زن ، نقشه قتل شوهرش را طراحی کرده بود


images/20060606/killer.jpg زنی که با همدستی یک مرد جوان ، در پی توطئه ای شوم شوهرش را به قتل رسانده بود ، روز گذشته در شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران ضمن دروغ خواندن گفته های همدستش ، مدعی شد او خود مزاحم زندگی من بوده است.
به گزارش خبرنگار جام جم ، ساعت ۳ بامداد ۱۹ دی سال ۸۲ ، صدای شلیک گلوله در خیابان شهید مدنی تهران ، سکوت شبانه را در هم شکست و ساکنان محله سراسیمه از خانه هایشان بیرون آمدند و یکی از همسایه ها را دیدند که بالای سر شوهرش که بشدت مجروح شده بود ، گریه می کند. به دنبال این ماجرا ، یکی از همسایه ها با کلانتری ۱۰۶ نامجو تماس گرفت و ماجرا را به پلیس گزارش داد. با عزیمت ماموران کلانتری به محل حادثه ، آنها با پیکر خون آلود مرد میانسالی به نام ابوالحسن روبه رو شدند که به ضرب گلوله زخمی شده بود. با دستور بازپرس کشیک جنایی ، مرد زخمی به بیمارستان انتقال یافت اما به علت شدت جراحان جان باخت.
با مرگ ابوالحسن تحقیقات برای شناسایی فرد یا افراد ناشناسی که مرد میانسال را به قتل رسانده بودند ، در دستور کار کارآگاهان جنایی اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.
ماموران در بررسی از صحنه حادثه ، یک پوکه پیدا کردند که نشان می داد از یک اسلحه جنگی شلیک شده است.
ماموران در مرحله دیگر از تحقیقات ، لیلا ق، زن مقتول را به عنوان مظنون به قتل بازداشت و به مرکز پلیس منتقل کردند. وی در بازجویی های پلیسی منکر هرگونه دخالت در مرگ شوهرش شد و ادعا کرد ، یک مرد ناشناس سراغ شوهرم آمد و دقایقی بعد از رفتن آن دو، صدای شلیک شنیدم ، هراسان خود را به خیابان رساندم که متوجه شدم ، ابوالحسن غرق در خون گوشه ای افتاده و مرد ناشناس با خودروی پیکان از محل دور شد. این زن در بازجویی های پلیسی دچار تناقض گویی های متعدد شد و شک کارآگاهان را به یقین تبدیل کرد که شوهر وی در پی توطئه خانوادگی به قتل رسیده است اما پلیس مدارکی دال بر گناهکاری این زن پیدا نکرد و لیلا آزاد شد. کارآگاهان رفت و آمدهای این زن را به طور غیرمحسوس زیر نظر گرفتند و به تحقیق از اقوام و دوستان مقتول و همسرش پرداختند و پی بردند که لیلا با مرد غریبه ای به نام پنجعلی ش چندین بار دیده شده است.


ردپای قاتل


تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا این که ۵ ماه پس از جنایت ، زن میانسالی با مراجعه به مرکز پلیس ، پرده از راز قتل ابوالحسن برداشت.
این زن در تشریح ماجرا گفت : من نامادری مقتول هستم. چند سال پیش که همراه عروسم (لیلا) پیش یک مرد دعانویس رفته بودیم با مردی به نام پنجعلی آشنا شدیم که همین آشنایی ، انگیزه قتل از سوی لیلا شد. عذاب وجدان رهایم نمی کرد تا این که وقتی اختلافات من و عروسم بالا گرفت ، تصمیم گرفتم ماجرا را با پلیس در میان بگذارم.
با اظهارات صریح این زن ، لیلا (زن مقتول) بار دیگر با دستور قضایی بازداشت و برای تحقیقات به اداره ۱۰ آگاهی تهران منتقل شد. لیلا در بازجویی های پلیسی وقتی فهمید نامادری اش راز قتل را فاش کرده است ، لب به اعتراف گشود و گفت : پس از آشنایی با پنجعلی ، قصد ازدواج با وی را داشتم اما شوهرم مزاحم بود، بنابراین تصمیم به قتل وی گرفتیم و پنجعلی او را با شلیک گلوله کشت.
با اعترافات لیلا ، ۱۷ خرداد ۸۳ قاتل فراری در ترمینال شهرستان خوی شناسایی و دستگیر و به مرکز پلیس تهران منتقل شد و در بازجویی های پلیسی بصراحت به قتل ابوالحسن اعتراف کرد. روز گذشته متهمان پرونده برای محاکمه در شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران حضور یافتند. در ابتدای جلسه دادگاه دادیار رضوانفر ، نماینده دادستان تهران به دفاع کیفرخواست پرداخت و برای متهمان تقاضای مجازات قانونی کرد. سپس پدر مقتول در جایگاه مخصوص قرار گرفت و برای عروس خیانتکارش و پنجعلی (متهم به قتل) تقاضای اشد مجازات کرد و ۳ دختر مقتول هم برای قاتل پدرشان تقاضای قصاص و از مادر خود اعلام گذشت کردند. قاضی عزیزمحمدی پس از شنیدن اظهارات اولیای دم ، از پنجعلی (متهم ردیف نخست پرونده) خواست به دفاع از خود بپردازد.


متهم به قتل در دادگاه:
زن مقتول مرا فریب داد


متهم به قتل در اظهاراتش گفت : من اتهام قتل را قبول دارم اما زن مقتول (لیلا) مرا تحریک کرد که شوهرش را به قتل برسانم.
متهم در ادامه گفت : چند بار لیلا همسرش را از دور در خیابان به من نشان داد، به این ترتیب محل کار وی را پیدا کردم. چند روزی که گذشت ، یکی از دوستانم را سراغ آنها فرستادم که در خیابان با وی درگیر شد و او را مجروح کرد. ۲ هفته بعد ، لیلا باز از من خواست جان شوهرش را بگیرم تا این که روز حادثه با نقشه لیلا مقابل منزلش رفتم و پس از کشاندن ابوالحسن به مقابل در ، او را با شلیک گلوله به قتل رسانده و متواری شدم.


انکار زن مقتول در همکاری با قاتل


سپس لیلا در جایگاه قرار گرفت و منکر ادعاهای پنجعلی شد و گفت : خود او برایم ایجاد مزاحمت می کرد و من با التماس از او می خواستم به زندگی ام کاری نداشته باشد اما بی فایده بود. به دنبال این اظهارات ، قاضی عزیزمحمدی ، رئیس شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران پس از شنیدن آخرین دفاعیه متهمان به همراه ۴ قاضی مستشارش وارد شور شد تا در روزهای آینده حکم قضایی مربوط صادر شود