ریزش آوار استخر کشاورزی در تهران جان یک کارگر را گرفت

 سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از تخریب دیوارهای یک استخر کشاورزی در جنوب تهران خـبـر داد و بیان کرد: در این حادثه یک کارگر افغانستانی در زیر آوار جان باخت و دیگر کارگر افغان نیز بدلیل شدت مصدومیت روانه بیمارستان شد.

سید جلال ملکی عصر سه شنبه در بیان کرد و گو با ایرنا افزود: ساعت ۱۵:۰۲ عصر امروز حادثه تخریب دیوار یک باب استخر کشاورزی در جاده خاوران روستای زمان آباد به سامانه ۱۲۵ اعلام و ماموران سه ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

وی بیان کرد: در یک قطعه زمین کشاورزی یک باب استخر برای آبیاری زمین ‌های کشاورزی وجود داشت که دو تن از کارگران مشغول کارکردن بر روی دیواره ‌های این استخر بودند.

ملکی با بیان اینکه بدلیل سست بودن خاک این استخر و بی احتیاطی کارگران بخشی از دیوارهای این استخر تخریب می‌ شود و کارگران زیر این دیواره ‌های بتنی محبوس شدند خاطرنشان کرد: در همان دقایق اولیه آتش نشانان اولین کارگر ۴۰ ساله افغانی که خوشبختانه زنده بود را از زیر آوار خارج و بدلیل مصدومیت تحویل عوامل اورژانس داده شد.

وی افزود: دومین کارگر این حادثه در میان حجم زیادی از دیواره ‌های بتنی گرفتار شده بود که آتش نشانان با به کار گیری تجهیزات فنی بخشی از این دیوارهای بتنی را تخریب و موفق شدند جسم بی جان این کارگر ۴۵ ساله افغانی را خارج کنند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران بیان کرد: آتش نشانان در ساعت ۱۵:۵۸ به این عملیات پایان دادند.