زایمان زن باردار روی چمن بیمارستان!+عکس

زایمان خانم روی زمین چمن بیمارستان جهان را به شوک فرو برد.
زن ۲۹ ساله به علت طرد شدن از سوی پرسنل بیمارستان به خاطر فقر در حادثه ای شوکه امیز مجبور شد فرزندش را روی زمین چمن به دنیا بیاورد.

زایمان در خیابان

این تصویر هولناک نشان می دهد که هنوز ناف بچه به مادر متصل است و روی زمین چمن افتاده است.

خانم ۲۹ ساله باردار هنگامی که او را درد زایمان فرا می گیرد به اتفاق شوهرش به بیمارستان Oaxaca مکزیک مراجعه می نمایند اما پرستاران کمبود جا را بهانه می نمایند و خانم مجبور می گردد جلو چشم افراد روی زمین چمن بیمارستان فرزند خود را به دنیا بیاورد.

هنگامی که این تصویر در اینترنت منتشر می گردد گروه زیادی از زنان به حمایت از این خانم بر می خیزند.در پی انتشار خبر ریاست بیمارستان دکتر ادریان کروز از سمت خود برکنار می گردد و تحقیقات گسترده انجام می گردد. این داستان غم انگیز مادر ۲۹ ساله به نام”ایرما لوپز” می باشد که در دوم اکتبر سال گذشته مجبور شد بلاجبار فرزند خود را روی زمین چمن بیمارستان به دنیا بیاورد.

زنان زیادی در سرتاسر جهان در حمایت از این خانم فقیر دست همت بالا زده و سعی دارند مسولین را از خواب خود بیدار نمایند و این پیام را به گوش انها برسانند که این گونه رفتار در جامعه مکزیک با یک خانم فقیر برازنده انسانهایی همچون ایشان نیست.

فعالان حقوق زنان در مکزیک می گویند در روستاهای سمت جنوبی مکزیک مدارک مستندی وجود دارد که ۲۰ درصد از زنان به بهانه کمبود نیروی پرستار در بیمارستانها مجبور شده اند فرزند خود را در خارج از بیمارستانها به دنیا بیاورند.

خانم رجینا تامز یکی از فعالان حقوق زنان می گوید موارد زیادی مانند خانم لوپز گزارش شده است. صحبت از یک زن نیست. موارد زیاد است و دولت تا کنون اقدام جدی در این خصوص انجام نداده است.

کوری مورالس معاون وزیر بهداشت مکزیک می گوید اغلب زایمانها بدون هیچ گونه مشکلی انجام می گردد ولی آمار زنانی که در حین زایمان فوت می نمایند زیاد است و ما منکر این اتفاقات نیستیم.ما حداکثر تلاش خود را می نماییم تا این اتفاقات به کمترین حد برسد.

هر چند حال خانم لوپز و پسرش سابینو ۴ ماهه خوب می باشد اما او اکنون به کمپین حقوق زنان پیوسته و همراه با دیگر فعالان حقوق زنان در مکزیک در تلاشند تا زنان را نسبت به حقوق ابتدایی انها اگاه نمایند و از طرف دیگر دولت را مجبور نمایند بیش از این به امور زنان رسیدگی نماید تا دنیا شاهد چنین وقایع وحشتناکی نباشد.