سارق مسلح همسرش را به شکار سوژه می فرستاد


 
images/20070406/Saregh.jpg
 
:مردی که با همدستی همسر صیغه ای اش ، اقدام به سرقت مسلحانه از منزل یک شهروند تهرانی کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.
به گزارش خبرنگار جام جم ، ۱۵اسفندماه سال گذشته مردی به کلانتری ۱۶۴قائم تهران مراجعه و از مرد اخاذی شکایت کرد.
شاکی در تشریح ماجرا به پلیس گفت: شب گذشته با زنی به نام مژگان آشنا شدم و چون او مکانی برای زندگی نداشت ، وی را به منزلم دعوت کردم. مشغول گفتگو بودیم که زنگ در منزلم به صدا درآمد. وقتی در را باز کردم ، مردی با زور و تهدید وارد خانه شد و با معرفی خود به عنوان مامور، یک قبضه سلاح کمری به سمتم نشانه گرفت و مرا به یکی از اتاقها کشاند و پس از چند ساعت حبس من در اتاق ، مبلغ یک میلیون و ۵۰۰هزار تومان از من دریافت کرد و متواری شد.
به دنبال این شکایت ، پرونده به اداره یکم پلیس آگاهی تهران ارجاع و جستجوی پلیسی برای یافتن سارق مسلح آغاز شد.


ردپای زن جوان در سرقتماموران در ادامه تحقیقات خود پی بردند زن جوان همچنان در منزل مرد شاکی است.
به این ترتیب به وی مشکوک شده ، او را بازداشت و برای بازجویی به مرکز پلیس منتقل کردند. زن جوان خود را مژگان معرفی و منکر هرگونه دخالت در سرقت شد، اما وقتی پی برد در مظان اتهام قرار دارد، به همدستی با سارق مسلح اعتراف کرد.
وی در اظهاراتش گفت: سارق ، همسر صیغه ای من است. نقشه سرقت و اخاذی از شاکی را کشیدیم و من شب حادثه طبق نقشه در مسیر تردد شاکی قرار گرفتم و به عنوان مسافر سوار خودرویش شدم و اعتمادش را جلب کردم و به منزلش راه یافتم تا این که دقایقی بعد شوهرم با در دست داشتن اسلحه مقابل منزل آمد و زمانی که در باز شد به زور وارد شد و اقدام به اخاذی کرد و برای رد گم کردن ، من نزد مرد شاکی باقی ماندم.
به دنبال اظهارات زن سارق ، شوهر وی تحت تعقیب پلیس قرار گرفت تا این که ماموران ظهر روز ۱۵فروردین امسال مخفیگاه سارق مسلح فراری را در خیابان جشنواره شناسایی کردند و او را هنگامی که قصد داشت از طریق منزل یکی از همسایه ها متواری شود، در پی یک عملیات ضربتی دستگیر و به مرکز پلیس منتقل کردند.
مرد سارق در بازجویی های پلیسی گفت: یک سال پیش با همسرم مژگان آشنا شدم و او را به عقد موقت خود درآوردم. شب حادثه هم طبق نقشه از پیش تعیین شده ، توانستیم اقدام به اخاذی کنیم و گفته های همسرم را هم قبول دارم.


فریب افراد شیاد را نخوریدسرهنگ حسین خوئینی ها، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران با اشاره به این پرونده ، ضمن هشدار به شهروندان از آنها خواست به هیچ عنوان افراد ناشناس را سوار خودروی خود و یا به محل کار یا منزل خود دعوت نکنند و اگر فردی خود را مامور و به آنها مراجعه کرد، حتما کارت شناسایی او را مشاهده کنند و درباره هویت اصلی وی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰تماس بگیرند.
بنا بر این گزارش ، متهمان با قرار قانونی روانه زندان شدند. شهروندانی که اواخر سال گذشته در دام این زوج شیاد گرفتار شده اند، می توانند برای شناسایی و طرح شکایت به بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران یا اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت مراجعه کنند.