را الگو و اسوه‌ی خود در زندگی قرار دهند.


رییس‌جمهور مشکل عمومی کشور را بیکاری خواند و از برنامه‌های دولت برای ایجاد اشتغال به‌ویژه برای جوانان و در جلسه‌ی هیات دولت در این استان خبر داد.


انتهای پیام