ساخت مستندهایی از فیلم‌های «گاو» و «کافه ترانزیت»

مستند فیلم‌های «کافه ترانزیت» و «گاو» به کارگردانی بابک بهداد در قالب مجموعه «یک فیلم، یک تجربه» در گروه ادب و فرهنگ شبکه چهار سیما ساخته می‌شوند.


بابک بهداد در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: این دو مستند در گفت‌وگو با عوامل این فیلم‌ها به روند تولید آن‌ها می‌پردازد.


وی ادامه داد: در مستند «کافه ترانزیت» با کامبوزیا پرتوی (کارگردان)، فرشته صدرعرفایی (بازیگر)، پرویز پرستویی (بازیگر)، جعفر وهابی‌پور (بازیگر)، امیر سماواتی (تهیه‌کننده) و دیگر عوامل این فیلم گفت‌وگو داریم.


بهداد با بیان این‌که با بازیگران محلی فیلم و حسن غفاری که عکاس فیلم بود نیز گفت‌وگو کردیم اظهار کرد: به خوی و تبریز که تصویربرداری فیلم در آن‌جا صورت گرفته است رفتیم و در لابه‌لایه فیلم گوشه‌هایی از پشت صحنه آن را نیز به تصویر کشیدیم.


وی گفت: عوامل این فیلم درباره چگونگی نوشته شدن فیلم‌نامه، انتخاب لوکیشن و بازیگران، استفاده از بازیگران خارجی، چگونگی هدایت بازیگران، میزانسن و نوع فیلم‌برداری صحبت کردند.


این مستندساز با بیان این‌که این مستند در جشنواره اخیر فیلم کوتاه تهران نمایش داده شد اعلام کرد: مستند فیلم کافه ترانزیت هفته آینده از برنامه «یک فیلم، یک تجربه» پخش می‌شود.


بابک بهداد درباره عوامل این مستند نیز گفت: رضا تیموری، تصویربردار، آزاده بیزار گیتی محقق، میلاد شریفی دستیار کارگردان، لیلا خوانساری مدیر تولید، ناهید دل آگاه تهیه‌کننده، بابک بهداد تدوین


این مستندساز از ساخت مستند فیلم «گاو» نیز خبر داد و گفت: در این مستند نیز درباره روند ساخت این فیلم سینمایی صحبت می‌کنیم و در آن با افرادی مانند عزت‌الله انتظامی، جمشید مشایخی، مهین شهابی، جعفر والی و عزت‌الله رمضانی‌فر گفت‌وگو می‌کنیم.


وی ادامه داد: با شاهین سرمد که پسرعموی سرمد بزرگ سازنده موسیقی فیلم گاو است، گفت‌وگو کردیم ولی داریوش مهرجویی درخواست گفت‌وگوی ما را نپذیرفت.


بهداد که تصویربرداری و تدوین این مستند را نیز برعهده دارد، اظهار کرد: بخشی از تصویربرداری این مستند درروستای بوئینک که تصویربرداری فیلم گاو در آن صورت گرفته است، انجام می‌گیرد. هم‌چنین به همراه جعفر والی‌ که کارگردانی تئاتر این فیلم را برعهده دارد و سر تمرین گروه تئاتر رفتیم و ایشان همکاری بسیار خوبی با ما داشتند.


بهداد گفت: این مستند در مرحله تدوین است و به زودی از مجموعه برنامه «یک فیلم یک تجربه» در شبکه چهار سیما پخش می‌شود.