زمان پخش پشت صحنه «جواهری در قصر» هنوز معلوم نیست
زمان پخش مستند «جواهری در قصر» هنوز معلوم نیست


خبرگزاری فارس: تهیه کننده پشت صحنه مجموعه تلویزیونی «جواهری در قصر» گفت: کارهای نهایی ساخت این مجموعه هنوز به پایان نرسیده و زمان پخش آن مشخص نشده است.


«داریوش جهانگیری» در گفت و گو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: با سفر گروهی از ایران به کشور کره، پشت صحنه‌ای از مجموعه پربیننده «جواهری در قصر» تهیه شده و در آن گفت‌وگوهایی با عوامل این مجموعه من جمله «لی یونگ آئی» بازیگر نقش یانگوم و سایر بازیگران و عوامل فنی این مجموعه شده است اما کار تصویربرداری آن هنوز به اتمام نرسیده است.
وی افزود: این مستند با گزارشگری «منصور ضابطیان» در کره تهیه شده و پس از به پایان رسیدن مراحل کار تعداد قسمت‌ها و زمان پخش آن مشخص خواهد شد.
«جواهری در قصر» داستانی واقعی از دختری است که به نخستین زن پزشک درباره زمان خود در کشور کره تبدیل شد و در مجموعه تلویزیونی آن بازیگرانی چون لی یونگ آئی «یانگوم»، جی جین هی «افسر مین‌جو»، یانگ می جین «بانو هن»، جیون می‌ری «بانو چویی»، هنگ‌لی نا «گیوم یونگ»، لیم هو «عالیجناب»، یئون ون- کی، «بانو یونگن»، پارک ان هی «یونگ سنگ» بازیگران نقش‌های اصلی سریال «جواهری در قصر» هستند. داستان آن ۵۰۰ سال قبل در زمان سلسله «چو سون» در زمان حکومت پادشاه «سونگ ینگ» و پادشاه «یون سان گون»در سالهای ۱۵۰۶تا ۱۴۹۴اتفاق افتاده است.
«یانگوم» نقش اول سریال، شخصیتی حقیقی است که چند سند تاریخی مبهم و ناکامل از حیات وی در طول فرمانروایی پادشاهان سلسله چوسون خبر می‌دهد. اطلاعات این اسناد بسیار سطحی و گذراست و بنابراین اطلاعات چندانی از شرح زندگی یانگوم در دست نیست.
این سریال در نخستین مرحله پخش خود با ۴۷ درصد بیننده به عنوان موفق‌ترین سریال شبکهMBC شناخته شد و پس از آن در کشورهایی از جمله استرالیا، آمریکا، کانادا،انگلیس، تایوان، هنگ‌کنگ، مالزی، سنگاپور، فیلیپین، چین، تایلند، ژاپن و ایران به نمایش درآمد.
محبوبیت این مجموعه تلویزیونی تاجایی پیش رفت که انیمیشن آن نیز با نام «رؤیای یانگوم» در حدود ۵۰ قسمت ساخته شد. مجموعه انیمیشن «رؤیای یانگوم» نزدیک به ۵۰ قسمت است و به مدیریت دوبلاژ «جواد پزشکیان» برای پخش از شبکه دوم سیما دوبله شده است.