زن خیانتکار با قاتل شوهرش ازدواج کرد

 زن خیانتکار پس از طراحى و اجراى سناریوى قتل همسرش، با مرد جنایتکار ازدواج کرد.

?? آذر ?? مأموران پلیس آگاهى شهرستان «رامهرمز» از کشف جسد مرد جوانى در بیابان هاى اطراف شهر باخبر شدند.

تیمى از کارآگاهان پلیس آگاهى پس از حضور در محل جنایت دریافتند مقتول مردى حدود ?? ساله است که با شلیک گلوله به سرش از پا درآمده است.

پس از نخستین تحقیقات به دستور بازپرس جنایى، جسد به پزشکى قانونى منتقل و تجسس براى شناسایى هویت مقتول و کشف راز جنایت آغاز شد.

دو روز بعد زنى با مراجعه به اداره آگاهى رامهرمز از ناپدید شدن مرموز همسرش خبر داد.

او به مأموران گفت: «سعید» – ۲۷ ساله – دو روز قبل براى انجام کارى از خانه خارج و پس از آن به شکل مشکوکى ناپدید شد. تلاش و جست و جوهاى من نیز طى این دو روز براى یافتن او بى نتیجه بود.

کارآگاهان با توجه به شباهت هاى جسد کشف شده و مرد ناپدید شده، به تحقیق در این باره پرداختند تا این که زن جوان پس از مراجعه به پزشکى قانونى جسد همسرش را شناسایى کرد. بدین ترتیب روند رسیدگى به پرونده وارد مرحله تازه اى شد.

در ادامه تجسس ها، خانواده مقتول با مراجعه به اداره آگاهى اعلام کردند به مریم – همسر مقتول – و محمد ، صاحب کار پسرشان مشکوک هستند.

با طرح این ادعا، مریم و محمد دستگیر شدند، اما در بازجویى ها منکر اطلاع از ماجراى قتل شدند. بنابراین به دلیل نبود مدارک و شواهد کافى، بازپرس پرونده آنها را به طور موقت آزاد کرد.

سرانجام شش سال پس از جنایت، همسر سابق محمد با مراجعه به اداره آگاهى راز جنایت را فاش کرد.

او به کارآگاهان گفت: روزى که سعید به قتل رسید، همسرم با دست و لباس خونى به خانه آمد. وقتى علت را پرسیدم، مدعى شد با دزدان درگیر شده است. همان روز هم داخل کیفش مقدارى مرگ موش پیدا کردم. محمد یک سال پس از این ماجرا مرا بدون هیچ دلیلى طلاق داد و با مریم – همسر مقتول – ازدواج کرد. حالا مطمئن هستم محمد و مریم عاملان قتل سعید هستند.

سرهنگ مصطفى مختارى فرد – رئیس پلیس آگاهى استان خوزستان – در این باره به خبرنگار ما گفت: پس از طرح این موضوع، کارآگاهان پلیس آگاهى رامهرمز بلافاصله مریم و محمد را ردیابى و دستگیر کرده و به بازجویى از آنها پرداختند. پس از چند ساعت بازجویى فنى ـ پلیسى سرانجام مریم لب به اعتراف گشود و جزئیات قتل را فاش کرد.

او در این باره گفت: همسرم در کارگاه محمد کار مى کرد، به همین خاطر او به خانه ما رفت و آمد داشت. پس از مدتى به یکدیگر علاقه مند شده و تصمیم گرفتیم ازدواج کنیم. با این حال سعید سد راه ما بود، پس براى رسیدن به هم باید او را از میان بر مى داشتیم. بنابراین طبق نقشه، محمد شوهرم را به بهانه اى به خارج از شهر کشاند و در آنجا او را به قتل رساند. یک سال بعد نیز محمد همسرش را طلاق داد و ما با هم ازدواج کردیم. درحالى که هیچ وقت تصور نمى کردیم راز جنایت فاش شود.

با اعتراف هاى مریم، همدست او نیز خاطرات تلخ گذشته را به یاد آورد و به قتل کارگرش اعتراف کرد.

مرد جنایتکار گفت: روز حادثه سعید را به خارج از شهر کشانده و با شلیک گلوله اى او را از پشت سر به قتل رساندم. جسدش را نیز همان جا رها کرده و به خانه آمدم.

رئیس پلیس آگاهى استان خوزستان ادامه داد: زوج جنایتکار تصور نمى کردند با گذشت شش سال از زمان قتل سرانجام راز این معما حل شود.

به گفته سرهنگ مختارى فرد، متهمان پس از بازسازى صحنه قتل با قرار قانونى روانه زندان شدند.