ریشه روانی "حالا چی بپوشم؟" در خانم ‌ها کشف شد!

به گزارش خبرینه و به نقل از جام جم سرا ، شاید شما هم خانم‌‌ها را در حالت دستپاچه و درحالی که کمد لباس‌هایشان را زیر و رو می‌‌کنند، دیده‌اید.

در بسیاری از مواقع مشاهده کرده‌اید که خانم‌‌ها لباس‌‌ها و اقلام درون کمدشان را بارها و بارها بررسی می‌‌کنند تا سرانجام به بهترین انتخاب دست یابند.

مطالعه‌ای به تازگی نشان داده است، خانم‌‌ها حدود ۶ ماه از زندگی کاری خود را صرف انتخاب لباس می‌‌کنند؛ به عبارتی روزی ۱۷ دقیقه یا سالی چهار روز در حوالی کمد لباس‌هایشان به سر می‌‌برند!

اما قضیه در اینجا خاتمه نمی‌یابد. نگرانی خانم‌‌ها در مورد انتخاب لباس مناسب گاهی با پدیده‌ای به نام “سندروم بدخلقی نامعقول” همراه است که اصولا مردها (حتی به عنوان بیننده) از خطرات آن مصون نیستند.

از میان ۵ آقا یک نفر به ریخت و پاش‌ شدن کامل اتاق توسط خانمش حین انتخاب لباس اذعان کرده‌اند.

به گفته ۲ هزار خانم و آقا، تراژدی انتخاب لباس اغلب باعث می‌‌شود زوج‌‌ها ادامه روز را با اوقات‌تلخی و دلخوری سپری کنند.

تحقیقات همچنین نشان داده‌اند، از هر ۱۰ خانم یک نفر به علت وسواسی که برای انتخاب لباس به خرج می‌‌دهد، دیر به محل کار می‌‌رسد و یک نفر از هر ۲۰ خانم به واسطه این پدیده قرارهایی را از دست می‌‌دهد.

در تحقیقات انجام شده ۲۱ درصد خانم‌‌ها گفتند که این عامل باعث دعوا و جدایی از دوستانشان شده است.

یکی از نتایج جالب تحقیق این بود که در یک کمدی با ۱۵۲ لباس و اقلام پوشاک، تنها ۴۴ درصد لباس‌‌های درون آن به طور منظم مورد استفاده قرار می‌‌گیرند.

منبع: دیلی میل