سارقان مسلح در کمین مشتریان بانک ها

اعضای یک باند که هنگام سرقت به سوی صاحبان اموال شلیک می کردند ، در یک اقدام ضربتی از سوی ماموران پلیس آگاهی دستگیر شدند.
به گزارش خبرنگار جام جم از چندی پیش گزارش هایی در خصوص سرقت مسلحانه از مقابل بانکها توسط چند سارق حرفه ای به پلیس آگاهی ارجاع شده بود که نشان می داد این افراد پس از کمین در اطراف بانکها و شناسایی کسانی که پول دریافت می کنند ، به تعقیب آنها پرداخته و سپس با تهدید مسلحانه و بعضا مجروح کردن آنها ، اموال را سرقت می کنند. با افزایش این شکایت ها ، موضوع به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای جنایی در دستور کار ماموران قرار گرفت.


شلیک به سوی راننده


بنابراین گزارش ، هنگامی که تحقیق در این زمینه ادامه داشت ، مردی با مراجعه به شعبه دوم بازپرسی دادسرای جنایی با ارائه شکایتی عنوان کرد: شب هنگام وقتی با خودروی شخصی ام در حال عزیمت به محل سکونتم بودم ، ۴ سارق مسلح با بستن راه و معرفی خود تحت عنوان مامور ، خودروی مرا سرقت کردند و هنگامی که در مقابل آنها مقاومت کردم ، آنها با شلیک گلوله مرا مجروح کرده و متواری شدند. به دنبال این شکایت و با سرنخ هایی که از سوی مرد مالباخته در اختیار ماموران قرار گرفت ، سرانجام کارآگاهان اداره اول پلیس آگاهی ابتدا مخفیگاه متهمان را درون یک باغ در منطقه بومهن شناسایی کردند و با تحقیقات غیرمحسوس متوجه شدند این باغ متعلق به زنی به نام اختر (معروف به افسانه) است که همراه دخترش الناز در این محل زندگی می کند. با صدور دستور قضایی ، ماموران روز گذشته در یک اقدام ضربتی وارد محل شده و مشخص گردید ساعتی پیش از حضور ماموران ، افسانه و دخترش محل را ترک کرده و در یک خانه در حوالی رسالت به سر می برند. با عزیمت ماموران به محل ، افسانه به همراه دخترش دستگیر و در بازرسی از آنها یک قبضه سلاح کمری کشف و ضبط شد.


اعتراف


متهمان اعتراف کردند از چندی پیش با همدستی یک باند که اعضای آن را مهرداد ، مصطفی ، میثم و بابک تشکیل می دهند ، اقدام به سرقت مسلحانه از مقابل بانکها می کردند. به دنبال این اعترافات ، ساعتی بعد ماموران ۳ عضو دیگر این باند را در حوالی میدان ولی عصر دستگیر و در بازرسی از خودروی آنها ، چراغ گردان و لباس سرگردی ماموران انتظامی را از متهمان کشف و ضبط کردند.


صدور قرار


با انتقال این افراد به دادسرای جنایی ، بازپرس حسین اصغرزاده با تحقیق از متهمان ، دستور قضایی را برای بررسی و تحقیقات بیشتر صادر کرد. تحقیقات اولیه حاکی است ، متهمان دستگیر شده دارای سوابق کیفری بوده و در پوشش ماموران انتظامی اقدام به سرقت گسترده از مردم می کرده اند. تحقیق در این زمینه ادامه دارد.